Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ајде сега кога завршија расправиите, зошто Мурињо да не смее да го седне Касиљас на клупа? Има недодирливи во таа екипа?

Требаше тоа уште порано да го направи, само штета што замената му е најверојатно вонбрачно дете на Таиби.
А зошто па Касиљас? Јас го сметам во недодирливите, ама не го сметам Кристијано. Додека Мур најверојатно го мисли обратното. Овој вториов е нешто мн во појака форма од Касиљас? Оти него не го седни еднаш ? Цело време игра на сила, ако дај гол и тој не е од течна акција, туку е во мешаница, допуцана или пак слободен. Го нема она што го имаше лани во тимов моментално, незнам шо е причината. Исти се играчите, ист е тренерот, незнам шо се случува внатре во клубот.

И искрено 90+ % од навивачите го сметаат Икер за последната икона на Реал, и затоа е во недодирливите. А Мур незнаеќи што повеќе да направи, го става на клупа. Со овај потег полека ама сигурно ја губи довербата од навивачите, а и како да не ја губи, нема џокери повеќе, незнај на кај тера.

Пис.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Mene ne me interesira sto napravel gospodinot ili sto kazal,ti barase nesto jas ti pokazav.....
Прочитај го уште еднаш мојот пост.

Па цел свет дигна прашина како тоа Пепе е животно, UFC фајтер и треба да му се забрани да игра фудбал.
Да прател фудбал макар и од таа сезона ќе знаеше за тоа.

Очекувам подобра реплика, доколку планираш да ми реплицираш.

п.с. Да знаеш само колку фанови на барса гледаат фудбал од пред 1/2 сезони...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А зошто па Касиљас? Јас го сметам во недодирливите, ама не го сметам Кристијано. Додека Мур најверојатно го мисли обратното. Овој вториов е нешто мн во појака форма од Касиљас? Оти него не го седни еднаш ? Цело време игра на сила, ако дај гол и тој не е од течна акција, туку е во мешаница, допуцана или пак слободен. Го нема она што го имаше лани во тимов моментално, незнам шо е причината. Исти се играчите, ист е тренерот, незнам шо се случува внатре во клубот.

И искрено 90+ % од навивачите го сметаат Икер за последната икона на Реал, и затоа е во недодирливите. А Мур незнаеќи што повеќе да направи, го става на клупа. Со овај потег полека ама сигурно ја губи довербата од навивачите, а и како да не ја губи, нема џокери повеќе, незнај на кај тера.

Пис.
Епа добро де ете, и Роналдо и Касиљас нека ги седне. Пошо очигледно не се во форма и двајцата зошто од тоњ што видов Касиљас не е тој што беше лани. Според мене добро направи што го седна Касиљас ама ова ќе нема никаков ефект на него зошто знае дека замената му е крш :) А тоа што не го седнува Роналдо е или притисок одозгора или исто така немање соодветна замена па си рекол ваљда многу ќе дојде две позиции да останат штури :)

Не ме сфаќајте погрешно ама се добива впечаток дека некои играчи сд примадони и мораат да играат секоја утакмица а кога Мурињо ќе реши да седне некој одма му се нафрлаат и фанови и медиуми. Без разлика што е Икер икона, кога игра лошо го седнуваш на клупа, зошто може да те чини тоа.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.147
Поени од реакции
8.939
п.с. Да знаеш само колку фанови на барса гледаат фудбал од пред 1/2 сезони...
Ова е најглупата реплика што некој може да ја напише, не само за Барца туку за било кој клуб. Нормално е тимовите што играат убаво и победуваат да привлекуваат повеќе фанови не знам што тука не е јасно. Постарите кои растеле во 80тите сите навивале за Милан (можеби знаеш зошто ако не си 10 год) потоа Реал имаше одличен тим и игра па имаш голем број на фанови (поновите фанови на Реал не се баш на Реал туку тоа се фанови на Роналдо и Мурињо). Јас сум фан на Барца од времето на Ван Гал ама тоа не ме прави нешто побитен фан од оние што почнале да ја гледаат од времето на Пеп
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
п.с. Да знаеш само колку фанови на барса гледаат фудбал од пред 1/2 сезони...
Ако имаш 14-15 години и збориш за твоите врсници можеби си во право. Ама ако имаш 20 и нешто години тогаш треба самиот да се преиспиташ зошто почна да навиваш за екипата со најмногу титули во Ла лига и Лигата на Шампионите и која ја имаше моќта да го купи било кој врвен играч.

Навивачите Реал Мадрид зборат за glory hunters навивачи :tapp: !

90% што ги знам и се на моја возраст навиваат за Барселона уште од деца и пред времето на Роналдињо.

Тоа што денес се случува со Барселона се случуваше и со Реал Мадрид пред повеќе од 10 години со единствена разлика што што Барса го изгради својот тим со играчи од својата школа !

Нормално е дека децата денес сакаат да навиваат за моментално најдобриот клуб во светот.
Сигурно и вие сте почнале да навивате за Реал заради тоа!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ова е најглупата реплика што некој може да ја напише, не само за Барца туку за било кој клуб. Нормално е тимовите што играат убаво и победуваат да привлекуваат повеќе фанови не знам што тука не е јасно. Постарите кои растеле во 80тите сите навивале за Милан (можеби знаеш зошто ако не си 10 год) потоа Реал имаше одличен тим и игра па имаш голем број на фанови (поновите фанови на Реал не се баш на Реал туку тоа се фанови на Роналдо и Мурињо). Јас сум фан на Барца од времето на Ван Гал ама тоа не ме прави нешто побитен фан од оние што почнале да ја гледаат од времето на Пеп
And here we go again.
Се е тоа во ред, но јас алудирав на тоа што напиша дека кога некои коментари не ни чинеле, веднаш сме реплицирале во стил "вие ништо не разбирате, гледате фудбал од ерата на пеп".
Ма немој да ме јебеш. Немам видено пост каде што некој фан на Реал му има реплицирано на постар барса фан во тој стил.
Фановите од ерата на пеп можиш лесно да ги препознаеш по нивните коментари.

Има примери каде што го дечиња го менувале клубот за да навиваат за барса. Мизерии.
 
M

Mario Gómez

Гостин
А зошто па Касиљас? Јас го сметам во недодирливите, ама не го сметам Кристијано. Додека Мур најверојатно го мисли обратното. Овој вториов е нешто мн во појака форма од Касиљас? Оти него не го седни еднаш ?
Оти нема ни почесни голови тогаш.:icon_mrgr::свиркам:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Епа добро де ете, и Роналдо и Касиљас нека ги седне. Пошо очигледно не се во форма и двајцата зошто од тоњ што видов Касиљас не е тој што беше лани. Според мене добро направи што го седна Касиљас ама ова ќе нема никаков ефект на него зошто знае дека замената му е крш :) А тоа што не го седнува Роналдо е или притисок одозгора или исто така немање соодветна замена па си рекол ваљда многу ќе дојде две позиции да останат штури :)

Не ме сфаќајте погрешно ама се добива впечаток дека некои играчи сд примадони и мораат да играат секоја утакмица а кога Мурињо ќе реши да седне некој одма му се нафрлаат и фанови и медиуми. Без разлика што е Икер икона, кога игра лошо го седнуваш на клупа, зошто може да те чини тоа.
Само што ни Икер ни Роналдо не играат лошо.

Роналдо не дава голови од течни акции како лани затоа што тимот не прави течни акции. Од сите играчи во Реал (без Икер), Роналдо е единствениот што дава барем слични перформанси од лани. Сите други играат една утакмица добра - една лоша.

Нормално е учинокот на Роналдо да биде послаб и Касиљас да прави повеќе грешки кога сите други се послаби.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ако имаш 14-15 години и збориш за твоите врсници можеби си во право. Ама ако имаш 20 и нешто години тогаш треба самиот да се преиспиташ зошто почна да навиваш за екипата со најмногу титули во Ла лига и Лигата на Шампионите и која ја имаше моќта да го купи било кој врвен играч.

Навивачите Реал Мадрид зборат за glory hunters навивачи :tapp: !

90% што ги знам и се на моја возраст навиваат за Барселона уште од деца и пред времето на Роналдињо.

Тоа што денес се случува со Барселона се случуваше и со Реал Мадрид пред повеќе од 10 години со единствена разлика што што Барса го изгради својот тим со играчи од својата школа !

Нормално е дека децата денес сакаат да навиваат за моментално најдобриот клуб во светот.
Сигурно и вие сте почнале да навивате за Реал заради тоа!
Во ред е тоа.
Но има примери каде што деца менувале клубови. Сите врсници на брат ми (13 години има) навиваат за барса, а пред тоа навивале за Челзи или Милан. That's not cool.
Глумењето стручњак и правење лице као да навива за барса од кога се родил е тоа многу ме нервира.

Не ме интересира и воопшто не ми пречи зошто и како станале фанови на некој клуб, нивното однесување ми пречи.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
And here we go again.
Се е тоа во ред, но јас алудирав на тоа што напиша дека кога некои коментари не ни чинеле, веднаш сме реплицирале во стил "вие ништо не разбирате, гледате фудбал од ерата на пеп".
Ма немој да ме јебеш. Немам видено пост каде што некој фан на Реал му има реплицирано на постар барса фан во тој стил.
Фановите од ерата на пеп можиш лесно да ги препознаеш по нивните коментари.

Има примери каде што го дечиња го менувале клубот за да навиваат за барса. Мизерии.
Te molam nemoj,te molam...Nemoj sega da baram postovi od pred nekolku meseci,a i sekogas imalo,postovi kade sto madridistite ja kazuvaat ova recenica.Kako poveketo fanovi na Barca se od 2008 pa navamu,kako ne znaele sto e fudbal pred toa,ne se razbiraat od fudbal bla bla bla....Normalno ke ima novi fanovi nekoja ekipa koga igr top fudbal vo poslednie godini.Eve nekoe dete od 10 godini ocekuvas da stani fan na Deportivo ?Ne moze da mu zabranis na nekoj da bide fan na nekoja ekipa mada i pred eden den da stanal fan na taa ekipa.Sekoj stanuva fan na nekoja ekipa pporadi nekoja pricina,na primer postarite za Krojf,Romrio,Ronaldino,Messi ili makar i Tello da bide sega....
A toa ste ti ne si cital takov muabet kako eden fan na RM mu kazuva na fan na Barca deka pocna fudbal da gleda ili deka e fan na Barca od 2008 navaka lazis i toa na golemo.....Oti moze da najdis takvi milion postovi.......
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Зошто да не земе Касиљас ? Наведи ми 3 причини .
Прво, yes дека е најдобар голман во последните 7-8 години после пензионирањето на Кан и покрај лошата одбрана на Реал, ама годинава (2012) не ја брани на ниво. Сети се само на крајот на минатата сезона кога плукавте по него кога на 2 утакмици прими гол од слободен, мислам беа Малага и Виљареал, а и сега оваа полусезона брани да не речам катастофално, прима ефтини голови.
Второ, не брани константно добро, освен Европското, кое стварно го одбрани одлично.
Трето, Меси, мислам нема потреба од објаснување и ќе ме разбереш шо сакам да ти кажам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.244
Поени од реакции
65.024
Епа добро де ете, и Роналдо и Касиљас нека ги седне. Пошо очигледно не се во форма и двајцата зошто од тоњ што видов Касиљас не е тој што беше лани. Според мене добро направи што го седна Касиљас ама ова ќе нема никаков ефект на него зошто знае дека замената му е крш :) А тоа што не го седнува Роналдо е или притисок одозгора или исто така немање соодветна замена па си рекол ваљда многу ќе дојде две позиции да останат штури :)

Не ме сфаќајте погрешно ама се добива впечаток дека некои играчи сд примадони и мораат да играат секоја утакмица а кога Мурињо ќе реши да седне некој одма му се нафрлаат и фанови и медиуми. Без разлика што е Икер икона, кога игра лошо го седнуваш на клупа, зошто може да те чини тоа.

Ваљда ради фактот што Роналдо е единствен од цела екипа кој може да реши натпревар со еден потег.
А такви потези се очајно потребни на Реал, кога не прави акции како што убиваа лани.

Премногу е себичен, и да не беше себичен против Малага во 2 прилики, верувам дека ке имаа предност...
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.090
Поени од реакции
11.494
Заминување на Мурињо бараат 82% од навивачите на Реал

На сосема веродостоен примерок од дури 60.000 испитаници навивачите на Реал изгласале во анкета на „Марка“ недоверба за Жозе Мурињо. Дури 82% од нив бараат итно заминување на Португалецот од клубот.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Више не е ни смешно да се заебаваат навивачиве на Реал. Сега и жал ми паѓа :oops:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom