Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ако ти е прашањето дали пијаат алкохол, да пијаат.:D
hehehehehehe

Ah, alkoholot mi e jedini lek momentalno. Pusta ljubov, shto mi napravi. Devojcheto e tolku ednostavno - tolku komplicirano, taa kontura, toj izgled, perfect. Da ne se zanesuvam mnogu, ali ne veruem deka ni Picasso nemozhe da go nacrta devojchevo bolje od mene, ahhh..

Nego, kao da i se priblizham? :D

ps.koleshka na faks mi e
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.626
Поени од реакции
31.828
hehehehehehe

Ah, alkoholot mi e jedini lek momentalno. Pusta ljubov, shto mi napravi. Devojcheto e tolku ednostavno - tolku komplicirano, taa kontura, toj izgled, perfect. Da ne se zanesuvam mnogu, ali ne veruem deka ni Picasso nemozhe da go nacrta devojchevo bolje od mene, ahhh..

Nego, kao da i se priblizham? :D

ps.koleshka na faks mi e
Знајш дека тешкичко поради притисоци од општеството. Воедно во општество влегува и фамилијата. Нема да произнесувам став мој за то дали оправдувам или не. Но како си наумил така. Викаш факултет, што значи горе долу треба доволна созреаност од двете страни, не детска работа. Не сакам да ти рушам филмови но треба да си запознен со тоа дека тие влегуваат девици во брак :P (макар шо имам една колешка која ,,растур" прај во Битолата и жива форс не онади) така да можеби нема да ти се оствари намерата ако ти е таа најголема.
Крај краева речи и татко ти уметник е ? Ако ти речи зошто? Да те цртал 100 години немало подобро да те нацрта :P (скраја да е Пикасо да ја цртал, знајш каква че беше?) Неразбирлива и извитоперена.
Одете на кафе, негде збркај ја, макар шо кизнај како одат тие работи кај нив, многу се сложени со ептен адети/метании
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Знајш дека тешкичко поради притисоци од општеството. Воедно во општество влегува и фамилијата. Нема да произнесувам став мој за то дали оправдувам или не. Но како си наумил така. Викаш факултет, што значи горе долу треба доволна созреаност од двете страни, не детска работа. Не сакам да ти рушам филмови но треба да си запознен со тоа дека тие влегуваат девици во брак :P (макар шо имам една колешка која ,,растур" прај во Битолата и жива форс не онади) така да можеби нема да ти се оствари намерата ако ти е таа најголема.
Крај краева речи и татко ти уметник е ? Ако ти речи зошто? Да те цртал 100 години немало подобро да те нацрта :P (скраја да е Пикасо да ја цртал, знајш каква че беше?) Неразбирлива и извитоперена.
Одете на кафе, негде збркај ја, макар шо кизнај како одат тие работи кај нив, многу се сложени со ептен адети/метании

Od sello Orllance e btw. Do the math. Beric Dondarrion Sho vikash?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
I say go for it. Ти си кул момак, она звучи како интересна цура, така да, go forth children, and multiply!

Сериозно, што е најлошото што може да се случи, да те одбие? Одбивање од Албанка не би требало да боли повеќе од Македонка. И нема да знаеш ако не пробаш, а ако не пробаш, можеш само да се туфкаш што можело да биде (што за мене е полош случај).
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не знам дали нешто ќе ти помогне ако и кажеш дека си Албанец.
Ако не е, како ќе си зборат на албански? Што помалку глупости и лаги на почеток, подобро.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
hehehehehehe

Ah, alkoholot mi e jedini lek momentalno. Pusta ljubov, shto mi napravi. Devojcheto e tolku ednostavno - tolku komplicirano, taa kontura, toj izgled, perfect. Da ne se zanesuvam mnogu, ali ne veruem deka ni Picasso nemozhe da go nacrta devojchevo bolje od mene, ahhh..

Nego, kao da i se priblizham? :D

ps.koleshka na faks mi e
Батка на шо факултет си?
Ако си на архитектура можи и предвреме да знам за која велиш, таму познавам една албанка многу убава. Совет за таму незнам, јас сум влегувал неколку пати во албански куќи од работа но многу се комплицирани, многу адети имаат. Во една куќа имаше преубаво девојче лани кај што влегов, но колегите ми викаат немој никако да зјапаш. Девојчето учеше 4та год медицинско и сакаше доктурка да се прај, ама то од таткото инфо.од неа ни збор не слушнав во 1 и пол сат седење кај нив. Така да незнам, крај краева пробај си среќата може единствено да изгубиш муабет да не ти напрај повеќе или пак ако бидни работа да ти купат еден Мерцедес или ако се посиромашни ГолФ и да прајш дечиња :).
Makedonski musliman/ateista.
Ова на Амди Бајрам ме потсети http://www.youtube.com/watch?v=XwaLI62yox0
Инаку со среќа шо да ти кажам друго, ако решиш да се пробаш пиши понатаму шо како да си знајме за друг пат, биди жртвено јагне ;)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Абе од толку македонки кај најде да се интересираш за некоја албанка?
Ти кажа дека е муслиман,повеќе шанси има да фати Албанка него наша,не сме ние толку либерални.Имам неколку другари македонци-муслимани,се дружат со сите али у главно се гледаат само со шпонки,босанки и турчинки.
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Ти кажа дека е муслиман,повеќе шанси има да фати Албанка него наша,не сме ние толку либерални.Имам неколку другари македонци-муслимани,се дружат со сите али у главно се гледаат само со шпонки,босанки и турчинки.
Сега приметив, се извинувам. Нека проба мислам дека нема што да изгуби, сепак повеќе шанси има кај муслиманките, во право си.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Абе од толку македонки кај најде да се интересираш за некоја албанка?
Најслатко е кога го чешкаш туѓото .Јас ги мразам грците ама да рокнам некој гркинка мислам влага ке ми држе цел месец !
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.440

Kajgana Shop

На врв Bottom