Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Животна желба ми е еден ден да отидам у Италија.
Нема ништо интересно, освен она што е поврзано со Јувентус.
Не дека е лоша Италија:)

Статистички(соодос одиграни/голови), Кваљарела > Ањелка > Maтри.
Ни за дубари да е работава со Ањелка, не ми се свиѓа, бар некој поасален да беше спомнат.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ањелка само 6 месеци ќе биде во тимот , и дај боже за инает сите да направи нешто ... :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Аууууууф од никад не сум го сакал Анелка како фудбалер. Ме нервира незнам зошто, матер му е..м :mad:Премногу клубови има сменето во кариерата, Анелка го споредувам со Сисе со шатираната коса. Мрзам такви секоја година од еден во друг клуб одат
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас ќе кажам како и секогаш, не ми е битно кој ќе игра во напад, битно да дава голови .. Ако сака и Калаио или Сансоне нека дојде само да даваат голови .. Искрено не сум задоволен од Џовинко сезонава, а богами и од лежерноста и незаинтересираноста на моменти на Вучинич.. Да дојдат уште 2 напаѓачи па да видиме после дали нема да си го поти гзот Вучко , кога ќе има конкуренција ...
 
F

FuckYouAll

Гостин
^Вучинич си имат загарантирано прва постава кај Конте;)

Иначе Челзи сум го гледал многу пати посебно кога играше Ањелка таму, и да ви кажам го немам видено гол да дајт.:pos:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
^Вучинич си имат загарантирано прва постава кај Конте;)

Иначе Челзи сум го гледал многу пати посебно кога играше Ањелка таму, и да ви кажам го немам видено гол да дајт.:pos:
Во Челзи играше како крило нешто полушпиц и само набацуваше.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.497
Поени од реакции
11.252
Под стрес за пички Матри ?! Не би рекол :D


:drk::drk::drk::drk::drk::drk: Каква жена имал копиљов :vozbud:
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 19:43 ---
И ќе заборавев зошто сум дојден..........кај можи да се види статистика за тоа кој играч колку минути изиграл сезонава?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Голгетер ни требит нас, не полушпиц. :(
Зборуам што играше во Челзи, а во Болтон играше најистурен и даваше голови патем и со Скопје даде еден против Работничи ако не се лажам :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не памтам од кога Јуве има прв стрелец во првенството .. Последен пат Дел Пиеро во Сериа Б ебате ... 7 години уназад најдобриот стрелец на крај на сезоната има 10 гола дадено .... ц ц ц ц
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723

Kajgana Shop

На врв Bottom