Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.423
Поени од реакции
22.044
Роналдо + Бензема + Игуаин = Меси!

Дрва се сите тројца:icon_lol:
Златна 9ка имаат, Бензема.
Игуаин би бил играч во прв состав во 97% од топ екипите од Европа и Светот. Тоа што во Реал не може да игра редовно прв тим е само заради Бензема.
Кристијано како крило е страшно ефективен во поглед на постигнувањето голови, за во шпицот на нападот нема потреба да се зборува. Докажан голгетер.
Мората го најавуваат како голем талент.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Удри ја твојата глава од ѕид, исто како тоа под клипот
Само да се јадело гомна, нема врска што Пепе сакаше да ја удри топката и немаше појма дека играчот е одма зад него.
 
2

~2A

Гостин
Удри ја твојата глава од ѕид, исто како тоа под клипот
Само да се јадело гомна, нема врска што Пепе сакаше да ја удри топката и немаше појма дека играчот е одма зад него.
Растегнуваше мускул?
Онака може да си ја повредни задната ложа. :X3:
Ај че си почутам,попаметниот попушта.:свиркам:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
Znaci ete se inspirav od forumot so stripovi za fudbal sliki muabeti (uste nekni) i resiv da napravam na primer dali Real ce go zeme Falkao, sto bi mislele precedatelot na klubot, zidan, murinjo, eden obicen muabet i indirekno ja so mislam. Ima i malce humor od Murinjo na kraj ce vidite :)pos: ) Malce macno mi bese na Paint posto mnogu dolga slikata treba da namalues da lepis od drug Paint i ako ne ti e mnogu dolgo se krati samo... i na pocetok malce po malce ja rasirav, ama possle mu najdov finta fintava e da go smalis prozorov skroz u dolzina samo toa dole za sirenje da se gleda i da vleces nadole. Taka so edno vlecenje pravis golemo sirenje u dolzina ;) Ubavo prasav dali spanski ili makedonski ama nikoj nemi odgovori i si rekov pouboo spanski kako sto mislev na pocetok, a za drugite spremiv TITLOVI. Mi rekoa u forumot kaj real da go staam im rekov ce ima malce i zezancii so kataloncive plus Falkao od Atletiko koj ce razmislis uste igra tamu pojce za ovde e i plus imase nekoi jadat gomna ne sum im cinel, ne sum pisal kirilica, ne mi bil normalen profilot bozem ova ona koj gi ebe bozem nifni e forumot demek madristi a nisto ne napisale ili napraile za Real nemaat nitu sal od Real se iznervirav :mad: Zatoa najavuvam povlekuvanje i penzioniranje od kajgana nema vise da se uklucam posleden pozdrav do tie sto me podrzuvale.
strip.jpg
Shakira na kraj :pos::pos::pos: haha kucka glupa :pos:

TITLOVI

Perez: Kolku talentiran fudbaler e ova momce Falkao... Da go kupam? Hmmm... ama kaj ce se smesti? 3 bombarderi vo edna ekipa vo napadot hmmm....

Perez: Zdravo Zidane sine, kaj si? Treba da zboruvame. Te molam dojdi vo mojata kancelarija...
Zidan: Zdravo Perez. Nema problem. Utre.

Perez: Zidane sine. Sto mislis.... da go kupam Falkao ili ne?
Zidan: NE ZNAM (na francuski)

Perez: Nemoj pak... gospode boze sine Zidane. Znaes deka ne zboram francuski. Zbori na spanski te molam!!!
Zidan: Izvini tate. jas...mislam... Ne znam iskreno... Zafrknato prasanje e ova

Perez: Ah... te molam... samo kazi mi DA ili ne? Odgovori mi pobrzo
Zidan: Verojatno ne. Falkao e kolumbiec ne e francuz. Benzema e podobar. Murinjo ce se zbuni so trojca napagaci vo napadot. Ama, zbori so nego.

Perez: Sto da pravam sega. Me zanima sto misli Murinjo. Dali se trojca vo napadot mnogu? Ili da go stavam Iguain na transfer marketot. Ili Benzema... ama Zidan mi kaza podrugo, ama Zidan e po malku lud go udri Materaci so svojata glava. Teska dilema... u picku mater

Perez: Murinjo sto sakas, da go kupam Falkao ili ne? Zamisli, Zidan mi rece deka ti ce si se zbunel so trojca fudbaleri vo napadot hahaha kakov lud covek. Kazi mi dali sakas ili ne uste eden fudbaler
Murinjo: Koj go rekol toa, Zidan? haha kakva baraba e Zidan. Jas zbunet? Murinjo? haha. Ama interesna idejava, ostaj me da razmislam malku...

Murinjo: Da da da, te molam i fala mnogu. Sekako deka sakam igrac kako Falkao. Ti samo kupi go Falkao i ne se sekiraj za nisto. Se e pod moja kontrola ama nemoj povece Audi koli na nikomu! Ja znam mnogu takticki. Ja ne sum Gvardiola od Barselona da bidam zbunet ;) Isto taka, ne sum peder kako Pike :))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom