За девојките: Дали ве привлекувa задникот кај момците?

B

babsyy

Гостин
Добро само мене ли не ме привлекува машко тело? Не знам зошто, ама на женски тела често знам да свртам поглед, на машки не. Физичкиот изглед не ми е ни критериум, а камоли пресуден. :facepalm:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Добро само мене ли не ме привлекува машко тело? Не знам зошто, ама на женски тела често знам да свртам поглед, на машки не. Физичкиот изглед не ми е ни критериум, а камоли пресуден. :facepalm:
Значи може да се фатиш со било кој? Бравос.
 
B

babsyy

Гостин
Значи може да се фатиш со било кој? Бравос.
Па со оглед на тоа што за да почнам врска ми требало 3 години да ја запознаам личноста со која сум во врска, не би рекла дека би можела со било кого. За да почне да ми се допаѓа личноста физички, треба прво да ја засакам карактерно, или па било кој друг критериум освен горенаведениот. Иако по некое непишано правило обично треба личноста најпрво да те привлече физички. Кај мене не е таков случај. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па со оглед на тоа што за да почнам врска ми требало 3 години да ја запознаам личноста со која сум во врска, не би рекла дека би можела со било кого. За да почне да ми се допаѓа личноста физички, треба прво да ја засакам карактерно, или па било кој друг критериум освен горенаведениот. Иако по некое непишано правило обично треба личноста најпрво да те привлече физички. Кај мене не е таков случај. :)
Ако треба сите по 3 години да ги запознаваш, математички изразено ќе имаш многу тежок љубовен живот :)
 
B

babsyy

Гостин
Ако треба сите по 3 години да ги запознаваш, математички изразено ќе имаш многу тежок љубовен живот :)
Не знам кои се тоа сите за кои зборуваш. Ја додека сум во врска не можам да планирам натамошни. Тогаш ни самата врска не би имала поента. :)
 
2

~2A

Гостин
А зошто ве привлекува?

Сакам искрен одговор од женска страна,а не да ми кажува машко во име на женските. :icon_mrgr:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Не знам кои се тоа сите за кои зборуваш. Ја додека сум во врска не можам да планирам натамошни. Тогаш ни самата врска не би имала поента. :)
Jaс се извинувам што се приклавам непоканета :) Не си ја согледала можноста врската да заврши, па хипотетички да размислиш што потоа? (за тоа ти зборуваат другиве, јас малку изигравам captain obvious)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Јас пак никако не можам да разберам од кај тоа на вас ви е дозволено да не фаќате, а ние за истото тоа добиваме шамари :)

Никаква рамноправност :(


А зошто ве привлекува?

Сакам искрен одговор од женска страна,а не да ми кажува машко во име на женските. :icon_mrgr:
Не сум женско, машко сум, али еве ти едно машко објаснување:

 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Јас пак никако не можам да разберам од кај тоа на вас ви е дозволено да не фаќате, а ние за истото тоа добиваме шамари :)

Никаква рамноправност :(
Шо сторe ти бе, цела тема ја прочита? :icon_lol: Еве јас ќе ти кажам за мене, за другиве не знам. Јас не фаќам по другари и познаници прибидејќи ми е незгодно и некултурно и правам место за понатамошни филмови од нивна страна, а не сакам ни тие да ме фаќаат. Во мислењето што ми го лајкна, зборував за тогашниот дечко, во ред? :))
едит за видеото: Мене не ми се свиѓаат бебешки газови, ама whatever floats your boat :) Туку озбилно, логично е, женските се визуелни суштества колку и машките, немој сега да ми речиш дека си од оние што мислат дека женските не гледаат порничи и не прдат :icon_lol: Значи, ако се коментира само физичкиот аспект од „избраниот“, газот е убава работа, со оглед на тоа што немате цицки, ама компензирате и за тоа со други работи (да не навлегувам понатаму, друга тема е тоа). :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom