Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Makedonski musliman/ateista.
Мислев нешто се шегуваш. Зошто комбинација муслиман/атеиста, може да ми објасниш?

И батали ги другиве што ти зборат дека нема Македонки кои би се заинтересирале за некој како тебе. Од пар места бркаат девојки и очекуваат сите од ист калап да се вадени.

А, инаку и мене ми дадоа еднаш проценка таква како што си пишал во цитатот. Дека не верувам во Виша Сила, ги фалев муслиманите за нивниот удел во Ренесансата и не јадам свинско. Доволно работи за некој кој не те знае да си извади некој заклучок :D.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Мислев нешто се шегуваш. Зошто комбинација муслиман/атеиста, може да ми објасниш?

И батали ги другиве што ти зборат дека нема Македонки кои би се заинтересирале за некој како тебе. Од пар места бркаат девојки и очекуваат сите од ист калап да се вадени.

А, инаку и мене ми дадоа еднаш проценка таква како што си пишал во цитатот. Дека не верувам во Виша Сила, ги фалев муслиманите за нивниот удел во Ренесансата и не јадам свинско. Доволно работи за некој кој не те знае да си извади некој заклучок :D.
Roden musliman no sega sum ateist. Za makedonki ne pravam muabet, poliberalni se vo sekoj sluchaj, neam problemi so niv. Jas sum gradsko dete, znaesh kako idat tie stvari, kjuti si i dupi si :).
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Roden musliman no sega sum ateist. Za makedonki ne pravam muabet, poliberalni se vo sekoj sluchaj, neam problemi so niv. Jas sum gradsko dete, znaesh kako idat tie stvari, kjuti si i dupi si :).
Чекај сега, не те разбирам. Бараш совет како да се пристапи кон девојче кое е Албанка? Зарем треба некој специјален пристап? Поспецифични се од останатите обични смртнички? :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Чекај сега, не те разбирам. Бараш совет како да се пристапи кон девојче кое е Албанка? Зарем треба некој специјален пристап? Поспецифични се од останатите обични смртнички? :)
Ако не го направил тоа до сега, и прв пат ќе пробува, сигурно дека до сега така и мислел, дека Албанките се од друга планета, и со посебна психологија се освојуваат, како и секое нормално машко, кое нема искуство со девојки надвор од својата култура/националност/вера.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Чекај сега, не те разбирам. Бараш совет како да се пристапи кон девојче кое е Албанка? Зарем треба некој специјален пристап? Поспецифични се од останатите обични смртнички? :)
Im too much in love, i cant really think with my head:P
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.828
Im too much in love, i cant really think with my head:P
Aбе нели љубовта идеше откако ќе ти стани девојка или така нешто по некое време кога ќе и го запомнеш миросот пример на кожата........
или можеби платонска а :D
 

I.N.S.I.D.E.R

FORZA JUVE & GGMU
Член од
17 јануари 2013
Мислења
45
Поени од реакции
73
Epa ajde i mene nekoj da mi pomogne...kako da ja pokanam da izlezeme...i sto da i kazam koga sum so nejze ,mislam sekogas koga sum blisku do onaa koja mi se dopagja kako da zanemuvam a inaku sum mnogu zborliv decko...i ako moze da mi kazete koe odnesuvanje gi privlekuva zenskite ili pak ete mi se dopagja jas i se dopagjam kako seto toa da go sredime mislam da izlezem ponasanjeto koga kje izlezeme... :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Epa ajde i mene nekoj da mi pomogne...kako da ja pokanam da izlezeme...i sto da i kazam koga sum so nejze ,mislam sekogas koga sum blisku do onaa koja mi se dopagja kako da zanemuvam a inaku sum mnogu zborliv decko...i ako moze da mi kazete koe odnesuvanje gi privlekuva zenskite ili pak ete mi se dopagja jas i se dopagjam kako seto toa da go sredime mislam da izlezem ponasanjeto koga kje izlezeme... :)
Зависи, ако сакаш нешто сериозно тогаш нема потреба да се мењаваш за некој само за да го привлечеш. Пошто ако се правиш нешто што не си, евентуално тоа ќе ти се удри од глава во иднина со таа личност. Ако успееш да направиш нешто со неа, најубаво ќе ти биде тоа да си го постигнал преку природно однесување, а не ако си форсирал однесување кое не ти доликува на карактерот. Доколку пак сакаш нешто онака лабаво да си имаш (што не ми изгледа случај) тоа пак зависи од девојчето какви луѓе сака. Во тој случај ако знаеш какви сака, прај се таков и ќе успееш у намерата. Во било кој случај, клучот е самодовербата :)

За останатото е едноставно. Направи прилика каде ќе бидете насамо и прашај ја дали сака да излезе со тебе, тука нема ништо комплицирано :)
 
Член од
13 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Неодамна дознав дека дечкото со кого сум во врска неколку месеци премногу го привлекува неговата колешка од работа. Се уште немам храброст да се соочам со него. Тие двајца веќе биле интимни, но тоа се случило пред јас и тој да започнеме врска . Е сега јас сум во страшни дилеми, знам ќе речете разговарај со него, но јас навистина не сум спремна за тој чекор. Имено прочитав како тој и признава дека го привлекува, дека сака секс со неа, помеѓу другите муабети имале и сајбер секс. Причината зашто не ме изневерил физички со неа е затоа што таа несака да го изневери дечкото иако и тој нејзе ја привлекува. Навистина незнам што да правам, доколку толку сака да биде со неа, зашто не ми раскине .. неможам да сфатам. Јас мислев дека сексот ни е одличен, дека ништо не му фали со мене. Навистина мислев дека ме сака. Што понатаму незнам, се прашувам дали е можно да ме сака, а толку очајно да го привлекува друга.. се прашувам дали има овде и подлабоки чувства, освен чиста привлечност. Од кога дознав за ова немам мир, секој ден е со неа .. ја гледа .. фантазира за неа ..Размислувам и во насока дека ова можеби е само фаза која ќе помине или се залажувам? Очајно ми требаат вашите размислувања.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
A ti, od kade li gi dobi site ovie informacii okolu toa sto tie pravele ili ne pravele?
Sakala ili nejkela, najdobroto, barem za tebe, e da go soocis so ovie fakti (se nadevam deka se) i bazirana od toa da si najdes resenie koe e ugodno za site.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Неодамна дознав дека дечкото со кого сум во врска неколку месеци премногу го привлекува неговата колешка од работа. Се уште немам храброст да се соочам со него. Тие двајца веќе биле интимни, но тоа се случило пред јас и тој да започнеме врска . Е сега јас сум во страшни дилеми, знам ќе речете разговарај со него, но јас навистина не сум спремна за тој чекор. Имено прочитав како тој и признава дека го привлекува, дека сака секс со неа, помеѓу другите муабети имале и сајбер секс. Причината зашто не ме изневерил физички со неа е затоа што таа несака да го изневери дечкото иако и тој нејзе ја привлекува. Навистина незнам што да правам, доколку толку сака да биде со неа, зашто не ми раскине .. неможам да сфатам. Јас мислев дека сексот ни е одличен, дека ништо не му фали со мене. Навистина мислев дека ме сака. Што понатаму незнам, се прашувам дали е можно да ме сака, а толку очајно да го привлекува друга.. се прашувам дали има овде и подлабоки чувства, освен чиста привлечност. Од кога дознав за ова немам мир, секој ден е со неа .. ја гледа .. фантазира за неа ..Размислувам и во насока дека ова можеби е само фаза која ќе помине или се залажувам? Очајно ми требаат вашите размислувања.
Ти имаш момче, таа има момче, а тој и таа биле заедно. Веќе не се. Постои причина зошто веќе не се и зошто секој од нив тргнал по засебен пат.

Така настапи му. Ако биле заедно пред вие двајца да се спарите, прекинале пред вие двајца да се спарите. Сигурно тој имал причина да се спари со тебе и сигурно и таа имала причина да се спари со нејзиното момче, наместо да се обидат да ја одржат нивната врска. Ако не им успеало - не им успеало. Таа прекината врска веќе не е твоја работа. Твоја работа е само твојата врска со него.

Затоа, ако тој фантазира за неа, кажи му да имате секс, па нека фантазира за неа. Важно е кој што прави, не кој што мисли. После долго време имање секс со тебе, неговото тело ќе се навикне на твоето, па тој што сака нека мисли - физички ќе му бидеш потребна само ти и ќе те бара само тебе.

А муабетот дека тој не сака да те изневери тебе зашто таа не сака да го изневери нејзиното момче само значи дека твоево момче баш и нема некој најсилен карактер за да мисли за себе. Моја претпоставка е дека имале секс (пред да станете пар), па и сајбер секс (пред да станете пар или за време на тоа) на *нејзина* иницијатива. Ова дури и можеш да го прашаш директно, штом веќе ги знаеш другите работи за него (нели, отворената комуникација меѓу партнерите во врската е најважна). Ако е така, тој е под влијание на таа девојка и прашање е дали сакаш да живееш со тоа.

Цело време имај го ова на ум: ако тие двајца се привлекуваат меѓу себе, а биле заедно, тоа значи дека им е страв да продолжат по своите сопствени патишта (повторно: имало причина зошто прекинале, ама таа причина тебе воопшто не те интересира - ти си настапила после тоа). Со други зборови, не се доволно созреани. За твоето момче можеби тоа и би било разбирливо, бидејќи вообичаено жените побргу созреваат отколку мажите (и годините не играат улога тука; може да збориме за возрасти од 20 до 35 до 60 итн и пак би важело истото - битно е кој колку искуства имал, не колку години проживеал). Понатаму, тој е маж, што значи дека *секогаш* може да помисли на друга, т.е. како има секс со неа (нека помине покрај билборд кајшто се рекламира долна облека и веднаш може да помисли како има секс со моделите, дури и ако се кукли), па ти тоа може да го искористиш - нека мисли на која сака, ама нека влегува само во тебе. И решена работа.

Биди свесна за тоа што тој мисли на друга и пушти го нека мисли. Таа слобода тој ќе умее да ја цени и ќе сфати што има покрај себе, со текот на времето.

Ако не, кажи му пријатно и разделете се.



Поздрав и со лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom