Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.776
Поени од реакции
82.797
Зошто се уапсени?
Затоа што не се Албанци.
Да беа, уште одма ќе им симнеа лисиците, на лице место, како што тоа го направи висок полициски службеник на Кале, кога водачот на тепачите Омер Буњаку беше уапсен пред камери, а малку подолу веднаш ослободен од страна на споменатиот функционер (меѓутоа не знаеа дека камерите го фатија и тоа).
Овие, се бунат за нешто што не се вклопува во сметките на власта, а тоа е дигната глава пред албанско-муслиманскиот терор.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Затоа што не се Албанци.
Да беа, уште одма ќе им симнеа лисиците, на лице место, како што тоа го направи висок полициски службеник на Кале, кога водачот на тепачите Омер Буњаку беше уапсен пред камери, а малку подолу веднаш ослободен од страна на споменатиот функционер (меѓутоа не знаеа дека камерите го фатија и тоа).
Овие, се бунат за нешто што не се вклопува во сметките на власта, а тоа е дигната глава пред албанско-муслиманскиот терор.
Сигурен си дека поради тоа се уапсени?
Дополнително прашање, осудени ли се и/или имаат кривични пријави, знае ли некој нешто?

Има разлика од приведен и уапсен.

За останатото не ме интересира, не ни прашав. Го гледав видеото и јасно ми е, не мора да поистоветуваш ситуации, само поголема збрка ќе направиш во темава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.776
Поени од реакции
82.797
Сигурен си дека поради тоа се уапсени?
.
Па добро бре, нели читаш тамо у наслов на видеото (кое е постувано веќе на оваа тема поназад кога се случи).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па добро бре, нели читаш тамо у наслов на видеото (кое е постувано веќе на оваа тема поназад кога се случи).
Јас ќе поставам видео како ја рендам Ким Кардашијан, само што девојката ќе има црна кеса над глава и нема да можеш да и го видиш ликот. Според насловот ти ќе ми веруваш?

Да не бидам погрешно сфатен, јас НЕ го одобрувам или поддржувам ова што е на видеово, само ме нервираат спин информации, затоа прашав што е и како е.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
vehabistite se platenici od amerika so droga shto cia mi 5. mi 6 i tn.gi placaat ( koga slusame deka fatile poln kamion droga ) znaci tie se platenici prvo da dadat poi akvi zakoni vo islamot za da drugite muslimani odat po tie pogresni pateki kazuvaat pogresno predavanj kako na pr ( sega ova go pisuvam za mulimanite vo forumov ) znacivehabistite velat deka koga pejgamberot s.a.v.s. imal abdest togas ja baknuva na zenamu pa potoa odel vo dzamia. STO APSOLUTNO NE E VISTINA. i ftoro ne samo sto sakaat ( imaat naredba da kazuvaat pogresni nevisti iti predavanja i samite tie sto pravat ne islamski duri i protiv islamski i glupi raboti) nivnata druga cel e so toa da pokazat na drugite luge so druga vera deka bozem muslimanite se navistina losi glupi netolerantni zaostanati i da vleat haos pomegu muslimanite i drugite veroispovedi a koga se ima haos nekade....... se znae sto ima tamu losi predrasudi nevistini omraza vo kraen slucaj nedaj boze krvoprolevanje
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.621
Поени од реакции
35.124
Се знае што ќе се деси.
На првото рочиште адвокатите на обвинетите ќе се жалат и ќе бараат одложување на судењето затоа што документите не им биле преведени на албански јазик и дека нивните клиенти не ги разбираат во целост.
На второто рочиште дел од обвинетите заради болест, заради ненавремено известување нема да се појават во судницата, па ќе се бара одложување на рочиштето.
На третото рочиште после петочната молитва во Јаја пашината џамија ќе се соберат цела глутница, со знамиња од други држави, со неартикулисани гласови и пароли ‘‘ Смрт за каури‘‘ и сл.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.776
Поени од реакции
82.797
.
На третото рочиште после петочната молитва во Јаја пашината џамија ќе се соберат цела глутница, со знамиња од други држави, со неартикулисани гласови и пароли ‘‘ Смрт за каури‘‘ и сл.
Нека почнат одма.

Среда, 05 Декември 2012 15:39

Шукри Алија, за кој медиумите наголемо пишуваа дека е ментор и лидер на лицата извршители на петкраткото убиство кај Смилковското езеро е уапсен.


Според информациите до кои дојде Курир истиот по извршената екстрадиција од Косово е прифатен во земјава и во моментов се наоѓа во истражен затвор.
Ваквата вест ја објавија и дел од албанските медиуми, за кои судски извори го потврдиле апсењето на Алија.
Од македонското Министерство за внатрешни работи за овој случај засега нема никакви информации.
Инаку, Алија беше дел од црната листа на Европската унија поради неговите залагања против Охридскиот договор, масовните протести како и останати сценарија кои имаат 7 точки.


Пошто ете бил главен, ме занима, дали го спремате за национален херој, маченик на Исламот, премиер или сите три?
Колку ќе се зголеми бројот на албански новороденчиња што ќе се викаат Шукри?
Дали тату студијата ќе треба задолжително да имаат у репертоарот негова слика и дали веќе има песна за него на ЈуТјуб?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
УАПСЕН МОНСТРУМОТ ОД „МОНСТРУМ“
Вести

Шукри Алија, за кој медиумите наголемо пишуваа дека е ментор и лидер на лицата извршители на петкраткото убиство кај Смилковското езеро е уапсен.
Според сеуште неофицијалните информаци истиот по извршената екстрадиција од Косово е прифатен во земјава и во моментов се наоѓа во истражен затвор.
Ваквата вест ја објавија и дел од албанските медиуми, за кои судски извори го потврдиле апсењето на Алија.
Од македонското Министерство за внатрешни работи за овој случај засега нема никакви информации.
Инаку, Алија беше дел од црната листа на Европската унија поради неговите залагања против Охридскиот договор, масовните протести како и останати дела.

http://hajdpark.mk/uapsen-monstrumot-od-monstrum/

Дали пак сега ќе има протести?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
УАПСЕН МОНСТРУМОТ ОД „МОНСТРУМ“
Вести


Шукри Алија, за кој медиумите наголемо пишуваа дека е ментор и лидер на лицата извршители на петкраткото убиство кај Смилковското езеро е уапсен.
Според сеуште неофицијалните информаци истиот по извршената екстрадиција од Косово е прифатен во земјава и во моментов се наоѓа во истражен затвор.
Ваквата вест ја објавија и дел од албанските медиуми, за кои судски извори го потврдиле апсењето на Алија.
Од македонското Министерство за внатрешни работи за овој случај засега нема никакви информации.
Инаку, Алија беше дел од црната листа на Европската унија поради неговите залагања против Охридскиот договор, масовните протести како и останати дела.

http://hajdpark.mk/uapsen-monstrumot-od-monstrum/

Дали пак сега ќе има протести?
Не, најпаметно ке биде едно сценарио создадено од МВР каде на пат за СК полицијата ке биде нападната и ова гнидава биде убиена ѕверски сакајки да пука кон полиција....јас искрено би сакал да не успее да стигне....да загине на пат да биде убиен....тоа заслужува.....


Едит...

Стигнал веќе...тих...ако...нека седи сценариото, Гордето може ќе научи...името таа нека го даде, чунки најјаки имиња на акции имаме :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom