Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
мое мислење е дека има вонземјани :smir:
од безброј звезди и планети и звезди во универзумот нема шанси да сме ние само единствена планета која развила живот
не значи дека тие мора да се интелегентни и дека доаѓаат на земајта со летачки чинии ама мора да има некаде некаков вид на живот каков и да е
 
Член од
26 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Момци штом сте забегани како мене по овие теми ви велам да си купувате “ДИМЕНЗИЈА Х“ списаније полно со овакви информации мислам дека ќе ви се допадне !
пс-некогас има и постари броеви што не ги продале и ги шиткаат 3-50ден, а иначе едно списание е 50 ден и дај малце нека се разгледа повеке темава :vozbud:
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
ја не верувам во нло дур не видам не верувам:vozbud:
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Штета што господ ги создал само луѓето во универзумот. Се друго е пустина. Ние сме сами, џабе бараме.

Барем така ми велат верниците.

:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Момци штом сте забегани како мене по овие теми ви велам да си купувате “ДИМЕНЗИЈА Х“ списаније полно со овакви информации мислам дека ќе ви се допадне !
пс-некогас има и постари броеви што не ги продале и ги шиткаат 3-50ден, а иначе едно списание е 50 ден и дај малце нека се разгледа повеке темава :vozbud:
До пред 1 година го купував секој месец, и тоа уште од 1виот ден кога ке се појави ама веќе не ми е интересен. Се исти работи повтарат, а и многу малку пишат за овие работи само 5-6 страни другото се е ИСЦЕЛИТЕЛИ
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Штета што господ ги создал само луѓето во универзумот. Се друго е пустина. Ние сме сами, џабе бараме.

Барем така ми велат верниците.

:pos2::pos2::pos2::pos2:
Брат а знаеш што кажал чичко Ајнштајн. Нема вонземјани, тие се луге од иднината. Па можеби и навистина е така.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Што се замарате со вакви работи досега ќе ги видевме сите. Ништо добро нема да ни дадат ако ги видиме или збориме за нив.:toe:
 
П

Паган-др

Гостин
Што се замарате со вакви работи досега ќе ги видевме сите. Ништо добро нема да ни дадат ако ги видиме или збориме за нив.:toe:
Ако не ти се збори не пишувај глупости. Јас се замарам со тие работи пошто ме интересираат ваквите работи. Тебе ако не те интересира никој не те тера да се замараш.

Брат а знаеш што кажал чичко Ајнштајн. Нема вонземјани, тие се луге од иднината. Па можеби и навистина е така.
Ние ги викаме вонземјани Ајнштајн луѓе на иднината. :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ние ги викаме вонземјани Ајнштајн луѓе на иднината. :)
Има разлика. Под вонземјанин се подразбира суштество кое не е човечко и живее во ова време, а под Луге од Иднината се подразбираат луге од иднината, но сепак се вонземјани за нас.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има разлика. Под вонземјанин се подразбира суштество кое не е човечко и живее во ова време, а под Луге од Иднината се подразбираат луге од иднината, но сепак се вонземјани за нас.
Очигледно досега не си го делел зборот вонземјани на слогови, битен е првиот слог ВОН со значење НАДВОР што не може да се каже за луѓето од иднината кои би живееле (евентуално) на оваа планета :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Очигледно досега не си го делел зборот вонземјани на слогови, битен е првиот слог ВОН со значење НАДВОР што не може да се каже за луѓето од иднината кои би живееле (евентуално) на оваа планета :)
Имам размислувано за ова. Ама Ајштајн а.к.а. Луди Научник велел дека зошто ние не ги гледаме на земјата, туку ги гледаме само како доагаат со некои вселенски бродови (временски машини можеби, не кажувам дека се сигурно временски машини) ги нарекуваме вонземјани, а сепак можно е да се земјани ама од друго време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom