Piano covers

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Според мене пијаното е совршен инструмент. Не постои мелодија која не може да се имитира со пијаното. На YouTube има еден куп прекрасни преработки на познати песни со пијано кои вредат да бидат споделени :)

 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Може темава да се преимени во Music Covers за да не праиме посебна тема, барем у иста тема нека се постираат сите добри Cover верзии без разлика на инструментот:



 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Може темава да се преимени во Music Covers за да не праиме посебна тема, барем у иста тема нека се постираат сите добри Cover верзии без разлика на инструментот:
Може, не ми смета, само сигурен сум повеќе од 80% пак ќе бидат piano covers :D

Еве нешто од две прекрасни девојки, близначки btw...од Австралија, но со потекло од Кореја:


и секако нивната гордост..Gangnam Style :D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Alex Goot <3
Типчето умее да свири на секоj можен инструмент :)



(наjдобрите американски Cover изведувачи на едно место)

--- надополнето: 9 февруари 2013 во 00:49 ---
Corey Gray, ѕверски глас <3



 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
И Yiruma не ви е рандом музичар кој прави covers, туку познат композитор и пијанист, така да негови песни не може да се сметаат за covers, т.е. не одговараат на темата :D Не ќе прави cover сам на себе :P
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Може темава да се преимени во Music Covers за да не праиме посебна тема, барем у иста тема нека се постираат сите добри Cover верзии без разлика на инструментот:
Сега за сега нека стои вака. Бидејќи има голема разлика од Piano cover до Guitar Cover.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
чим е темава со пијано поврзана,да ја искористам,
ако е дзволено,
ако му треба на некој часови по пијано,може да помогнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom