Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
:facepalm: :facepalm::facepalm:ако вакви пенали се судат ќе треба да ги има по 10 на натпревар... Првин види у каква мртва ситуација беше Вучинич ,а згора на тоа коа ке додадеш дека топката му помогна ,исправна беше одлуката....

Реакцијата на Конте колку ме инервира кога погодија за 1-1 ,тоа е чудо ...Ама затоа кога Флокари погоди за финале му ја замислував грдата фаца:pos:. И да голден бој Маркизио :cuc: најдобриот среден играч у Серија А промашува празна врата ,321435235 пати поголема од него :pos: Vaffanculo Juve :P ќеф ми направија навивачите на Лацио ....атмосферата :cuc: честитки за лацианиве
:eek: Што ти е бе ало
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Па бе плачете по судиите? а не гледате дека со џакерини падоин и маронe сакате да ги победите лацио....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Па бе плачете по судиите? а не гледате дека со џакерини падоин и мароно сакате да ги победите лацио....
Брат не заебавај. Кој плаче? Види во фан клубот дека од гомно подоле се направени дел од играчите а за пеналот никој не ни спомнал. Само му одговоривме на интерашот кој вика дека врска немало од пенал. Јас му дадов хајлајтс од ланското финале каде гнидите од Наполи добија ист таков пенал. А ова што ти го викаш е исто ко некој јувенташ после Gol di Muntari да ти каже да не плачеш по судијата затоа што со Мунтари, Месбах и Антонини не може да се победи Јуве.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Брат не заебавај. Кој плаче? Види во фан клубот дека од гомно подоле се направени дел од играчите а за пеналот никој не ни спомнал. Само му одговоривме на интерашот кој вика дека врска немало од пенал. Јас му дадов хајлајтс од ланското финале каде гнидите од Наполи добија ист таков пенал. А ова што ти го викаш е исто ко некој јувенташ после Gol di Muntari да ти каже да не плачеш по судијата затоа што со Мунтари, Месбах и Антонини не може да се победи Јуве.
прочитав изјавата на конте сеа после лацио....па збореше за пенали нешо со сарказам...неможе бе секое коло исти проблем да е.... Конте мора да си ја бара грешката во неговата тактика.......
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.036
Поени од реакции
14.171
Од Конте господин човек не бидува. Му го утнале презимето... Сега читам какви изјави дал после натпреварот. :facepalm:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Од Конте господин човек не бидува. Му го утнале презимето... Сега читам какви изјави дал после натпреварот. :facepalm:
Ne ve ovie se tie :P




p.s. ne znam ako si gledal koga Konte go matiraaaaaaa ovoj sto go nosish na avatar , lani posle Milan-Juve 1-1

KissKIss
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Значи најсериозно вие навивачите на Интер кога коментирате ситуации за Јуве имате дупли црн превез на очите. Не дека ме интересира дали дале пенал или не дале пенал ама ова што го кажуваш е глупост. Вучинич бил во мртва ситуација. Што има веза за тоа кога врз него е направен чист прекршок? Ако не е во таква ситуација, односно ако е во чиста тоа е и црвен картон на голманот! Доколку топката е во игра (значи не е надвор од теренот), а има прекршок, старт врз нозе значи тоа е пенал и жолт за голманот. Но, што ти објаснувам кога пак ќе кажеш некоја банална работа....
А, Лацио заслужено си пројде во финалето. Честитки за тоа до нивните навивачи и сега се чека финале Рома-Лацио. Тоа ќе биде неверојатно нешто :).
Ама ако беше :P а Вучинич не беше во чиста ситуација,така да муабетот ми е дека секој судија што ке покаже ваков пенал греши 101% ...а ланското финалето не го гледав ,а како што видов на видеото од членот погоре шо постирал не можам да гоидентификувам местово на прекршокот , ако е иста ситуација како прегашната со Вучинич не требало да биде


пенал ,ама океј нели ви подарија судиите лани скудето , па мораше на куп утакмица да надокнадат.


sto ocekuvas interas da kaze:facepalm:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Брат не заебавај. Кој плаче? Види во фан клубот дека од гомно подоле се направени дел од играчите а за пеналот никој не ни спомнал. Само му одговоривме на интерашот кој вика дека врска немало од пенал. Јас му дадов хајлајтс од ланското финале каде гнидите од Наполи добија ист таков пенал. А ова што ти го викаш е исто ко некој јувенташ после Gol di Muntari да ти каже да не плачеш по судијата затоа што со Мунтари, Месбах и Антонини не може да се победи Јуве.
Од Наполи е чист пенал ;)

Пушти клипче да го видиме вашиот од денешниот натпревар, не го видов јас стартот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.036
Поени од реакции
14.171
Овие се господа и шмекерчиња. Луѓе со стил.

p.s. ne znam ako si gledal koga Konte go matiraaaaaaa ovoj sto go nosish na avatar , lani posle Milan-Juve 1-1

KissKIss

Ти изгледа разбираш италијански како јас кинески! Поинаку не би можел да извлечеш ваков заклучок. Најди друг некој да лажеш, знам точно за кој муабет станува збор, уште тогаш го постирав тој нивни дуел на Кајгана, истата вечер, знам добро кој кого ‘матирал‘. Ако памтам добро на Мауро и незгодно му стана во каква позиција беше доведен Конте, па му сугерираше на Бобан да престане да брише под со Конте.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.704
Поени од реакции
3.683

Изјавата на Конте беше на место. Смета дека во текот на 180 минути Јувентус бил подобар и требало да оди понатаму, но според резултатот тоа е другиот тим. Честиташе до Лацио и тоа е тоа.

Новинарите му ги дуваат јајцата за пеналите. Иритираат за да извлечат од него таква изјава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom