Фан Клуб: Јувентус

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лани кога Буфон ја направи грешката со Лече можеше титула да ја изгуби јуве и никој не отиде да го плука туку сите застанаа зад него и му дадоа голема подршка, прв отиде капитенот, му ја пушти раката, еве пример и да ја изгубевме лани титулата заради буфон немаше да му замерам, буфон има доста направено за јуве и нема потреба што да му се замерува сега!
каква грешка бе..сеуште верувате во такви работи??..милиони бе уплатени на тој натпревар во бвин и вилијам хил и како што беше вечерен натпревар идеално беше да ја наместат..зарем мислиш едни аматерски Лече кој губеа од сите дека ќе му извадат нерешено на Јувентус на гостински терен?..денес фудбалот се игра за пари,се е бизнис..и кладилниците мора да ги вратат загубите..знаеш дека од 5 најиграни натпревари во спортските обложувалници никогаш немаат влезено сите според коефициент?.мора една да зафркни бидејќи сите ќе бидат пред колапс..јас не тврдам дека сите натпревари се местени но таа со Лече од галичица се гледаше
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Момци, ајде кој е од Струмица, утре сите да дојдете ''У ПАБО'', гледам направиле настан дека ке го пуштаат!
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
каква грешка бе..сеуште верувате во такви работи??..милиони бе уплатени на тој натпревар во бвин и вилијам хил и како што беше вечерен натпревар идеално беше да ја наместат..зарем мислиш едни аматерски Лече кој губеа од сите дека ќе му извадат нерешено на Јувентус на гостински терен?..денес фудбалот се игра за пари,се е бизнис..и кладилниците мора да ги вратат загубите..знаеш дека од 5 најиграни натпревари во спортските обложувалници никогаш немаат влезено сите според коефициент?.мора една да зафркни бидејќи сите ќе бидат пред колапс..јас не тврдам дека сите натпревари се местени но таа со Лече од галичица се гледаше
so tie na tebe, Juve i lece ke igraat za zlatna ko[packa ili sportlife im e gajle na niv za kladilnicite, oni ako sakaa da ja namestat nemase taka da napraat ke napraeja od korner demek namerno ke im popustat i gol dadaat a ne taka toa bese greska
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Ако си претплатник на пакетот Арена спорт ќе ги гледаш ако не ништо !
Јас фаќам само арена 1.Можеш ли да ми објасниш како би можел да направам за да го гледам Јуве кој игра на Арена 3.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
so tie na tebe, Juve i lece ke igraat za zlatna ko[packa ili sportlife im e gajle na niv za kladilnicite, oni ako sakaa da ja namestat nemase taka da napraat ke napraeja od korner demek namerno ke im popustat i gol dadaat a ne taka toa bese greska
Не е само он што мисли дека ја наместија таа утакмица, еве и јас мислам така, не може Џиџи кој е првокласен голман, така топката да си ја пушти пред себе и да му ја земат и гол да дадат... Земајќи го фактот што Лече не мрдна од своја половина, мораше едноставно Буфон таков кикс да направи ...
--- надополнето: 19 ноември 2012 во 17:43 ---
Интересен податок ... Само Јуве и Торино немаат пораз на гостински терен ... Јуве 5 победи 1 нерешен, Торино 1 победа 5 нерешени ...
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Јас фаќам само арена 1.Можеш ли да ми објасниш како би можел да направам за да го гледам Јуве кој игра на Арена 3.
Епа имаш таму во тоа пакетите ќе одиш на инфо, и можиш пример за 99 денари да си го купиш натпреварот да го гледаш имаш таму објаснување
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Епа имаш таму во тоа пакетите ќе одиш на инфо, и можиш пример за 99 денари да си го купиш натпреварот да го гледаш имаш таму објаснување
А како оди ова купување само на еден натпревар на место цел пакет?
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
А како оди ова купување само на еден натпревар на место цел пакет?
Друже реално до сега јас не сум активирал ниеден пакет ниту натпревар, пошто си имам дримбокс, ама знам дека има таква опција, ако не тие јасно како оди тоа најдобро тие таму да се јавиш во инфо центарот ќе ти објаснат по професионално и подетелано 080012345
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Друже реално до сега јас не сум активирал ниеден пакет ниту натпревар, пошто си имам дримбокс, ама знам дека има таква опција, ако не тие јасно како оди тоа најдобро тие таму да се јавиш во инфо центарот ќе ти објаснат по професионално и подетелано 080012345
Блазе си ти што си имаш дрим бокс.Фала како и да е.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Блазе си ти што си имаш дрим бокс.Фала како и да е.
Ако имаш сач и мотор, барем обичниот е сега ефтин, не дека нешто е посебно, ама со стримови немаш да се змараш, скај, фаќаш даваат премиер калчо и лш, ЈСИ спорт ал џезеира, калчо француско шпанско и лш даваат повеќе не ти треба
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Јас фаќам само арена 1.Можеш ли да ми објасниш како би можел да направам за да го гледам Јуве кој игра на Арена 3.
епа брат одиш да го изнајмиш натпреварот за 99.9 денари земаш конто број го пишиш и крај ... толку ми слам како што ти кажаа малце погоре ...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Мислам оти можаш да го гледаш на махтв веб страницата ... треба да пишаш там некој код ли как беше да ги гледаш .. отвори види
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Не е само он што мисли дека ја наместија таа утакмица, еве и јас мислам така, не може Џиџи кој е првокласен голман, така топката да си ја пушти пред себе и да му ја земат и гол да дадат... Земајќи го фактот што Лече не мрдна од своја половина, мораше едноставно Буфон таков кикс да направи ...
Ако веќе го „местеа“ натпреварот, немаше да биде пологично да ги оставеа да дадат гол? Или да изиграа слабо, па да завршеа нерешено? Ако веќе го местеа натпреварот тогаш Јуве ќе изиграше слабо и ќе дозволеше да заврши нерешено, а не на ваков начин каде Јуве имаше 70% посед на топка, а уште повеќе Буфон остана во Јуве во Сериа Б, 5 години чекаше да земи титула, и мислиш дека ќе си дозволи на своја кожа да појдеше грешката за евентуално неосвојување на Скудетото, и тоа поради местење? Нема теоретска шанса, независно дали коефициентите паѓале или не!
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Дечки, со кој состав утре би можел Јувентус да излезе против Челзи и кој се повредени играчи кај Јуве ?
Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom