Фан Клуб: Јувентус

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
^Вучинич си имат загарантирано прва постава кај Конте;)

Иначе Челзи сум го гледал многу пати посебно кога играше Ањелка таму, и да ви кажам го немам видено гол да дајт.:pos:
хаха не друже .Можеби порано кога играше Вучинич подобро но сега нема толку конфор т.е простор за манипулации .Плус со доагањето на Ањелка ке има уште поголема конкуренција во нападот .Од оваа најмногу ке страда мадафакерот Бентнер ,на кој и не му е битно дали игра или не ,барем според мене .
Ањелка во Јувентус би требало до Недела да ги помине медицинските прегледи и во понеделник да потпише договор за сума од 600 000 евра до крајот на Јуни .
Ке има бодус од 200 000 евра ако се освои Сериа А
плус 300 000 евра ако се освои Лигата на Шампионите
плус 200 000 ако настапи повеке од 12 натпревари .Би го чинел Јувентус Ањелка од 1,2 до 2,6 милиони евра до крајот на Јуни .
Да напоменам дека оваа можеби е само замка за доаѓањето на Лисандро Лопез кој во последниот натпревар го исфиркувале навивачите за неговата поврзаност со Јувентис .Лион е тврд во иницијативата да има Јувентус обрзувачко право да го откупи на лето додека Јувенус сака да не биде обрзувачко .
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 19:52 ---
428284_341359859248120_1299098346_nсадфасф.jpg Здрава пичка е !
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
хаха не друже .Можеби порано кога играше Вучинич подобро но сега нема толку конфор т.е простор за манипулации .Плус со доагањето на Ањелка ке има уште поголема конкуренција во нападот .Од оваа најмногу ке страда мадафакерот Бентнер ,на кој и не му е битно дали игра или не ,барем според мене .
Ањелка во Јувентус би требало до Недела да ги помине медицинските прегледи и во понеделник да потпише договор за сума од 600 000 евра до крајот на Јуни .
Ке има бодус од 200 000 евра ако се освои Сериа А
плус 300 000 евра ако се освои Лигата на Шампионите
плус 200 000 ако настапи повеке од 12 натпревари .Би го чинел Јувентус Ањелка од 1,2 до 2,6 милиони евра до крајот на Јуни .
Да напоменам дека оваа можеби е само замка за доаѓањето на Лисандро Лопез кој во последниот натпревар го исфиркувале навивачите за неговата поврзаност со Јувентис .Лион е тврд во иницијативата да има Јувентус обрзувачко право да го откупи на лето додека Јувенус сака да не биде обрзувачко .
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 19:52 ---


Прегледај го приврзокот 56931Здрава пичка е !
Koj го ебат Вучко:D
Видија оваја........... :drk:
И после сакате Матри да дава голови :pos: Јас да имам таква пичка од дома нема да излезам :pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
(y) Vo pravo si!
Sigurno ti kazuva neshto Mondonico :D , naj anti-juve sto e :pos:
Хм, не знам од каде ти е ова ама Емилиано Мондонико е еден од најголемите познавачи на фудбалот во Италија. Човекот сега е опинионист во емисијата "Domenica Sportiva" на Раи Дуе во недела навечер. Навивач е на Фиорентина, а точно помеѓу Јуве и Торино е голем подржувач на Торино. Но, секогаш е реален во своите мислења и не покажува омраза спрема никого. Најинтересна случка беше кога на Страмачони му рече дека овој интер му личел на оној на Трапатони кој го викале "провинциски". Тогаш Страма нешто се налути и веднаш замина :).
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Хм, не знам од каде ти е ова ама Емилиано Мондонико е еден од најголемите познавачи на фудбалот во Италија. Човекот сега е опинионист во емисијата "Domenica Sportiva" на Раи Дуе во недела навечер. Навивач е на Фиорентина, а точно помеѓу Јуве и Торино е голем подржувач на Торино. Но, секогаш е реален во своите мислења и не покажува омраза спрема никого. Најинтересна случка беше кога на Страмачони му рече дека овој интер му личел на оној на Трапатони кој го викале "провинциски". Тогаш Страма нешто се налути и веднаш замина :).
Го знам добро Емилиано :D легенда е :LOL: , заедно со Иван Зазарони исто така и со тој другиот во Domenica Sportiva ... Имал добри зборови кон Јувентус бар за тие почетни кола во Серие А кога бев во Швајцариа го гледав во Раи , кај да не го гледаш со таа што ја води емисијата :pipi:

п.с.

Против Џеноа Пирло не е повикан , јас одам на сигурна победа од ПРВО ПОЛУВРЕМЕ за да бидеме мирни во вториот дел и да се насочиме кон дуелот против Лацио следната среда во Рим .
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Го знам добро Емилиано :D легенда е :LOL: , заедно со Иван Зазарони исто така и со тој другиот во Domenica Sportiva ... Имал добри зборови кон Јувентус бар за тие почетни кола во Серие А кога бев во Швајцариа го гледав во Раи , кај да не го гледаш со таа што ја води емисијата :pipi:

п.с.

Против Џеноа Пирло не е повикан , јас одам на сигурна победа од ПРВО ПОЛУВРЕМЕ за да бидеме мирни во вториот дел и да се насочиме кон дуелот против Лацио следната среда во Рим .
Не гледаш уште? Јас само 1-2 имам пропуштено. А, да водителката Паола Ферари на 50 години изгледа прекрасно :).
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Не гледаш уште? Јас само 1-2 имам пропуштено. А, да водителката Паола Ферари на 50 години изгледа прекрасно :).
Не , не гледам више , не знам кај да најдам стрим нешто (ако знаеш ти постирај го во Недела ), пошто сеа не сум во Swiss туку во Тетова! :icon_lol:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Не памтам од кога Јуве има прв стрелец во првенството .. Последен пат Дел Пиеро во Сериа Б ебате ... 7 години уназад најдобриот стрелец на крај на сезоната има 10 гола дадено .... ц ц ц ц
Слабо памтиш очигледно.Во сезоната 2007/2008 Дел Пиеро е најдобар стрелец во Серија А со 21 гол,а Трезеге е втор со 20 гола.Таа сезона Јуве,заедно со Рома имаа најдобар напад со 72 постигнати гола.Само Дел Пиеро и Трезеге кај нас имаа постигнато 41 гол.Да ја имаше Јуве тогаш оваа одбрана,заедно со тој напад,можеше комотно да атакува на Скудето
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Не , не гледам више , не знам кај да најдам стрим нешто (ако знаеш ти постирај го во Недела ), пошто сеа не сум во Swiss туку во Тетова! :icon_lol:
Абе кај нас е достапна на телевизија во Струмица...
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Абе кај нас е достапна на телевизија во Струмица...
Не јас само Канале Чинкуе :pos: може да го гледам . Оваа не е ништо во споредба со тие QSVS ( е една програма во Ломбардија (Милано) , што анализира , коментира, секој ден над 10 часови во живо , само за Јуве,Интер,Милан , не се нормално Марчело Кирико , Рују , и многу други :D

Исто така и 7 gold е убаво со Крудели , Зулиани , Марика Лонгини , што ги коментират , анализират утакмиците , кога се работи за дерби мечеви е хаос во емисијата , лудило (y)

Исто така и Лучиано Моџи многу пати бил кај 7 gold ...
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Лисандро Лопез го нема ни на клупата на Лион ,има тука нешто !
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 21:09 ---
Го имаш Дел Пиеро ,го БРКАШ, и зимаш Ањелка ! Не ме заебавај !
или уште пофраерски Бентнер .
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
34 Ањелка 38 ДЕЛ ПИЕРО ! Ете ја разликата во годините...и што сакаше да казеш со ова сеа ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Нигер, Дел Пиеро е 9/14 у Сиднеј, Ањелка е 3/22 у Кина алооо.
Австралија > Кина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom