Снег

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Мора во најскоро време да заврне снег инаку ќе поцркаме од Цементара, Топлификација, Железара и концентреција на автомобили и издувни гасови. Тоа кога се ќе се собере прави надвор да мириса на дим и чадено месо.

Како е накај Маврово, Лазарополе, Гари знае некој ????
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Како е накај Маврово, Лазарополе, Гари знае некој ????
Сигурен си дека зимата дошла, кога ќе чуеш на вести дека Маврово - Дебар е забранет за сообраќај :vozbud:



Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар

Поради врнежи од снег попладнево e воведенa забрана за движење на тешки товарни возила на патoт Маврово – Дебар.
Поради локалните врнежи од дожд и снег, сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ земјава се одвива делумно забавено, по влажни коловози.
Снег има и на патните правци Тетово – Попова Шапка и Гостивар – Кичево преку Стража. Тука сообраќајот се одвива без забрани, информираат од АМСМ.
И уште еднаш исто како и на почеток на годинава, пофалби за екипите на Охридски Комуналец, одма после 19:30 излегоа на терен возила и луѓе.Дури и во 1:40 работеа на чистење на снегот.(y)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Мрзам снегови... мрзам зима... ме потсеќаат на ладни доцни ноќи совршени за ладнокрвни убиства.
 
H

-HRO

Гостин
Јас навивам да не падне снег. Мразам зима, цапање по снегови, виулици, претпазливо одење да не се утепам негде, мразулци и 100 тони облека на мене.
У главно како годишно време ми е најдепримирачко од сите останати.
Едино добро во зима е ако имаш партнерка, па да се топлите заедно и да праите романтики на снегот.
Ама за тие што се сами како мене за сега, зимата е убиство хаха :D

Од друга страна, златно лето! Пивце, одмор, 40 степени, журки на отворено, маичка на кратки ракави, пливање...
Ах мерак.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Druze ako nema sneg nema da ima 40 stepeni tuku 80 i ubavo pivce nema da ima bidejki pivoto se pravi od voda , a ako nema sneg nema da se punat akumulaciite i ti ke smukas nesto odrugo , zatoa moli se da ima sneg povekje i od lani za da se napunat branite i da ima voda vo zemjata od koga ke se stopi sengot naprolet .
--- надополнето: 5 декември 2012 во 03:08 ---
Ajde be stavajte sliki , pagja li nekade sneg :)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Имам чест да ви најавам дека Скопје го дочека и првиот снег :D нека започне сезоната на статуси на ФБ:LOL:
* * * * * * * * * * * * * * ** ** * *** * * * * * * * * ***
* * ** * * * * * * * * * * * * ** * ** * * * * * *
* * * ** * ** * * * *** * ** * * * * *** * ***
* * * * *** ** **** * * ** *** ***** *** * **
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кожуф наакано е снег и Беласица има паднато снег но не е многу колку што има на Кожуф.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Мрзам снегови... мрзам зима... ме потсеќаат на ладни доцни ноќи совршени за ладнокрвни убиства.
Колку пати до сега те убија на зима па да мразиш снег?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom