Каде може да најдам? (Општи прашања)

H

HITCH

Гостин
Каде можам да најдам куфер од 20 кг што се заклучува со катанчиња? (Колку надворешни прегради толку клучеви.)

 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
убава густа елка немора да е висока многу ?
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Каде во Скопјево можам да најдам убави машки паричници? Да препорачате некое место да не шетам од еден бутик у друг... значи класични така, кожни, со не премногу прегради на нив...
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Каде можам да најдам во Скопје вакви значки со различни дизајни?

видов во рамстор спроти "Божиновски часовници" една тезга шо има со приврзоци, ама немаше :unsure:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.578
Поени од реакции
733
Каде можам да најдам куфер од 20 кг што се заклучува со катанчиња? (Колку надворешни прегради толку клучеви.)

Рамстор имаш , Веро и во кинеските продавници
--- надополнето: 22 ноември 2012 во 22:04 ---
Каде во Скопје има матична служба? (близу до Партизанска, Карпош 1/2/3, Центар) ?
На Илинденска пред Генерал Штаб е Матичното во Скопје
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Каде можам да најдам во Скопје вакви значки со различни дизајни?

видов во рамстор спроти "Божиновски часовници" една тезга шо има со приврзоци, ама немаше :unsure:
Во Југотон имаше порано, сега не знам..
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Потребен ми е простор (куќа, стан) за 2 ноќи (за нова година). Било каде во Скопје освен Сарај, Чаир, Бутел и останатите населени места од тој тип.Познавате ли некој што издава простор што ќе собере 70 луѓе?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
убава густа елка немора да е висока многу ?
Спроти мек доналдс во центар, во уличката кај што стојат таксистите - првата продавница/џиџимиџарница до туристичка агенција фибула травел. Убави елки имаат и квалитетни ;)
--- надополнето: 23 ноември 2012 во 10:57 ---
Каде во Скопјево можам да најдам убави машки паричници? Да препорачате некое место да не шетам од еден бутик у друг... значи класични така, кожни, со не премногу прегради на нив...
Во т.ц Бисер - Софи бижутерија втор кат, позади Хепенинг бутикот имаат убави, кожни и квалитетни машки паричници, а исто така и во Горица трејд во Бисер/Г.Т.Ц :pipi:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каде во Скопјево можам да најдам убави машки паричници? Да препорачате некое место да не шетам од еден бутик у друг... значи класични така, кожни, со не премногу прегради на нив...
Има во ГТЦ, на втори или трети спрат мислам дека беше. Од страната на Еуроазиа. Јас купив пред 2 години и сеуште го користам. Топ е. Gioss купив јас. Најдобра марка за паричници ти е моментално на нашиов пазар.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Каде на Интернетов би можело да најдам некои стварно добри слики од Скопје? Ми требаат за еден проект.
Досега најдов нешто ситно, на ФБ и слично, ама не е тоа... Супер би било ако знае некој :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Каде на Интернетов би можело да најдам некои стварно добри слики од Скопје? Ми требаат за еден проект.
Досега најдов нешто ситно, на ФБ и слично, ама не е тоа... Супер би било ако знае некој :)
не знам дали ќе ти одговараат
http://forum.kajgana.com/threads/Старо-Скопје.54666/
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Одлични слики има овде ама мене баш обратно ми требаа, слики онака уметнички, пејсажни од денешно Скопје и плус од овие новиве ствари во градов.
Фала во секој случај, ако најдеш нешто друго кажи нормално :)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.578
Поени од реакции
733
Одлични слики има овде ама мене баш обратно ми требаа, слики онака уметнички, пејсажни од денешно Скопје и плус од овие новиве ствари во градов.
Фала во секој случај, ако најдеш нешто друго кажи нормално :)
Друже апаратот или телефонот во рака и прошетај низ Скопје :) ако не си од Скопје ете причина да оставиш некој денар за нашето Скопје
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Има во ГТЦ, на втори или трети спрат мислам дека беше. Од страната на Еуроазиа. Јас купив пред 2 години и сеуште го користам. Топ е. Gioss купив јас. Најдобра марка за паричници ти е моментално на нашиов пазар.
Како се вика бутикот брат (ако ти текнува) , да тркнам да го најдам? На ист кат е со Еуроазиа, и на иста страна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom