Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.182
Поени од реакции
4.822
Disclosure Project gives Obama until summer 2010 to disclose extraterrestrial life


Disclosure Project gives Obama until summer 2010 to disclose extraterrestrial life or they are going to do it with another country. Steven Greer says a G8 country is onboard.
Баш да видиме...
Ама мислам дека нема да биди ништо од тоа.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Баш да видиме...
Ама мислам дека нема да биди ништо од тоа.
abe vidi .. ni jas ne znam dali ke stane tocno na taj nacin i po tocnoto vreme i od istite luge koi ete na ede nacin POZITIVNO se zakanuvat, NO, ete tuka vo bugarija se dejstva okolu problemot.
No kako sto znaeme sekade niz svetot lugeto koi sakaat toa da go dokazat i pokazat i na toa nesto da ukazat sekogas se neli ignorirani i taka nataka.
Bugarija e zemja na zemni bogatstva.Bas ovie 2 dena setav, prosetav 600 kilometri i vidov kolku e bogata bugarija.Toa go kazuvam so cel da kazam deka prirodata ima znacenie ne samo za nas tuku za Vonzemnite civilizacii.Kako sto v eke kazav toa e vodata.
Ke raskazam nekolku raboti.
Znam deka ste cule za Baba Vanga, zenata rodena vo strumica koja podocna odi vo bugarija i tamu zivee do krajot na svojot zivot.Ne znam dali i za nea ke se kaze deka i e ispran mozokot poradi toa sto se kazuva bugarka no ne me ni interesira, za toa neka mislat misirkov bratot i drugite vojnici.Tuku drugo.
Denes citav vo vesnik 5 strani statija za Vrakjanjeto na nasite braka.Pod naslov na toa bese deka Vanga seto toa go znae i deka si komunicirala so niv.I vanga no i Vera Kochovska.
Vera kochovska e vtoriot fenomen od bugarija.Toa e edinstvenata zena vo celiot svet koja so sobstveniot zdiv i od sobstvenoto telo ispusta eden vid ektoplazma (ne znam dali tocno taka se vika), elemen koj na nikogo na planetava ne mu e poznat.Bila pomolena od japosnki naucnici da im ostavi od nejniot prav koi izleguva od zdivot.
Seto toa go ima snimano na kameri i video zapisi, pa ako ve interesira poglednete za sto stanuva zbor.
Statijata koja ja citav bese nogu nogu interesna.
Baba vanga kazuva za toa kako patuvala niz razlicni dimenzii (eden vid astralna proekcija) i raskazuva za toa kakvi se intelegencii sretnala.Plus toa vanga kazuvala kako postojat 33 dimenzii na egzistencija na intelegentnata forma na zivot.Samata taa stignuvala do 26toto nivo i imala sredba so "pratenici" na naj visokiot sozdatel na planetata.
Interesno mi stana toa sto ne znaev deka postojat toooolku mnogu dimenzii.Jas znam za 8/9 ... no sepak ostanative uste poveke me raduvat.
Isto taka vanga veli deka civilizaciite koi ne posetuvaat ne se zlobno i voeno i koloniziracki nastroeni kon nas nitu pak unistozuvacki.Vika tie koi ne posetuvaat ne znaat za zlo.Iako ima i vonzemni civilizacii koi se bez emocii i sepak mnogu napred od nas.
Vanga veli deka dovagaat tuka naj mnogu zaradi cistata voda i zaradi samite nas.Dovagale kaj Rupite (mestnost kade vanga i bilo ljubimo da go minuva svoeto vreme), vanga isto veli deka gi nabljuduvala kako dovagat, kako si tocat voda i zaminuvaat.Vika nekogas mozeme da gi videme nekogas ne.Nekogas moze samo da go osetime nekogas ne.Toa sto ne mozeme da gi videme se prosto dispozicii na nasata dimenzija (3D) i zatoa ne mozeme da gi videme.No glupoto e kaj nas sto nie sme tolku isprani ta ako nesto ne go videme misleme deka ne postoi.I samata vanga veli, tie se postojano okolu nas.Niv mozeme da gi osetime i vidime vo nasata podsvest i nadsvest.Prosto premnogu se visoki i napred za da ni se pojavuvaat vo 3tata dimenzija.Toa ti e se edno kako covek od 2 godina fakultet da se vraka vo 3to oddelenie da vide kako e, sto ima so decata, da se podruzi so tie deca, da si igra so nivnite igri, da razmisluva kako niv ... ne odi toa taka ... glupavo e i besmisleno .. zatoa ne sakat nogu da se druzat so nos no TIE KE DOJDAT I KE NI POMOGNAT !!! Kako sto veli i vanga i kochovska vo nekolku nivni izjavi deka stvarno ke dojdat i ke zavladee sveta harmonija na planetata, no prvo ke stradame malku ovie 50/100 godini za da razbereme kolku sme bile stetni za planetata ;) .. nema strasno .... toa e zrtvata koja ke ni ja prinese prirodata za nase sobstveno duhovno progresiranje .
BAN ( Bulgarska Akademija na Naukite) pred 8 meseci izleze i pred celiot svet kaza.Vonzemjani postojat, tie se tuka okolu nas i skoro ke gi videme.CUVTE LI ZA OVA !!! Ne ... takvi raboti ne se kazuvaat megu lugeto.Znaci sakam da go kazam slednovo.

Ne moze luge kako toj gore od klipot GREER, nitu luge kako baba Vanga, Kochovska i drugi niz celiot svet da velat deka tie ke dojdat, ne moze toa da go kazuvat prosto taka.Sto. se pravat silni i interesni? Im treba li slava, a ? Znaci ima nesto sto gi tera lugeto da bidat uvereni i silni deka tie ke dojdat i deka tie se tuka.Zatoa bidete spremni za nivnoto povtorno dovaganje.Velam povtorno oti oni bea tuka nogu nanazad, pres 2000 godini bea tuka so brada i dolga kosa so svoite 12 prijateli, i denes se tuka i ke bidat tuka skogas, t.e. do krajot na vremeto.
Zatoa kako sto davaat soveti site gurua i duhovni lideri i dr, prosto RABOTETE VRZ VASHITE dushi.Sakam ad kazam, dozvolite da zavladee vo vas pozitivistickata ideja i energija, dozvolete harmonijata na vselenata i prirodata da zavladeat so vashite dushi.Dozvolete ne materijalni raboti da vi go okupirat srceto .. ne fejs glup ne kajgana.com ne TV ne radio NISSHTO od toa sto ni gi mati mozocite .. nie sme del od univerzumot i mora da pogledneme kon nego ... oti ni celo vreme gledame tuka vo nasite kafici, vo nasite politicari i site kretenski maloumni problemi na modernoto socijalno opstestvo .. da mu se seram na nego ....
Ostavete dushata da vi plovi vo pozitivnite vodi na pozitivnite emocii i vibracii ..... oti tie koi takva imperija vo srceto ke sozdadat, tie ke prodolzat da egzistirat vo drugite nivoa i dimenzii i ke prodolzat da progresiraat i svote duhovni energii da gi zbogatuvat so ljubov i kosmicka intelegencija ... pozdrav...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па ѕвездите од Орион се распространети на илјади светлосни години растојание во просторот. Сите се баш од ѕвездите на тоа соѕвездие? :)
Toчно. Има илјадници ѕвезди во позадина на соѕвездието, но што се однесува на вонземски култури кои доаѓаат од таму, повеќето доаѓаат од звездите кои го сочинуваат соѕвездието, а самите ѕвезди не се ни малку близу една до друга како што ги гледаме.

Поточно, повеќето доаѓаат од појасот во Орион:

Rigel

Bellatrix

Alnitak

Alnilam

Tabit

Можеби линк?
До некоја UFOлошка страница? :D

Ај ќе побарам нешто повеќе кога ќе имам време, и ќе се вратам на темава да одговорам.

Се смета дека Сириус А и Сириус Б имаат космички придружник, но не е потврдено како официјален податок јавно. Некои научни извори укажуваат на постоењето на кафеаво џуџе во тој систем што би ги објаснило некои од претурберенциите кои се забележани таму.

Не е ништо пооткачено од Нибуру, верувај.

Можеби јас сум грешка или немам слушнато за тоа.
Објаснето во кратки црти за ова имаш дури и на Википедија. Но интернетот е големо место, мислам дека и НАСА даде извештај за ова. Ако сакаш, јас ќе објаснам следниот пат ако сакаш.

Имено, системот кој содржи најмногу планети до сега, 55 Cancri, е бинарен систем. А има 5 планети.

Логично е да е така. Веројатно постојат исклучоци.
И тоа доста многу исклучоци. Рачунај дека дури третина од ѕвездите кои ги гледаме се дел од бинарен или повеќечленски систем. А голем дел од нив имаат планети.

Не спорам тоа, ама планетите би биле доста млади, а тоа е многу кусо време за да настане живот, па камоли интелегентен.
Всушност не мора да е така. Еве зошто, Сириус Б е малку постара ѕвезда од Сириус А, и веќе поминала низ фазата црвен џин, и сега е само бело џуџе. новоформирани планети, би биле сега во зрела фаза како Земјата доколку започнале да се формираат со намалувањето на големината на Сириус Б. Само гасовити џинови неодамна беше докажано дека можат да се формираат за само две до три илјади години. За цврсти планети ќе треба малку повеќе време, но сепак просторот и времето се тука. Од фазата црвен џин на Сириус Б, има поминато неколку билиони години, за кое време од син суб-џин, Сирус А станал бело-синкав џин ѕвезда.

ss_sirius_english.gif
ss_sol.jpg

^ ^ ^ Еве каде би требало да биде отприлика зоната на планети со услови за живот на Сириус А и Б.

Планетата или планетите треба да бидат на растојание од најмалку две астрономски единици од Сириус А за да имаат стабилни орбити и да имаат услови за живот, и да не бидат подалеку од 6 или 7 астрономски единици од звездата за да нема проблеми во гравитацијата и и нивните планетарни орбитите при контакт со Сириус Б.

Кусо време во астрономијата може да значи милиони години.

Јас тука одев по примерот на нашата ѕвезда, која на почетокот била слична на Сириус, а планетите тогаш биле во оформување.
Треба да се создадат планети, услови за живот, живот, па интелегентен живот. И сето тоа може да трае милијарди години.
Нашата ѕвезда била слична со Rigel поточно. Кога ѕвездата постигнува доволна (критична маса на гас/прав) се смалува во радиус, но добива на маса. Разликата од тогаш и сега е огромна.
 

blade-

Научник
Член од
28 август 2009
Мислења
51
Поени од реакции
4
здраво абе вчера накај 11- 12 часот вечер 26 јули над струмица имаше 4 светлечки објекти беа како некоја ламба што свети и од многу брзо што се движаа се познаваше како пашка прво беа 2 објекти се двишаа праволинииски и го сменија правецот на горе и ги снема и после другите 2 објекти бее исто така и они , татко ми ги видел и вика дека полетале од беласица планината бидејки сме на 5 спрат а пред нас имаме прекрасна глетка на планината и случајно видел што би можело да е оваа ??
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
здраво абе вчера накај 11- 12 часот вечер 26 јули над струмица имаше 4 светлечки објекти беа како некоја ламба што свети и од многу брзо што се движаа се познаваше како пашка прво беа 2 објекти се двишаа праволинииски и го сменија правецот на горе и ги снема и после другите 2 објекти бее исто така и они , татко ми ги видел и вика дека полетале од беласица планината бидејки сме на 5 спрат а пред нас имаме прекрасна глетка на планината и случајно видел што би можело да е оваа ??
Струмица е често место каде се забележуваат такви работи.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Od drugata strana se Rupite .. mestoto kade baba vanga gledala postojano kako idat vonzemjani da tocat ZIVA VODA. .. brate ... tatko ti vidol vonzemjani .. nisto sttrasno i nisto cudno .
Neptun Gate bi mozel da pomogne da odgatneme nekako ili barem da posocime koi bi mozele civilizacii da idat nakaj prirodata na pirinska makedonija .
Pozdrav ... brzo brzo ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :) :) :) :) ....
Jas pak se sekavam kako vo 1999 godina nad Stip preleta vselenska cinija lele ...... znaci celata bese vo ogan, vo naj razlicni boi, bese ogromna, prosto bese ogromna !!
Lezev so grb na zemja i gledav kon neboto, prosto igravme mizdupka i vo temnicata resiv deka ako legnam najdobro ke se skrijam vo travata.I vo istiot moment vo tisinata bez nikako zvuk
no samo naj niska frekfensija mozebi okolu 12 hz, i mnooogu studen vozduh pomina nad mene, na nekoj 200 250 metri.
Se posrav, i istrcav od prednata strana na zgradata i vo panika se derev na lugeto site GO VIDOVTE LIIIII GO VIDOVTE LIII !!!! Ama se derev kako da me goni lav na celiot glas i site me gledaa cudno i im kazav deka vidov toa sto vidov i site mi se smeeja.
Odma sto napraviv e trcav kon doma celiot vo panika i im kazav na moite i tie mi rekoa deka toa e svet moment za mene.Onaka da me smirat.
1 nedela posle toa sedev i samo gledav kon neboto.
Utre denta vo vesnik citav deka luge videle kako nad stip na 400 metra nad zemjata golemo NLO preletalo.Bilo videno vo ohrid i bitola.Vo ohrid vo nekoe selo svetelo so silni svetlini kon zemjata.
3 godini podocna se sluci mnogu mnogu lud fenomen so stipskiot isar za koi decata koi izlegoa na TV da go kazat toa gi napravija uste sto sve ne.
No mnogu ubavo znam deka decata ne lazea.
Celiot Isar bil opkolen so razni svetlecki objekti, matni kako oblaci. Decata pocnale da trcaat kon isarot.Na patot kon sredinata na isarot isceznale.No prodolzie.Ako ne se lazam mislam deka se bea kacile i stoele tocno pod svetlite objekti i kazuvaa kako celiot isat za nekolku minuti bil kako vo svetlini od aurora borealis plus 3 svetli topki.Od zadnata strana na isarot izleguvale svetlinite i isceznuvale napred ....
Luge od poveke mestnosti od gradot go potvrdija istoto.

Drug slucaj vo stip e eden moj prijatel.Zaedno treniravme fudbal.Deckoto bese mnogu dobar vo odbrana.Miren decko, umen i ne tolku povlecen.Zabaven.
Vo eden moment se sluci slednovo so negovata familija.
Tatko mu otisol do sutlakot, mesto nadvor malku od stip, tamu imale lozje.Se vrakal od lozjeto vo 11 vecerta malku pijan.
Covekot raskaza kako vo temnicata od objekt nad nego, se simnale dva golemi pajaci i mu napravile nesto.Covekot kako dokaz gi pokaza nozete so dupkite i
plus donese element od pajazinata na pajacite.Elementot go zemaa vo skopje i podocna iscezna kako i sve drugo povrzano so vonzemjani.
Nekolku denovi posle toa kaj niv doma se slucuva slednoto.
Deteto, mojot prijatel si sedele so tatko im vo dnevna soba.Bidejki majka mu go napusta tatkoto oti pie si bile sami.
Dodeka sedele vo dnevna, tatkoto otidel da napuni voda i videl deka na peckata svetat 2 ringli se edno zabraveni vkluceni.
Tatkoto gi isklucil.
Po nekoj cas pak odat kon kujnata i gledat ringlite svetat pak.Tatkoto zel i gi isklucil peckata od stek.I odma vo istiot moment se vklucile site ringli i pocnalo sporeto da se trese.
Deteto od strav izbegalo vo svojata soba.Tatkoto poludel i pocnal da se dere izbezumen dodeka deteto se treselo vo soba pod kebe.I vika samo poglednav so ocite sto ima nad kebeto i vidov kako od prozorecot celata soba mi e osvetlena vo oranzeva boja.
Ova se sluci pred nekoj 5/6 godini.Od togas deteto ne e istoto.Se zdebeli, se promeni, pogledot mu stana razlicen, povedenioeto i pocna da pusi iako cel zivot mrazese cigari.
Na niko ne zborese so se slucuvalo kaj niv iako cel grad go ebavase demek tatko mu pijanica ne znae sto zbori.
Jas go naterav da mi raskaze.Bidejki sme bliski mi raskaza niz solzi i me zamoli nan ikoj da ne kazuvam za toa.
I mi rece deka za nego zivotot nema nikogas da bide ist i ke pravi sto saka.
I tocn taka i stana ....

E sea ... imajki go predvid nastanot, odma se setiv na eden film kako istoto se ima sluceno vo amerika.I odma se setiv deka stanuva zbor za ist vid civilizacija koja go vrsi ova niz palnetava.
Se pitam dali mozebi ne se sivite.
Drug slucaj mi go kazaa tuka vo sofija kaj eden prijatel.Toj e nesto kako hermafrodit.
Mi raskaza kako si legnal da spie.Ednata soba od drugata e oddelena so perde.
I mi raskaza kako edno leto, si legnal da spie no ne mozel da zaspie.I nesto mu go stegnalo celoto telo i ustata.Mu gi okokorilo ocite i go nateralo da gleda kon perdeto.Vo istiot moment perdeto kako da pocnal oda go duva veter a mala svetlina se pojavila pozadi svetloto otslikuvajki gi konturite na entitetot pozadi perdeto.Kaza deka bilo dosta visoko i slabo.
Mi kaza kako se osekalo silno vlijanie nasekade.Ne mozel teloto da go mrdne, sakal da vika ni toa ne mozel.I mi kaza kako vo istiot moment vrz samata postela so koja bil pokrien, vrz nea se gleda kako raka go gali a i go osekal toa.I tap, za sekunda se isceznuva i toj kako i sekoj obicen homo sapiens posle takva sredba go faka panika.
No neli znaeme .. nikoj ne mu veruva.Uste poveke zaradi toa sto e hermafrodit pa lugeto go gledat so drugi oci.
Inace sedev edna vecer kaj nego kaj deckoto, i ke vi kazam deka mnogu cudna energija imase toj covek.Koga legna na krevetot edna vecer, i prosto si sedev od strana i go gledav, zimi majka vi velam imav custvo deka toj e vonzemjanin.
Kako i da e ...

Koga ke se setam na zborovite na Vanga koi sledat vaka:

Na vas lugeto preemnogu znaci vi se dadeni.Premnogu signali i situacii niz koi mozevte da razberete deka ne sme sami.Vie nikogas ne go prifativte toa nesto seriozno, tuku vednas posle takvi
slucki sednuvate i se raspravate i mozgate razni gluposti, namesto da go prifatete toa kako znak od vishite dimenzii.
I ako se setam ubavo, ova me podseka i mnogu mi lici kako vo minatoto od bibliski vreminja koga na lugeto im se pojavuvale angeli.Isto taka.Svetlina, cudni zvuci, cudni energii i vibracii ... samo sto togas vo forma na luge.A ova sto go raskazav jas e malku po razlicno.Taka da, mozebi lugeto vo minatoto imale sredbi so vonzemjani, dodeka tie mislele deka se bogovi.Pa i sto bi bile vo odnos na homo sapiensot togas i denes.Sekogas ke bidat nasi bogovi.

Taka da ... nemoj da se smeete na prikaznite.Lugeto posle takvi prikzani im se smenil zivoto, nacinot na zivenje i razbiranje za sebe si i planetata.
Jas mnogu seriozno gi zemam rabotive.I znam deak se vistina.Nesto od vnatre mi veli da, taka e.Veruvaj i sam ke se uveris deka e taka.Samo pocekaj ...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Интересен муабетов за Ванѓица... јас лично неам никакво искуство со НЛОа и слични необјасниви дешавки(на трезно).
Еден пријател,не толку близок ми има кажувано за случка со Баба Ванѓа не негова туку на негов член од фамилијата, дедо мислам.
Човекот имал некоја работа во Бугарска/Софија и на враќање накај дома ја сретнал Ванѓа како автостопира... побарала превоз до Благоевград и овој се сложил и онака му било успат. Не бил свесен со кого е во кола и дека се работи за Ванѓа... дејствието се одвивало негде 59-60. Човекот имал три ќерки ниту еден син... и така како што си се возеле бабичката му кажала дека во блиска иднина ќе добие син(татко му) но лошата вест е што ќе му се случи нешто лошо.
И така после две години добил син, а веќе следната година се случи земјотресот.
На самото излагање од кола му се претставила, иако тоа време не толку влијателна сепак човеков се вчудоневидил после се тоа што се остварило.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Интересен муабетов за Ванѓица... јас лично неам никакво искуство со НЛОа и слични необјасниви дешавки(на трезно).
Еден пријател,не толку близок ми има кажувано за случка со Баба Ванѓа не негова туку на негов член од фамилијата, дедо мислам.
Човекот имал некоја работа во Бугарска/Софија и на враќање накај дома ја сретнал Ванѓа како автостопира... побарала превоз до Благоевград и овој се сложил и онака му било успат. Не бил свесен со кого е во кола и дека се работи за Ванѓа... дејствието се одвивало негде 59-60. Човекот имал три ќерки ниту еден син... и така како што си се возеле бабичката му кажала дека во блиска иднина ќе добие син(татко му) но лошата вест е што ќе му се случи нешто лошо.
И така после две години добил син, а веќе следната година се случи земјотресот.
На самото излагање од кола му се претставила, иако тоа време не толку влијателна сепак човеков се вчудоневидил после се тоа што се остварило.
Vanga e prosto pratenik na tie koi nie ne mozeme da gi videme ;) .... site kocki vo mozaikot si se mestat na mestoto.Nema poveke somnez.Barem ja taka mislam ....
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Od drugata strana se Rupite .. mestoto kade baba vanga gledala postojano kako idat vonzemjani da tocat ZIVA VODA. .. brate ... tatko ti vidol vonzemjani .. nisto sttrasno i nisto cudno .
Neptun Gate bi mozel da pomogne da odgatneme nekako ili barem da posocime koi bi mozele civilizacii da idat nakaj prirodata na pirinska makedonija .
Pozdrav ... brzo brzo ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :) :) :) :) ....
Jas pak se sekavam kako vo 1999 godina nad Stip preleta vselenska cinija lele ...... znaci celata bese vo ogan, vo naj razlicni boi, bese ogromna, prosto bese ogromna !!
Lezev so grb na zemja i gledav kon neboto, prosto igravme mizdupka i vo temnicata resiv deka ako legnam najdobro ke se skrijam vo travata.I vo istiot moment vo tisinata bez nikako zvuk
no samo naj niska frekfensija mozebi okolu 12 hz, i mnooogu studen vozduh pomina nad mene, na nekoj 200 250 metri.
Se posrav, i istrcav od prednata strana na zgradata i vo panika se derev na lugeto site GO VIDOVTE LIIIII GO VIDOVTE LIII !!!! Ama se derev kako da me goni lav na celiot glas i site me gledaa cudno i im kazav deka vidov toa sto vidov i site mi se smeeja.
Odma sto napraviv e trcav kon doma celiot vo panika i im kazav na moite i tie mi rekoa deka toa e svet moment za mene.Onaka da me smirat.
1 nedela posle toa sedev i samo gledav kon neboto.
Utre denta vo vesnik citav deka luge videle kako nad stip na 400 metra nad zemjata golemo NLO preletalo.Bilo videno vo ohrid i bitola.Vo ohrid vo nekoe selo svetelo so silni svetlini kon zemjata.
3 godini podocna se sluci mnogu mnogu lud fenomen so stipskiot isar za koi decata koi izlegoa na TV da go kazat toa gi napravija uste sto sve ne.
No mnogu ubavo znam deka decata ne lazea.
Celiot Isar bil opkolen so razni svetlecki objekti, matni kako oblaci. Decata pocnale da trcaat kon isarot.Na patot kon sredinata na isarot isceznale.No prodolzie.Ako ne se lazam mislam deka se bea kacile i stoele tocno pod svetlite objekti i kazuvaa kako celiot isat za nekolku minuti bil kako vo svetlini od aurora borealis plus 3 svetli topki.Od zadnata strana na isarot izleguvale svetlinite i isceznuvale napred ....
Luge od poveke mestnosti od gradot go potvrdija istoto.

Drug slucaj vo stip e eden moj prijatel.Zaedno treniravme fudbal.Deckoto bese mnogu dobar vo odbrana.Miren decko, umen i ne tolku povlecen.Zabaven.
Vo eden moment se sluci slednovo so negovata familija.
Tatko mu otisol do sutlakot, mesto nadvor malku od stip, tamu imale lozje.Se vrakal od lozjeto vo 11 vecerta malku pijan.
Covekot raskaza kako vo temnicata od objekt nad nego, se simnale dva golemi pajaci i mu napravile nesto.Covekot kako dokaz gi pokaza nozete so dupkite i
plus donese element od pajazinata na pajacite.Elementot go zemaa vo skopje i podocna iscezna kako i sve drugo povrzano so vonzemjani.
Nekolku denovi posle toa kaj niv doma se slucuva slednoto.
Deteto, mojot prijatel si sedele so tatko im vo dnevna soba.Bidejki majka mu go napusta tatkoto oti pie si bile sami.
Dodeka sedele vo dnevna, tatkoto otidel da napuni voda i videl deka na peckata svetat 2 ringli se edno zabraveni vkluceni.
Tatkoto gi isklucil.
Po nekoj cas pak odat kon kujnata i gledat ringlite svetat pak.Tatkoto zel i gi isklucil peckata od stek.I odma vo istiot moment se vklucile site ringli i pocnalo sporeto da se trese.
Deteto od strav izbegalo vo svojata soba.Tatkoto poludel i pocnal da se dere izbezumen dodeka deteto se treselo vo soba pod kebe.I vika samo poglednav so ocite sto ima nad kebeto i vidov kako od prozorecot celata soba mi e osvetlena vo oranzeva boja.
Ova se sluci pred nekoj 5/6 godini.Od togas deteto ne e istoto.Se zdebeli, se promeni, pogledot mu stana razlicen, povedenioeto i pocna da pusi iako cel zivot mrazese cigari.
Na niko ne zborese so se slucuvalo kaj niv iako cel grad go ebavase demek tatko mu pijanica ne znae sto zbori.
Jas go naterav da mi raskaze.Bidejki sme bliski mi raskaza niz solzi i me zamoli nan ikoj da ne kazuvam za toa.
I mi rece deka za nego zivotot nema nikogas da bide ist i ke pravi sto saka.
I tocn taka i stana ....

E sea ... imajki go predvid nastanot, odma se setiv na eden film kako istoto se ima sluceno vo amerika.I odma se setiv deka stanuva zbor za ist vid civilizacija koja go vrsi ova niz palnetava.
Se pitam dali mozebi ne se sivite.
Drug slucaj mi go kazaa tuka vo sofija kaj eden prijatel.Toj e nesto kako hermafrodit.
Mi raskaza kako si legnal da spie.Ednata soba od drugata e oddelena so perde.
I mi raskaza kako edno leto, si legnal da spie no ne mozel da zaspie.I nesto mu go stegnalo celoto telo i ustata.Mu gi okokorilo ocite i go nateralo da gleda kon perdeto.Vo istiot moment perdeto kako da pocnal oda go duva veter a mala svetlina se pojavila pozadi svetloto otslikuvajki gi konturite na entitetot pozadi perdeto.Kaza deka bilo dosta visoko i slabo.
Mi kaza kako se osekalo silno vlijanie nasekade.Ne mozel teloto da go mrdne, sakal da vika ni toa ne mozel.I mi kaza kako vo istiot moment vrz samata postela so koja bil pokrien, vrz nea se gleda kako raka go gali a i go osekal toa.I tap, za sekunda se isceznuva i toj kako i sekoj obicen homo sapiens posle takva sredba go faka panika.
No neli znaeme .. nikoj ne mu veruva.Uste poveke zaradi toa sto e hermafrodit pa lugeto go gledat so drugi oci.
Inace sedev edna vecer kaj nego kaj deckoto, i ke vi kazam deka mnogu cudna energija imase toj covek.Koga legna na krevetot edna vecer, i prosto si sedev od strana i go gledav, zimi majka vi velam imav custvo deka toj e vonzemjanin.
Kako i da e ...

Koga ke se setam na zborovite na Vanga koi sledat vaka:

Na vas lugeto preemnogu znaci vi se dadeni.Premnogu signali i situacii niz koi mozevte da razberete deka ne sme sami.Vie nikogas ne go prifativte toa nesto seriozno, tuku vednas posle takvi
slucki sednuvate i se raspravate i mozgate razni gluposti, namesto da go prifatete toa kako znak od vishite dimenzii.
I ako se setam ubavo, ova me podseka i mnogu mi lici kako vo minatoto od bibliski vreminja koga na lugeto im se pojavuvale angeli.Isto taka.Svetlina, cudni zvuci, cudni energii i vibracii ... samo sto togas vo forma na luge.A ova sto go raskazav jas e malku po razlicno.Taka da, mozebi lugeto vo minatoto imale sredbi so vonzemjani, dodeka tie mislele deka se bogovi.Pa i sto bi bile vo odnos na homo sapiensot togas i denes.Sekogas ke bidat nasi bogovi.

Taka da ... nemoj da se smeete na prikaznite.Lugeto posle takvi prikzani im se smenil zivoto, nacinot na zivenje i razbiranje za sebe si i planetata.
Jas mnogu seriozno gi zemam rabotive.I znam deak se vistina.Nesto od vnatre mi veli da, taka e.Veruvaj i sam ke se uveris deka e taka.Samo pocekaj ...
Пијаници,заборавени рингли,зета-ретикуланци над Штип (Штип??? луѓе емигрираат да го избегнат Штип, а ваму разумни битија од некоја друга галаксија доаѓаат преку стотици илјади светлосни години низ бескрајот на вселената за да се појават...во Штип...)
После имаме и хермафродити,вишок на кг како последица од гледање светло во собата и на крај како шлаг на тортата се појавува баба ванѓа која најавила светска војна во 2008 година од бугарските дивини и гори...доајенот на балканското суеверие...

Damn....DAMN !!!
:tapp:

Не е ни чудо зошто оние теории на завери кои навистина имаат добри факти и се логично и детално анализирани не се сфаќаат сериозно од рајата...кога ќе се појави нешто вакво...:( ...as if someone spreads this kind of dribble...

Jas go naterav da mi raskaze.Bidejki sme bliski mi raskaza niz solzi i me zamoli nan ikoj da ne kazuvam za toa.
И ти го акна на форум со 40.000+ членови поради тоа што ти рекол да не кажуваш...

Рекла казала муабети...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Струмица е често место каде се забележуваат такви работи.
Пих...
Вампири како мене има ама НЛО јок !
Нешто имало на небото пред некој ден се ширеа муабети пред кооперација ама не им верувам јас на комуњарите.

А тоа за баба Ванѓа имала некои визии или предвидувала воспоставување на контакт со ванземаљци се замо нет муабети пуштени во промет од некои сајтови за поголема посетеност...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
И ти го акна на форум со 40.000+ членови поради тоа што ти рекол да не кажуваш...
Рекла казала муабети...
ne be .. prosto ne go kazuvam imeto na deteto .. so mora da go znaat ... i taka nogu luge ne go znaat slucajo ... ti imas pravo da misles sto sakas .. tvoj zivot tvoe mnenie ..i toa bese pred 5 godini .. vo posranata makedonija nema da se vratam nikogas taka da ne mi e problem da kazam so sakam ...
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
ne be .. prosto ne go kazuvam imeto na deteto .. so mora da go znaat ... i taka nogu luge ne go znaat slucajo ... ti imas pravo da misles sto sakas .. tvoj zivot tvoe mnenie ..i toa bese pred 5 godini .. vo posranata makedonija nema da se vratam nikogas taka da ne mi e problem da kazam so sakam ...
No harm intended...:smir:
Муабетот ми беше никој нема да те сфати сериозно со рекла казала муабети, напиши твое мислење, стави некој линк...:)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.182
Поени од реакции
4.822
Toчно. Има илјадници ѕвезди во позадина на соѕвездието, но што се однесува на вонземски култури кои доаѓаат од таму, повеќето доаѓаат од звездите кои го сочинуваат соѕвездието, а самите ѕвезди не се ни малку близу една до друга како што ги гледаме.

Поточно, повеќето доаѓаат од појасот во Орион:

Rigel

Bellatrix

Alnitak

Alnilam

Tabit
Ах...
Види, созвездието Орион го сочинуваат стари и млади ѕвезди, црвени и сини џинови.... исто така постои и Орионовата маглина која е породилиште на ѕвезди. И тоа сите тие ѕвезд и маглината се распространети на илјадници светлосни години и скоро немаат никаква врска меѓу себе, освен нивната позиција гледана од Земјата.

--- надополнето ---

До некоја UFOлошка страница? :D

Ај ќе побарам нешто повеќе кога ќе имам време, и ќе се вратам на темава да одговорам.

Се смета дека Сириус А и Сириус Б имаат космички придружник, но не е потврдено како официјален податок јавно. Некои научни извори укажуваат на постоењето на кафеаво џуџе во тој систем што би ги објаснило некои од претурберенциите кои се забележани таму.

Не е ништо пооткачено од Нибуру, верувај.
Види, ние уште не знаеме што се не постои во нашиот Сончев систем особено после Плутон и Куперовиот појас.... којзнае колкави тела со издолжени орбити кружат околу Сонцето.

--- надополнето ---

И тоа доста многу исклучоци. Рачунај дека дури третина од ѕвездите кои ги гледаме се дел од бинарен или повеќечленски систем. А голем дел од нив имаат планети.
Да, голем дел од ѕвездите се наоѓаат во бинарен систем, тринарен, а има доста ѕвезди кои се наоѓаат во клустери. За планети не знам. :)

--- надополнето ---

Всушност не мора да е така. Еве зошто, Сириус Б е малку постара ѕвезда од Сириус А, и веќе поминала низ фазата црвен џин, и сега е само бело џуџе. новоформирани планети, би биле сега во зрела фаза како Земјата доколку започнале да се формираат со намалувањето на големината на Сириус Б. Само гасовити џинови неодамна беше докажано дека можат да се формираат за само две до три илјади години. За цврсти планети ќе треба малку повеќе време, но сепак просторот и времето се тука. Од фазата црвен џин на Сириус Б, има поминато неколку билиони години, за кое време од син суб-џин, Сирус А станал бело-синкав џин ѕвезда.

Прегледај го приврзокот 32675
Прегледај го приврзокот 32674

^ ^ ^ Еве каде би требало да биде отприлика зоната на планети со услови за живот на Сириус А и Б.

Планетата или планетите треба да бидат на растојание од најмалку две астрономски единици од Сириус А за да имаат стабилни орбити и да имаат услови за живот, и да не бидат подалеку од 6 или 7 астрономски единици од звездата за да нема проблеми во гравитацијата и и нивните планетарни орбитите при контакт со Сириус Б.
Да проверам за ова, ќе ти одговорам. Мислам дека Сириус е млада новооформена ѕвезда...
I`ll check...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
No harm intended...:smir:
Муабетот ми беше никој нема да те сфати сериозно со рекла казала муабети, напиши твое мислење, стави некој линк...:)
mene poentata mi e da napisam nesto sto jas sum go rpeziveal, jas sto sum go razmislil ... procitaj postovi naazad i ke videes kako mislam .. preku kur od lepenje linkovi koga nikoj ne gi cita i preveduva .... staviv 20 klipa i nikoj na nisto ne mi replicira ... dzabe e toa ...sakam nesto svoe od site tie klipovi sto sum gi izgledal da izvadam zaklucok .. i sum go izvadil .. no nemam nervi tuka da obrazlozuvam i da se raspravam .. sekojdnevno se raspravam so idioti okolu mene na tema zivotot i vonzemniot zivot ... zatoa si pisam so sakam pa koj cita neka cita za drugo ne me boli ... vazno jas da si ja iscedam dusata .....
a takvi rekla kazala muabeti se vsusnost 75% od site extraterrestrial slucaevi niz svetot ... taka da nisto ne e rekla kazala .. jas direktno od covekot koj se tresese i mi plakase pred mene ti prenesuvam negovi emocii .. ti kako sakas tumaci gi .. jas so oci vidov sto znaci normalen decko da se transformira vo potpolno razlicno cudo .... i se pitam zaso .... i znam zaso ... no nikgoas nema da stane takvo nesto od rekla kazala babini prici .... za se si ima pricina .. i za toa sto pocnav da ebam sekoj sto ke mi dade pari i za toa ima pricina .... i za toa sto ova ti go pisav i za toa ima pricina ... i tvojot odgovor na mojot ima pricina ... se si ima pricina .. vazno od site pricini da najdes zaklucok .. jas najdov no zalucokot e tragicen ..... toa e toa ..... ete i ova e babina prica ... no ima pricina za vo tvojta glava da bide babina prica .... se e pricina proizlezena od babina prica .... epa ti najdi ja tajnata na pricinite ako mozes .....
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
3
вселената е огромна,бесконечна. којзнае колку други неоткриени платени постојат, а можеби и луѓе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom