Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Првата не сум ја знаел, втората ми оди тешко баш поради тоа што не можам да кренам толку горе, како граничник да имам ставено :D Фала многу :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Како да спречам кога ке почнам да се чистам да не ми се направат стрии ? да биде чистењето нормално а не нагло да ослабам?
Прво кажи колку сакаш да симнуваш отприлика. Зависи колку ќе симниш и за колку време, не значи дека секогаш ќе ти се направат стрии
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Прво кажи колку сакаш да симнуваш отприлика. Зависи колку ќе симниш и за колку време, не значи дека секогаш ќе ти се направат стрии
па едно 2-3 кила треба да симнам сало
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Го читам и гледам овој Стеф Шеф :facepalm:
Друже, во кој филм си влезен, си почнал да вежбаш си направил трансфорамција па и се декларираш како тренер со едногодишно исксутво во теретана не знаеш сам да си направиш режим на исхрана, ниту пак правилно ги изведуваш вежбите, па други учиш како се вежба правилно :facepalm:
Колку дечки има од форумот што повеќе знаат од тебе и подобро изгледаат од тебе, а да не збориме какви зверови има по теретаните што никогаш не излегле на натпревар а се 100 класи над тебе, исто така да не збориме за македонски бодибилдинг шампиони кои победувале на домашно како и балканско првенство па не се прават тренери.
Една информација кажуваш точна, 20 глупости трескаш читаш од интернет што ќе најдеш и што ќе стигнеш, во тешки заблуди си.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Го читам и гледам овој Стеф Шеф :facepalm:
Друже, во кој филм си влезен, си почнал да вежбаш си направил трансфорамција па и се декларираш како тренер со едногодишно исксутво во теретана не знаеш сам да си направиш режим на исхрана, ниту пак правилно ги изведуваш вежбите, па други учиш како се вежба правилно :facepalm:
Колку дечки има од форумот што повеќе знаат од тебе и подобро изгледаат од тебе, а да не збориме какви зверови има по теретаните што никогаш не излегле на натпревар а се 100 класи над тебе, исто така да не збориме за македонски бодибилдинг шампиони кои победувале на домашно како и балканско првенство па не се прават тренери.
Една информација кажуваш точна, 20 глупости трескаш читаш од интернет што ќе најдеш и што ќе стигнеш, во тешки заблуди си.
Fala brat ne znaev deka tolku deka se grizis,no nemoj do tolku ko majka da sakas da mi bides.
Poentata tvoja ne e tocna ne si me zapoznal,ne mi go znaes moeto znaenje,a na kraj kraeca tuka si da me sudis.
Ako tolku znaes napravi nesto,bidi trener momentalno imam 4 klienti i site se zadovolni od mene.
Sto poveke da ti dokazuvam,pocni vidi kako e i ne se grizi za mene.
Fala sto si ljubomoren mi znachi ;)
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Што има да те запознам кога те гледам што пишуваш/објавуваш и ти ги гледам клипчињата како вежбаш од тоа не треба ништо повеќе. Биди поздравен и ти и твоите 4 клиенти терај си филмот.
Инаку не само што сум ти љубоморен, многу ме инспирира твојот изглед како на инка струкот поширок од рамењата, навистина мотивирачки за мене и за твоите клиенти.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
па едно 2-3 кила треба да симнам сало
Ако е за период подолг од 1 месец не ти треба ништо. Немај гајле терај и нема да ти се јават стрии.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Што има да те запознам кога те гледам што пишуваш/објавуваш и ти ги гледам клипчињата како вежбаш од тоа не треба ништо повеќе. Биди поздравен и ти и твоите 4 клиенти терај си филмот.
Инаку не само што сум ти љубоморен, многу ме инспирира твојот изглед како на инка струкот поширок од рамењата, навистина мотивирачки за мене и за твоите клиенти.
Ako ne si ljubomoren zasto ne znaes da dades kritika normalna bez da se frustriras na mene i na mojot uspeh,ti rekovv ako poveke znaes od mene slobodno sovetuvaj,a ne da mi se frustriras tuka da me zemas primer mene i za tvoite neuspesi da me zemas deka jas sum kriv.
Moeto znaenje ne e od sega gradeno od 16 god,dobro znam kakvo telo izgradiv za 3 godini,duplo pogolemo od ova.
A na kraj ako mene me prasa mojot sovet ke uspee,barem znam kako.
Sekogas ke ima podobri od mene,no tie me motiviraat,a moeto znaenje ne e za frlanje,sekogas se nadograduva.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Не ми е јасно во табелава, колку калории сега треба да внесувам за да одам на дефиниција ?


Total Calories Including Exercise
Maintenance
2359
CALORIES/DAY
Fat Loss
1887
CALORIES/DAY
Extreme Fat Loss
1415
CALORIES/DAY
7 day calorie cycle (zig-zag)

Maintenance Fat Loss Extreme Fat Loss
Monday 2359 1887 1416
Tuesday 1887 1510 1144
Wednesday 2831 2265 1699
Thursday 2359 1887 1416
Friday 2123 1699 1274
Saturday 2595 2076 1557
Sunday 2359 1887 1416
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Не ми е јасно во табелава, колку калории сега треба да внесувам за да одам на дефиниција ?
Не постои поим дефиниција. Сакаш да симнуваш сало и мускули или да качуваш мускули и сало? Ако го сакаш првото оди на 1887 калории.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Не постои поим дефиниција. Сакаш да симнуваш сало и мускули или да качуваш мускули и сало? Ако го сакаш првото оди на 1887 калории.
да симнувам сало и да задржувам мускул
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
да симнувам сало и да задржувам мускул
Тогаш направи 300 калориски дефицит од оној што ти е на одржување. Притоа пресметај реално колку калории дневно ти треба за одржување, значи вклучено со сите активности кои ги имаш дневно (седење, одење, трчање, вежбање, спиење .... ) Не верувам дека само 2300 калории ти е одржување. Мене ми е околу 2900.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
15
ZZ decki aj predlozete mi nekoj GEJNER i KREATIN ubava ama se razbira ne od najskapite .... :) od iskustvo vase
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Момци, утре ке давам крв, колку дена пауза да правам? Има некој да сподели искуство после давање крв, перформанси, исхрана итн??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom