СП Шпанија 2013: Македонија - Данска 18.01.2013 20:15 часот

P

PewDiePie

Гостин
Можам уште денеска да ветам, на Исланѓаните и на сите останати членови во нашата група, дека ќе играме со сите сили против Македонија. Фактот дека го обезбедивме првото место нема да влијае врз нашите амбиции, да играме одличен ракомет и да се обидеме да славиме на секој одигран натпревар. Се наоѓаме во извонредна форма и немам намера да го нарушам тоа со тактизирање со составот или со испробување на новости во тактиката“ -
Курви скандинавски,со гадно бели фаци без пигмент.....нека се ебат меѓу себе,не ни очекував некој од тоа племе буржоази надуени и лицемерни фаци да ни пушти нас нешто.

Ако ги добиеме ќе ги добиеме фер енд свер има да платат за педерска победа или ние или Господ кад тад некој ќе им плати,ама ако ги тепаме има да рикаат до Рикјавик после исланѓаните.

И после ние балканците сме биле говна,море мрш таму.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Курви скандинавски,со гадно бели фаци без пигмент.....нека се ебат меѓу себе,не ни очекував некој од тоа племе буржоази надуени и лицемерни фаци да ни пушти нас нешто.

Ако ги добиеме ќе ги добиеме фер енд свер има да платат за педерска победа или ние или Господ кад тад некој ќе им плати,ама ако ги тепаме има да рикаат до Рикјавик после исланѓаните.

И после ние балканците сме биле говна,море мрш таму.
Па што да кажат бе дека ќе ни ја пуштат? Можда ќе одмараат играчи ама пошто имат ваков пристап на секој меч се таму кај што се. Мислиш дека Хрватска или Шпанија во вакви ситуации пуштаат утакмици?

Инаку Мојсовски откри дека играл под инјекции и дека не е 100% фит,
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.568
Поени од реакции
82.207
Курви скандинавски,со гадно бели фаци без пигмент.....нека се ебат меѓу себе,не ни очекував некој од тоа племе буржоази надуени и лицемерни фаци да ни пушти нас нешто.
Глупости тропаш.
Не се они дужни да ни ја пуштат и не е фер тоа да го направат.
Ти си ги измешал лончињата на морално-етички план.
Данците ќе испаднат гомна, ако ни ја пуштат на нас. А не обратно.
 
Член од
5 јануари 2013
Мислења
119
Поени од реакции
54
Нека ги победат Данците и нека се вратат дома. :D Не треба повеќе да играат. Шала на страна, кутија дијазепам за овој натпревар! Нема шанси да ни попуштат или што знам што. И да го штедат Хансен можат да не прегазат ако не играме со 100 посто од нашите сили. :unsure: :unsure: Голманите на ниво. Одбраната концентрирана. Да не се праат почетнички грешки, да нема безвезни додавања, престапи :eek: И да ... да се клават голој !
Колку би било совршено ... да си го наплатиме долгот .... :rolleyes:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Одбраната против Исланд и нападот од првото полувреме против Катар и Данциве со колку сакаат % од силите нека играат, нема да знаат главата кај им е.
Ајде бе одиме до 1/4 финале па што сака нека биде!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Еве Вилбек што вели за Македонија по мечот со Исланд што го играа вчера.

Го следев мечот Исланд - Македонија и по мене тоа беше најквалитетниот меч до сега во Севиља. Се играше извонредна одбрана, вели Вилбек кој притоа додава:
-Лазаров е одличен инвидуалец, но Македонија е многу повеќе. Впрочем Металург во Лигата на шампионите игра одлично и тоа не е случајно. Ќе мора да внимаваме на сите играчи поединечно, вели данскиот селектор.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Кога ќе прочитам изјави на тренериве од другите репрезентации ми се плаче од мука. Сите анализираат, нешто менуваат, билдаат форма а нашиов труп клава голојј.:tapp:
Вилбек има добра анализа направено, знае дека Кире е најквалитетен ама и другите не ги потценува односно ќе проба да се заштити и од нив. Пеколно ќе биде со Данциве, нашиве со психата како што си имаат мака уште потешко ќе ни биде.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако биде Наумче дупе како и до сега на светсково,ништо од одмаздава.
Мојсо игра со инјекции и имаше тешка повреда пред неколку месеци не е во форма такада не знам што го тупите толку со Мојсо кој не е класичен бек шутер и е многу поразновиден играч додека нашите класични леви бекови шутери, Бранче и Филип имаат 2 гола заедно постигнато досега.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Да но кај нив не е само он имаат екстра играчи и ако се испадне на него ќе има повеке простор за другите..играат доста на крила а имаат одлични играчи на тие позиции ќе биде екстра тешко да се избегне пораз.
taka e, se slozhuvam. Ova e edinstven tim na prvenstvovo koj ima vrvni svetski igrachi na sekoja pozicija. Mislev deka kje bidat poslabi na centar, no ispadna deka i ovoj Melgard od Skjern, koj prethodno ne go imav gledano, igra sosema solidno, a koga vlaga Markusen Hansen odi na centar, taka da nema zaguba na niedna pozicija. Ako ima poslaba uslovno kazhano tochka vo timot toa e ednistveno vtoriot golman, koj se nadevam deka kje go pochne mechot so nas.

Inaku Lindberg izjavi deka ochekuva site da igraat na mechot, poshto ako ne kje im se fatelo 4 dena neigranje do 1/8 finale shto mozhelo da bide problem. Velbek veli deka mechot kje se iskoristel i kako test za novi opcii vo odbrana, t.e. kje bile pokoncentrirani vo odbrana, poshto go zagrizhuval golemiot broj primeni golovi so Island .
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Мојсо игра со инјекции и имаше тешка повреда пред неколку месеци не е во форма такада не знам што го тупите толку со Мојсо кој не е класичен бек шутер и е многу поразновиден играч додека нашите класични леви бекови шутери, Бранче и Филип имаат 2 гола заедно постигнато досега.
Во Србија не беше повреден Мојсо па пак беше дупе.
А тука некои ,,експерти" викаат дека Филипќо Лазаров моментално бил најдобриот лев бек што сме го имале и бил подобар од Арнаудовски,Пецаковски и Стојанович.


БТЊ Миркуловски не е повреден а игра истотака многу слабо и ги нема оние негови акции со кои дава гол или изнудува пенал.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во Србија не беше повреден Мојсо па пак беше дупе.
А тука некои ,,експерти" викаат дека Филипќо Лазаров моментално бил најдобриот лев бек што сме го имале и бил подобар од Арнаудовски,Пецаковски и Стојанович.


БТЊ Миркуловски не е повреден а игра истотака многу слабо и ги нема оние негови акции со кои дава гол или изнудува пенал.
Па чекај бе бате гледај статистика на Миркуловски воопшто не одигра лошо посебно со Исланд тој ја држеше играта имаше 3 стативи и еден на еден влезови и неколку гола, многу зависи противникот ако си го гледал со Извиџач како игра тоа е друга песна тука на првенство.
Тие си се докажани играчи кои направиле многу, Филип и Бранче се играчи кои никогаш не се докажале и дометот им бил македонско односно романско првенство, толку.
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Данска ќе не прегази утре да не се занесуваме . :(
Безидејни сме во напад а одбраната ваква каква што е неможе да се справи со такви бекови кои се во врвна форма на ова првенство . Колку што можев да видам русите и Исланд беа доста немоќни против Данска .
Нема тука што да бараме да бидеме реални , играта што ја покажаа во Ниш и Белград е далеку од сегашната . Можеби ќе можеме да разговараме за "одмазда" на некој друг мундијал откако ќе се отворат картите на маса после ова светско првенство .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom