Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
каде да најдам петарди прашувам затоа што сега сме 28 јануари и тешко се наоѓаат ама во скопјево ако знае некој кај има?
бит пазар, пред една недела бев имаше бааѓи/.
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Каде можам да добијам сертификат за завршен степен германски јазик, и за колку пари можам да ја добијам истата таа потврда? За у Скопје прашувам.

П.С. Мислам да добијам потврда без да одам на курс, само потврда како документ.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Каде можам да добијам сертификат за завршен степен германски јазик, и за колку пари можам да ја добијам истата таа потврда? За у Скопје прашувам.

П.С. Мислам да добијам потврда без да одам на курс, само потврда како документ.
Знам дека во Челинџ во Влае даваат. На другар му дадоа за Англиски без да плати, само ги замоли. Знам дека прашуваш за Германски ама ист би требало да биде „третманот“ затоа што можеш во Челинџ да учиш и Дојч.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ХИТНО ми трба дечки... ми треба да видам еден број на чие име се води односно на која фирма се води... знам само дека фирмата е сместена во тафталиџе и мобилен... некако да стигнем до било каква информација????
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Знам дека во Челинџ во Влае даваат. На другар му дадоа за Англиски без да плати, само ги замоли. Знам дека прашуваш за Германски ама ист би требало да биде „третманот“ затоа што можеш во Челинџ да учиш и Дојч.
ja ja, bitte, naturlich.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
ХИТНО ми трба дечки... ми треба да видам еден број на чие име се води односно на која фирма се води... знам само дека фирмата е сместена во тафталиџе и мобилен... некако да стигнем до било каква информација????

1188
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Не знаев кај да пишам. Let 3 да се јави, за бизнис ми треба... :)

п.с. за тие што од прва претпоставија дека сум идиот што не му пишам ПП, да ве известам дека не може, ниту пак можам да му пишам на профил. Фала, пријатно.
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
ХИТНО ми трба дечки... ми треба да видам еден број на чие име се води односно на која фирма се води... знам само дека фирмата е сместена во тафталиџе и мобилен... некако да стигнем до било каква информација????
188?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Не знаев кај да пишам. Let 3 да се јави, за бизнис ми треба... :)

п.с. за тие што од прва претпоставија дека сум идиот што не му пишам ПП, да ве известам дека не може, ниту пак можам да му пишам на профил. Фала, пријатно.
како бе не може.. ај на профил можи треба да ме следиш али за ПП мислам нема ограничување ..
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Знам дека во Челинџ во Влае даваат. На другар му дадоа за Англиски без да плати, само ги замоли. Знам дека прашуваш за Германски ама ист би требало да биде „третманот“ затоа што можеш во Челинџ да учиш и Дојч.
Бев пред 1 саат, не сакаа да ми издадат, ми кажаа да полагам и триста тракатанции.

Друго место некое?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
па ти ич да не полагаш, ептен на готово. никој нема да ти поверува на збор дека знаеш. сепак полагај и готово. плати си, еве на пример јас во лингвафан (аеродром) полагав, си положив тестот и готово, а си платив, само не се сеќавам колку
 
R

Rockstar90

Гостин
Не знам дали прашањево ми е компетентно за тука, дали некој има искуство со e-bay? Или некој што има account и има порачувано?
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Да не знае некој каде можам да најдам трегери?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom