Србија заради споменикот на Албанците се заканува со рушење и воена интервенција

Статус
Затворена за нови мислења.

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Косовариве треба да им изградат еден споменик на нато и тоа во димензии 100х100х100 метри, должина, ширина, висина. И да си ја прекрстат државата во Олбрајт.

Овие на кои сега им креваат споменици, во Џепчиште јадеја баклави и се криеја како пички во тоа шаторите, додека нато им еба матер на Србите. Во други околности ни косово ќе беше протекторат нит споменик ќе имаше!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
и србиве се маваат у груди до немај каде... ако се мажи нека не серат туку нека отидат да го бутнат споменикот па макар од кој било да е направен - само лаење и серење ништо повеќе.... или што би рекле македонците - куче што лае не каса - или уште поубава изрека - додека кучињата лајат караванот си врви...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.744
Поени од реакции
9.871
Грешиш другар ... србиве не се ко нас на албанциве да му чутат ... ќе го направат тоа
Србите сеа за сега се бетер,не како нас :pos: Косово им го лапнаа а они уште мислат дека Русија ќе им го врати..
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
A da glasame ....eve na primer jas sum za....Nemoze spomenik za teroristi.....Koj primer ke im go dademe na mladive ....ako sakas nesto zimaj puska i stani gerila....posle spomenik ke ti praime....
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Тоа не се прави вака. Не коментирам дали треба или не да има таков споменик во Прешево, но ако Дачич сака да го сруши нема да прави вакви изjaви и да подгрева албанците. Ако целта е да се тргне споменика, без многу викови тивко една нок ке го демонтират и тоа е тоа, но видливо е дека овде друго е потребно и друга е целта.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
Hasim Taci : "Ako Dacic nareduva da rusi spomen ploci od UCK vo Presevo , treba da e svesen deka ke ima problem so site Albanci vo regionov "
Bez prevod : http://www.preshevanews.net/lajme/7281-thaci-daciqit-mos-i-nguc-shqiptaret-ne-presheve.html
Сега ќе речат дека јас сум Хашим Тачи или негов советник :)

Да да , албанците таму заслужуваат универзитети , инвестиции , и што повеќе права , барем 50% од правата што ги имаат србите на Косово.

Кога се работи за пуштање пари за тие албански општини , Дачич се однесува како тие да не се србија , а кога се работи за споменици и применување на строгост , одма им текнува дека и тие се под србија.

Косово треба да ги условува преговорите , тие права што ќе ги имаат србите на Косово , да важат и за албанците во Прешево и Бујановац , многу поштено.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.716
Поени од реакции
80.095
Да да , албанците таму заслужуваат универзитети , инвестиции , и што повеќе права , барем 50% од правата што ги имаат србите на Косово.
...на хартија.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
„Подготвен сум на целиот ризик некој од домашната и светската јавност да ја нападне државата поради тоа. Тоа никаде во светот не е дозволено, па нема да биде дозволено ниту во Србија“, рече тој.
Кад живееме ние Македонците, бе???:facepalm:
Не знам јас што како , но нема да биде весело , тоа знам.
И јас не знам, ама знам дека некој ден "ќе има по носот".
Волку аздисаност не ќе да е на арно.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
Кад живееме ние Македонците, бе???:facepalm:
Остај ти го него , он има 60.000 албанци , а погледни каква листа на споменици имаат таму.
Во Македонија има 500.000.


И јас не знам, ама знам дека некој ден "ќе има по носот".
Волку аздисаност не ќе да е на арно.
Не им плашиме на србите веќе , премногу сме силни за нив.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Сега ќе речат дека јас сум Хашим Тачи или негов советник :)

Да да , албанците таму заслужуваат универзитети , инвестиции , и што повеќе права , барем 50% од правата што ги имаат србите на Косово.

Кога се работи за пуштање пари за тие албански општини , Дачич се однесува како тие да не се србија , а кога се работи за споменици и применување на строгост , одма им текнува дека и тие се под србија.

Косово треба да ги условува преговорите , тие права што ќе ги имаат србите на Косово , да важат и за албанците во Прешево и Бујановац , многу поштено.
Србите на Косово немаат 0,1 % права
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Остај ти го него , он има 60.000 албанци , а погледни каква листа на споменици имаат таму.
Во Македонија има 500.000.




Не им плашиме на србите веќе , премногу сме силни за нив.
Убаво е да живееш во соништа нели...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom