Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Местена!
Сега "плачат" за пеналите, a после ќе се радуваат на х-х :icon_lol:
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Да бев играч на Јуве коа ке му навлезев со клоци на тоа црвенокожецот па ако требаше цела година нека ме суспендираа
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
:pos: ej neznam zasto ali na krajov Gakerini koa se uleta demek ke dribla, kako mu ja zemaa lagano, likeaboss, se iskinav od smeenje.

Inace Juve ograbeni denes, iako prvenstveno vinata kaj niv treba da si ja baraat, 20min igrac poveke imaa radi povredata na Floro Flores, ne trebase da si dozvolat protiv bedurijava od tim Genoa na kraj sudii da gi ebat, toa i na interashive im go vikav koa igraa so Kaljari doma, koga sudijata gi ebese, abe Kaljari se u prasanje, napuni gi i ti cue koj i kako sudel. Taka i kaj Juve denes, iako, pak ke kazam, gi sotre sudijava.

Имаа посед на топка и кој к*р? Еден не се најде да шутне надвор од 16, освен детено што дебитираше, Белтраме. Со топка ли у гол сакаа да влезат? Погба кутриот, ваљда има притисок нанесен самиот со тоа што демек сите очекуваат гол да даде ако шутне и овој не шутира. Ова е за играта, за пеналите спомнав погоре.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Имаа посед на топка и кој к*р? Еден не се најде да шутне надвор од 16, освен детено што дебитираше, Белтраме. Со топка ли у гол сакаа да влезат? Погба кутриот, ваљда има притисок нанесен самиот со тоа што демек сите очекуваат гол да даде ако шутне и овој не шутира. Ова е за играта, за пеналите спомнав погоре.
Umorot si go napravi svoeto, da ne igraa vo tek na nedela vo istive uslovi ko i denes ke gi napunea, so igrac manje nemase sansa ovie da im pariraat ama se vide i bocno kakvi bea Juve, bezdusni, edvaj krosevi pravea a toa e nivnoto najsilno oruzje, igrata bocno, po stranite, koga ja sirat igrata i stvaraat igrac poveke.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.687
Поени од реакции
3.644
Имаше и пенал за Џенова во прво полувреме. Вучинич играше со рака. За Јуве во најмала рака имаше 2-3 пати ситуација 50-50. Во една од тие ситуации сигурно друг судија би судел пенал.

Трагедија е професионален судија со милилон помошници на терен да не види ваква игра со рака, без разлика во чија корист е.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Гуарин за *лош збор* доби суспензија хахах ...Касано такоџе .... баш ме интересира дал ќе добие некој суспензија од овие местачиве ...:D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
kuti ova ne mu se desi na inter ili milan sega na temava ke bese znaeme kako
Pa na Inter sezonava u nekolku navrati im se desi, pa nikomu nisto, poveketo ne se ni zamaravme so toa zasto toa bea mecevi kade Inter ne trebase da zavisi od toa kako sudel sudijata i rutinski istite da gi dobie, osven duelot so Lazio.
Plus i niza smesni suspenzii dobivaa, Juve so Katanija go napadnaa liniskiot od klupa nisto, Inter za slicna rabota so igracite na teren sto bea, go jadea so suspenzii, i denes isto se ostavija ovie vrz sudijata. Vo sekoj slucaj kriteriumite nikogas nema da bidat isti za site, tuku sekogas ke ima nekoj sto ke bide nezadovolen, toa e ...

All in all, prvenstvoto e ok spored mene vo pogled na regularnosta, kapacitetot na sudiite e beden, toa e nesto na koe treba da rabotat mnogu vo idnina ali so ogled deka nestata vo kalcoto stagniraat veke nekoe vreme, ne ocekuvam nekoja poznacitelna promena tuka.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Гуарин за *лош збор* доби суспензија хахах ...Касано такоџе .... баш ме интересира дал ќе добие некој суспензија од овие местачиве ...:D
Може да добие неписмениот судија,за друго незнам
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Гуарин за *лош збор* доби суспензија хахах ...Касано такоџе .... баш ме интересира дал ќе добие некој суспензија од овие местачиве ...:D
И според твоево ако не добие ниту еден играч суспензија значи дека уште Јувентус го фаворизирираат и Серија Ц,Калчополи и остала багра муабети ќе важат?
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
И според твоево ако не добие ниту еден играч суспензија значи дека уште Јувентус го фаворизирираат и Серија Ц,Калчополи и остала багра муабети ќе важат?
не бе...ако не суспендираат ќе плачеме на темава ко шо плачете сеа вие за пенали :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Ne gleav prvo, ali imalo ocigleden penal i za Genoa, taka da sudijata i niv gi poebal, i oni imaat pravo da bidat nezadovolni u toj pogled.

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И според твоево ако не добие ниту еден играч суспензија значи дека уште Јувентус го фаворизирираат и Серија Ц,Калчополи и остала багра муабети ќе важат?

Да. А зашто не би добиле ? Или Гуарин му пцуел мајки шајки а Вучинич Конте и Лихштанјер не ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom