Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Касерес зошто клекна?:tapp::mad: Матри беее матриии абе излези сам молим те!!!!:tapp::гомце:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
:pos: :pos: :pos:

ahh be Konte Konte .... kako samo mozese da go stavis De Ceglie vo igra , i toa na mestoto na Peluso koj igrase mnogu dobro vecerva i dade gol , poln so motivacija...

Nisto , kje odime vo finale , daleku sme podobri , imaat mn sreka ebanite lacio .
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Не дај боже да играме на пенали против овие Факинг Маркети на сите ќе им ги одбрани пеналите.:icon_lol:
 
F

FuckYouAll

Гостин
Матри ќе ја избиеше ама Вучинич ја поткачи топката и падна точно пред Маури.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Ештон Качер и Касерес се кривци, тој првиот играчот само го гледа да не му избега а топката не ја ни гледа а вториот не скокна туку си ја спушти главата да не го погоди топката.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Иначе Погба каква смиреност човече како се гради колку е само сигурен,секоја чест.Со неговите 19 години игра како Виера во Арсенал.Само нека продужи вака (y).И да ваков Исла ми се допаѓа,вечер освен едно 3-4 грешни додавања другото беше повеќе од солидно,и се гледа дека дури и сега почнува да заличува на тој Исла од ланската сезона.Се надевам дека ќе продолжи со тој ритам.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
другарче, ПДЧ го чува маури, и маури дава гол.? Кој е крив? бабами?
Kaseres e pred mauri i moze da ja izbaci topkata, ama ne on kleknuva na zemja za da ne go udri topkata, a de cgehle ocekuvase deka sekoja normalna licnost ke ja izbie topkata a nema da klekne i da ja ostavi...
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
Kaseres e pred mauri i moze da ja izbaci topkata, ama ne on kleknuva na zemja za da ne go udri topkata, a de cgehle ocekuvase deka sekoja normalna licnost ke ja izbie topkata a nema da klekne i da ja ostavi...
мене друго немие јасно
како можи само ПДЧ да се годи во такви ситуации, тој ја греши ама уствари не ја греши тој туку некој преднего ја згрешил
ако гледаме така исла ја згреши во корнер ја изби топката
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
мене друго немие јасно
како можи само ПДЧ да се годи во такви ситуации, тој ја греши ама уствари не ја греши тој туку некој преднего ја згрешил
ако гледаме така исла ја згреши во корнер ја изби топката
мене друго немие јасно
како можи само ПДЧ да се годи во такви ситуации, тој ја греши ама уствари не ја греши тој туку некој преднего ја згрешил
ако гледаме така исла ја згреши во корнер ја изби топката
za koj situaacii pokonkrentno zboris? ja ti zboram za ovaa kaseres bese kriv toa e fakt
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Според мене крив е цел тим бидејќи едно 3-4 мин им дадовме на Лацио да ја држат топката во нашата половина и кога и да ја освоивме не се приближуваше никој да ја презеде и да ја однесе напред, а не само да ја исфрламе да центарот и пак Лацио да напаѓа. Ова е сепак куп и не е ништо страшно. Добро игравме, веројатно и немавме среќа да дадеме уште еден гол. Сепак вакво нешто во лига не смее да се случи во никој случај. Само се надевам дека на Бонучи не му е ништо...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Сигурно некој му довикнал на Касерес да ја пропушти не верувам дека ќе ја препуштеше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom