Фан Клуб: Јувентус

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
E ja koa vikav chelzi imaa sreka prvata utakmica so izavdija nereseno, dadoa gol od odbiena topka so smeni pravec i oscar 2riot gol dobar bese ama uste 1000 pati neka sutira nema da dade takov gol... sreka.... sega se vide toa
 
G

grande-juve

Гостин
СОВРШЕНСТВО!!! СРЦЕ НА ТЕРЕН, ПРЕСИНГ 90 МИНУТИ! ДОМИНАЦИЈА!
И тоа како треба да бидеме горди сите поврзани со Јувентус. Конте мајсторе, ти си најголем мотиватор. Во вакво темпо да се изиграат два натпревари е стварно за пофалба. Уфффф... И пак, ова е само првиот чекор, уште има работа, ќе треба без Маркизио ама тука е Погба.
И да, видете го вториот гол на Шахтјор, какви пички не ми се верува:гомце:.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Ајде некој поупатен ако одиграме нерешено со Шахтјор а Челзи ги тепа Нордсјеланд ( а ќе ги тепа ) и Челзи и Јувентус ќе имаат по 10 бода кој иде даље ме занима ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
SI gazi Juve!!!! Epa dojdi mi bese rabotava:icon_lol: Ubavo si gi ispleskavme mozese i povecko ali aj :icon_lol: Inace chelsea eden sut vo gol imaa :cool: Forza Forza Forza Juve!!!
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Ајде некој поупатен ако одиграме нерешено со Шахтјор а Челзи ги тепа Нордсјеланд ( а ќе ги тепа ) и Челзи и Јувентус ќе имаат по 10 бода кој иде даље ме занима ?
Nie ke ideme za inat na dusmanite
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
Аман бе Челзи и 100-0 да ги тепа Нордсјеланд, ние ако си ја наместиме ( :icon_mrgr: ) со Шахтјор нерешено, ние одиме понатака... END OF STORY
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Ајде некој поупатен ако одиграме нерешено со Шахтјор а Челзи ги тепа Нордсјеланд ( а ќе ги тепа ) и Челзи и Јувентус ќе имаат по 10 бода кој иде даље ме занима ?
Samo zapazi gol razlika i megjuseben skor i se e jasno:D:cool:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Ајде некој поупатен ако одиграме нерешено со Шахтјор а Челзи ги тепа Нордсјеланд ( а ќе ги тепа ) и Челзи и Јувентус ќе имаат по 10 бода кој иде даље ме занима ?
Јуве со победа иде даље 102,3%, со бод иде 100%.
Само со пораз, но и победа на Челзи, Јуве нема да иде даље.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Aj да си кажам дури ми е пресно. Браво за дечките,би рекол најдобра партија до сега (y). Посебно :cuc::cuc::cuc: за Конте/Алесио кој шо и по водството си диктираја своја игра и не ја препуштија иницијативата. Средината на теренот комплетно наша беше 85 минути и то си даде резултат. Е сеа нормално имаше и контри на Челзи ама то и се очекуваше,ама и Џиџи си покажа кој е главен. Мала нервоза имаше од Пирло на моменти,и пак ги влечеше сите конци на средина и во напад. Негативна оценка едино за Вучко,па добро бе мајкуму кога еднаш ќе видам два расположени напаѓачи од прва минута? Добар беше и Лихт,ме демантира од неколку поста погоре ко барав Касерес да почни место него,оваја утакмици на ниво си ја изигра.
то е то од анализи,ако не ми текни уше нешто нека допишат другите.
п.с. И благодарен му сум на Интер шо не спушти на земја,после таја утакмица сите многу посериозно си ја сватија работата,и едино Катанија успеа да ни дај гол :pos:
Нарeдно одиме на Сан Сиро и сред Милано да се покажи кој е кој во итаљанското.
позз Јувантини,уба вечер е оваја
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Значи Шахтјор нема да се замара против нас зошто тие и со пораз ќе бидат пред Челзи, со оглед на тоа дека во меѓусебен дуел Украинците имаат плус еден гол на гости. Топови :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom