За девојките: Дали ве привлекувa задникот кај момците?

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Таму кај шо не может да ме опулет. :)
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
88
Поени од реакции
25
:)Каква планетарна дискусија за овоземски т.е. машки задници падна кажете си девојчиња:
САКАТЕ или НЕ, а за какви вие одлучете си:cool:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
934
Стварно, што е со рацете? Јас на времето им се смеев на повозрасните кога ќе спомнеа раце, дланки, а сега и јас го приметувам тој дел.
Веројатно чувстуваме некоја заштита, т.е. цвртстината на рацете ни дава чувство на сигурност, заштитеност...
Веројатно има и таков психолошки момент на чувство на сигурност и заштита, ама првенствено е и естетската сатисфакција :)... Формата на машката дланка, со убави и долги прсти е забележлива сама по себе, а знаеш кој има прекрасни дланки :D...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Зш мор, ти бејби фејс да не си?:P
Не е навреда никако, само не ми се по кеиф.:)
Ова е веќе дупла навреда, ако можев да преминам против твојот неоправдан хејт за најзгодните мажи според американските научници што прават анализи специјално за нашите портали :cool: , преку ова "зш мор" нема да можам. Ме есапи дека сум од Охрид. :rolleyes: Треба јас да почнам да пријавувам и да не се заебавам.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Веројатно има и таков психолошки момент на чувство на сигурност и заштита, ама првенствено е и естетската сатисфакција :)... Формата на машката дланка, со убави и долги прсти е забележлива сама по себе, а знаеш кој има прекрасни дланки :D...
Јасно е дека е битен машкиот задник...
Него, ова со дланкава... Кој ја видел дланката жити све? Битно е таа да умее грубо и цврсто да ги зграби вашите истакнати задни/предни атрибути.. И уште побитно е како работи нејзиниот најдолг плод - факју прстот... :свиркам:
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Ова е веќе дупла навреда, ако можев да преминам против твојот неоправдан хејт за најзгодните мажи според американските научници што прават анализи специјално за нашите портали :cool: , преку ова "зш мор" нема да можам. Ме есапи дека сум од Охрид. :rolleyes: Треба јас да почнам да пријавувам и да не се заебавам.
Немој да си сериозен, ако не прифаќаш шега нема врска.Еве јавно ти се извинувам.И не хејтам никого само се изјаснувам дека бејби фејс мажи не ми се толку привлечни.Ако тоа е твој поим за хејт, ондак немам што друго да додадам...
 
L

Luki Junior

Гостин
Јас пак отсекогаш најпрвин сум се пронаоѓала во рацете, нормално, по стисокот при поздравување. И тоа не само дланките, туку се` по ред, бицепс, трицепс, рамо, тепих, груда, заокружи целина. Тука ако не се најдам, ќе пробам да се побарам во очите, ако и таму ме нема, бемга. :):)


И не ми е само до заштитништвото и сигурноста, туку и до хмммм .... :X3::X3:
..... го бива ли за "месење и тепање" тесто. :):)

Јас не сакам мажиња.
:love::love::love:
Раци испукани, слаб стисок, слаба мусклулатура, плус маже сам (според една Битољчанка тука). Очи филџани. :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:

Море стварно, шо е финтата со задниците? Или нешто има врска со еманципацијата и реципроцитето коа иде прашање за задници. :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Да битно е...но не премногу:)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Никад не ми било јасно зашто жени гледаат газ кај мажите. За мажите има логична причина зашто го гледаат газот кај жените. На пример, при доги секој би сакал убав газ да има пред него, или при анал за тие што го практикуваат. Ама не гледам причина зашто жена би гледала газ кај мажот, освен ако не сака да го ебе со стреп-он.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom