За девојките: Дали ве привлекувa задникот кај момците?

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Шо сторe ти бе, цела тема ја прочита? :icon_lol: Еве јас ќе ти кажам за мене, за другиве не знам. Јас не фаќам по другари и познаници прибидејќи ми е незгодно и некултурно и правам место за понатамошни филмови од нивна страна, а не сакам ни тие да ме фаќаат. Во мислењето што ми го лајкна, зборував за тогашниот дечко, во ред? :))
Мислењето ти го лајкнав ради последната реченица, ме изнасмеа :D

А ако си зборела за тогашниот дечко, интересно е тоа што него си го гледала неприметно и позадскриено, не е ни чудно што ти е поранешен :icon_lol:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Мислењето ти го лајкнав ради последната реченица, ме изнасмеа :D

А ако си зборела за тогашниот дечко, интересно е тоа што него си го гледала неприметно и позадскриено, не е ни чудно што ти е поранешен :icon_lol:
Eej капиле :) Не ми ги врти зборовиве, ко жена си :)) Нему фала богу му кажував и покажував, а за неприметно зборував за другите. Не ми се верува дека ти се правдам со сиот ум и не чепкај за него, претера. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
едит за видеото: Мене не ми се свиѓаат бебешки газови, ама whatever floats your boat :) Туку озбилно, логично е, женските се визуелни суштества колку и машките, немој сега да ми речиш дека си од оние што мислат дека женските не гледаат порничи и не прдат :icon_lol: Значи, ако се коментира само физичкиот аспект од „избраниот“, газот е убава работа, со оглед на тоа што немате цицки, ама компензирате и за тоа со други работи (да не навлегувам понатаму, друга тема е тоа). :)
Се согласувам наполно со тебе, и ве разбирам, само како што кажав, не ја разбирам „рамноправноста“ кај оваа тема, и на неколку други :)

Некој некогаш рекол, да имавме и цицки, женските воопшто немаше да ни бидат потребни :D
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Најчесто луѓето спаѓаат во неколку групи по телесниот изглед, кај жените се спомнуваат градби како песочен часовник, линеарна итн. не ја знам точната класификација на машки тела, ама обично машки со големи и напрчени задници, имаат широка карлица и тесни рамена, што никако не е идеална форма за машко тело...

Постојат други делови кои многу повеќе ме привлекуваат кај еден маж, како прекрасно извајани машки дланки и широки рамена :)...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Дали осеќам прикриена хомосексуалност овде? :))
Ејјј...

Не ја знам личност што ја дала таа изјава,затоа пишав некој некогаш рекол... Па со сиот ум и јас ти се правдам :D
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Најчесто луѓето спаѓаат во неколку групи по телесниот изглед, кај жените се спомнуваат градби како песочен часовник, линеарна итн. не ја знам точната класификација на машки тела, ама обично машки со големи и напрчени задници, имаат широка карлица и тесни рамена, што никако не е идеална форма за машко тело...

Постојат други делови кои многу повеќе ме привлекуваат кај еден маж, како прекрасно извајани машки дланки и широки рамена :)...
Најверојатно може да се направи некоја паралела со машката фасцинација од жени со тело песочен часовник - тенка половина и широки колкови (нели, асоцира на плодност). Tака, може да се рече дека жените се фасцинирани од мажи со контрукција пошироки рамена од колкови (асоцира на сила, машкост, заштита итн.) Имам речено поназад дека не сакам машки со „газ ко вдојца“, ти само покултурно го кажа. :)
А за дланките, се согласувам, ама тоа е оф-топик веќе.
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Големи задници - никако! Ама добро обликувани да ти е мерак да ги плеснеш и тоа како!!!
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Имам една пријателка која ми раскажуваше дека го терала дечко и да и легне во скут кај за да го исплеска по задникот, а тоа било единствениот начин на кој можела да сврши. :свиркам:
Инаку искрено не ѓи гледам машките во задник, чудно ми е некако. Нели као демек мажите се оние кои ѓи гледаат жените таму... :D Далеку од тоа дека гаам некакви предрасуди, ама не знам не ме привлекува. Прво ѓи гледам во очите и лицето. Ако тие не ми се погодени, тогаш ништо од бизнисот...
 
A

AnFem

Гостин
Најчесто луѓето спаѓаат во неколку групи по телесниот изглед, кај жените се спомнуваат градби како песочен часовник, линеарна итн. не ја знам точната класификација на машки тела, ама обично машки со големи и напрчени задници, имаат широка карлица и тесни рамена, што никако не е идеална форма за машко тело...

Постојат други делови кои многу повеќе ме привлекуваат кај еден маж, како прекрасно извајани машки дланки и широки рамена :)...
Стварно, што е со рацете? Јас на времето им се смеев на повозрасните кога ќе спомнеа раце, дланки, а сега и јас го приметувам тој дел.
Веројатно чувстуваме некоја заштита, т.е. цвртстината на рацете ни дава чувство на сигурност, заштитеност...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Стварно, што е со рацете? Јас на времето им се смеев на повозрасните кога ќе спомнеа раце, дланки, а сега и јас го приметувам тој дел.
Веројатно чувстуваме некоја заштита, т.е. цвртстината на рацете ни дава чувство на сигурност, заштитеност...
Повеќе би рекол кога жена ќе види груби и испукани машки дланки одма заклучува дека се работи за тежок земјоделец, бравар, лимар или пак сличен занаетчија (синоним за необразован човек со ниски примања) и одма се појавува чуството на одбивност, за разлика кога ќе види негувани машки раце кои се синоним на професии каде платата е далеку повисока.
 
A

AnFem

Гостин
Повеќе би рекол кога жена ќе види груби и испукани машки дланки одма заклучува дека се работи за тежок земјоделец, бравар, лимар или пак сличен занаетчија (синоним за необразован човек со ниски примања) и одма се појавува чуството на одбивност, за разлика кога ќе види негувани машки раце кои се синоним на професии каде платата е далеку повисока.

Мене не ми се привлечни негувани машки раце. Сакам природен маж, не некој лигле што ќе се тинтри повеќе од мене. Не знам како е да бидеш со некој со нежни прстиња што куцкаат на компјутер, до сега сите ми биле вредни работници. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom