Фан Клуб: Јувентус

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Ебем ти племето црвенофацско
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Дека не беа на ниво не беа ама дека имаше два пенала пречисти имаше и веќе ми е преку к*р од ова срање на нерешени со екипи што се со една нога во Серија Б...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163


Да им го наденам на жените на судиите пичка ли им мајчина нивна
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Парма, Сампдорија, Џенова ... кој е следен? Киево?
П.С Линискиот судија ... :гомце::гомце:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе кој кур 5 судии има ниеден не виде дека со рака ја удри овој од Џенова!!!:mad::mad::mad:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Јас би ве замолил да не се буните за судијата. Нешто со Јуве не е во ред оваа година. Во сите натпревари бевме во водство, а само еден победивме. Кога ќе заводеше Јуве порано тоа беше закон, нешто што очигледно не оди во оваа 2013. Конте треба посериозно да си ја фати работата, а не да се кара со судиите. Веднаш мора да се види одговор во следниот првенствен натпревар. И тоа позитивен одговор.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Судијата курот пичката АБЕ САМИ СМЕ КРИВИ ШТО ТАКА се заебаваме па не можеме да им дадеме 3 гола и крај на приказна, ама НАШИВЕ ИГРАЧИ си играт курот БЕЗ МОТИВАЦИЈА еве ти сега курот лапнете го да ви ебам дрвата НЕКОИ ИГРАЧИ ОДМА ДА СЕ ФРЛАТ ВО КАНТА...:facepalm:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
555253_410917225662743_22383049_nдфсгдфг.png Мене не ми е јасна и друга работа .Кога е евидентно дека влечкото Вучинич не сака ни да трче незнам зошто му се дава толку голема минутажа иако знае дека има голема клупа .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јас би ве замолил да не се буните за судијата. Нешто со Јуве не е во ред оваа година. Во сите натпревари бевме во водство, а само еден победивме. Кога ќе заводеше Јуве порано тоа беше закон, нешто што очигледно не оди во оваа 2013. Конте треба посериозно да си ја фати работата, а не да се кара со судиите. Веднаш мора да се види одговор во следниот првенствен натпревар. И тоа позитивен одговор.
И ова е точно, се осеќа опуштеност.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Јас би ве замолил да не се буните за судијата. Нешто со Јуве не е во ред оваа година. Во сите натпревари бевме во водство, а само еден победивме. Кога ќе заводеше Јуве порано тоа беше закон, нешто што очигледно не оди во оваа 2013. Конте треба посериозно да си ја фати работата, а не да се кара со судиите. Веднаш мора да се види одговор во следниот првенствен натпревар. И тоа позитивен одговор.
У две недели изигравме 5 натпревари,коњи се играчиве??Па уште и судии фали маме да ни ебаваат?Што ти е крив Конте
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Слабата игра и судиските грешки го направија своето денеска. Но на последните 4 натпревари киксиравме против третокласните екипи на Џенова Сампдорија и Парма. Кривицата треба да се бара и кај играчите кој некако изгледаа немотивирано како да беа на тренинг. Другото коло гостуваме кај Киево и знаеме секогаш таму како сме поминувале, се надевам дека кончно ке се разбие монотонијата во играта и да се свати посериозно трката за скудетото. Наместо да направиме +15 досега, ние даваме шанса да ни се доближат на само 3-4 бода!!
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Оние двене џуџиња нејќам да ги видам наредни 5 утакмици на терен.Не можеа ни да поминат човек,ни да нафрлат,хобити глупи :mad:.Два чисти пенала не досуди судијана,све женско во куќа да му ебам,Иначе линискиот судија го виде играњето со рака,али нејќеше педерчето да се буни,за да се смени одлуката.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Kaj e sega toj lepotanot sto vikase za prosla utakmica de cele go cuva amauri , amauri dava gol = de cele e kriv, znaci spored tebe sega barzalgi e kriv? posto on go cuvase borielo.... ahhh be dete e sega bese de cele kriv sto letna kako vrtimuska
 

Kajgana Shop

На врв Bottom