Нарекувајте го исламот "ислам"

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
честитам на наградата уште еден на игнор и со среќа понатаму да ги убедувате другите. со вас нема муабет, само ЕДЕН (BREAKER7777777) беше коректен и тој го има сета моја почит.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.595
Поени од реакции
82.293
честитам на наградата уште еден на игнор и со среќа понатаму да ги убедувате другите. со вас нема муабет, само ЕДЕН (BREAKER7777777) беше коректен и тој го има сета моја почит.
Имаше порано исто еден тип, на кој у секое време му симињав капа. Musab му беше никот.
 
W

Werther

Гостин
честитам на наградата уште еден на игнор и со среќа понатаму да ги убедувате другите. со вас нема муабет, само ЕДЕН (BREAKER7777777) беше коректен и тој го има сета моја почит.
Јас немам никој на форумов на игнор,а и не ни планирам да ставам некој.

Да не се... (едитирано од модератор) кој ќе ми го разубавува денот ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Јас немам никој на форумов на игнор,а и не ни планирам да ставам некој.
Не ставам никој затоа што е заморно, ако влезеш на страна на која двајца имаат подолг муабет а едниот си го игнорирал, ќе читаш како другиот си збори сам со себе :) Ми се уништува прегледноста, затоа ги игнорирам старомодно, читам до првата глупост (обично е во првата реченица) и удирам рачна.
 
W

Werther

Гостин
Не ставам никој затоа што е заморно, ако влезеш на страна на која двајца имаат подолг муабет а едниот си го игнорирал, ќе читаш како другиот си збори сам со себе :) Ми се уништува прегледноста, затоа ги игнорирам старомодно, читам до првата глупост (обично е во првата реченица) и удирам рачна.
Мене пак интересно ми е се да читам.На пример овде,неможам,а да не ги пропуштам коментарите на...(едитирано од модератор) каде со инсинуации пробуваат да не оцрнат.Лудило.

Смешки живи се,почни да ги читаш и позабавен ќе ти стане овој подфорум од ЧДА.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
А сега слушај ти паметњаковиќу.

Кога поставуваш прашање и добиваш одговор , почнуваш да вреѓаш се така по ред.... Очигледно е дека Соул интелектуално ти ги скрши забите и сега немаш друг начин освен преку вреѓање да го деградираш. За жалење сте!

Еве и јас ти велам дека и Библијата го забранува свинското месо и дека Исус НИКОГАШ не пробал такво месо. Ај демантирај ме со докази ако можеш, а не со закани?
Батка остај сеа свинско месо. И јас го избегавам, не сум го јадел со години можда. Нит на синот сум му дал свинско.


Дај нешто одговори околу реалноста наша тука.

На пример што мислиш, дали има радикални исламисти во Македонија? Или ако тоа ти е лош термин, нека бидат некои вахабии, лоши муслимани и слично, кои можат да разгорат меѓуетничка омраза?
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Radikalen Islam nema,ima radikalni muslimani. Kako sto vo temata " Муслимански семејства бараат џамија во Аеродром " ima radikalno hristijanstvo i sekade niz celiot svet koi palat dzamii i doniraat benzin za palenje dzamii.... takvi ima kaj site.
A kolku e tuka radikalen Islamot,kolku sto e radikalno hristijanstvoto.
Tamu prasav,tie golemite hristijani koi skokaat da palat dzamija i drugite koj po litar ili dva doniraat,aminuvaat na kletvite,od kade go imaat toj pottik dobieno,od Biblijata ili od nivnoto maloumie i tokmu zaradi nepoznavanje na istata ?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Radikalen Islam nema,ima radikalni muslimani. Kako sto vo temata " Муслимански семејства бараат џамија во Аеродром " ima radikalno hristijanstvo i sekade niz celiot svet koi palat dzamii i doniraat benzin za palenje dzamii.... takvi ima kaj site.
A kolku e tuka radikalen Islamot,kolku sto e radikalno hristijanstvoto.
Tamu prasav,tie golemite hristijani koi skokaat da palat dzamija i drugite koj po litar ili dva doniraat,aminuvaat na kletvite,od kade go imaat toj pottik dobieno,od Biblijata ili od nivnoto maloumie i tokmu zaradi nepoznavanje na istata ?
Тие што бараа да палт џамии и бензин донираа, го правеа на форум. Вие го правите тоа во реалност во Западна МАкедонија преку непрестано сквернавање и крадење од црквите.

Значи едно е да се каже нешто виртуелно на форум, тука имаш и најголеми ебачи на пример а п..а со очи не виделе, а сосема друго што се случува во реалноста.

Значи поедноставено - радикално христијанство нема, бидејќи доколку го имаше ќе се вршеше систематско уништување и протерување на Муслиманите од државава, а тоа не се случува, напротив, од нива, нит со завршено осмо одделение, ве носат у администрација ради некој си рамковен договор. Тоа не е радикално батка, тоа е повеќе од толеранција, иако е наметната.

Албанскиот етникум е како паразит во државава, и економски живее на грбот на Македонските даночни обврзници. Тоа не ти е многу јасно претпоставувам, ам ајас ќе си кажам.
Калсичен пример ти е пластичарска улица, каде власта замижува за издавање на фискални сметки, исто како што не с епишуваат казни во Чаир. Едноставно паразитирате врз нашиот грб.

И нормално, како што ве дал Бог, лицемерни, љубоморни и егоистични, не знаете тоа да го цените, туку барате преку леб - погача. Арно ама полека се свестивме и ние.

Второ, радикален ислам и те како има основано сомнение дек апостои.

Извршено убиство врз невини дец, поддршка со протест од 3 000 кромањонци со зелени и црни знамиња за убиството на каурчињата, инциденти во верски објекти итн...

Моето прашање е дали таквите екстремни типови од муслиманска вероисповест ви праватштета или потајно сакате да се случува тоа што го прават?

И на крајот ти како АЛбанец, роден во МАкедонија што сакаш од оваа држава да ти понуди да ти бидеш задоволен???
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Kako mislite na forumov ? Dzamii preku forum li mozat da se zapalat (mislam na onie do sega zapalenite)?

Ajde ajde....
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Абе шипо кој те прашува за Босна. За Македонија ти зборувам.
Za makedonija nemate sila be dete. Arno ne kaza deka i turcija hristijanite ne vrsat sistematsko trebenje vrz muslimanite.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 22:05 ---
Абе шипо кој те прашува за Босна. За Македонија ти зборувам.
A so Bosna ti e stram ako ti ja spomnam ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom