Xbox360 гејмери

D

Deleted member 53418

Гостин
Ako nekoj sakas gi davam darksiders 1 i batman arkham asylum g.o.t.y za halo 4 i cd ili pak dishonored pisete mi pp :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Незнам дали знаете но имам убава вест за тие што не знаат. Сега со новиот апдејт можеме да си ставите 32 гига стикче како за хард диск. 2*32 ехеее ова е за во Гејминг војна :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Незнам дали знаете но имам убава вест за тие што не знаат. Сега со новиот апдејт можеме да си ставите 32 гига стикче како за хард диск. 2*32 ехеее ова е за во Гејминг војна :pos:
32 gb stick како HARD-DISK или како МЕМОРИЈА?

Зашто јас ставив 16 гигабајти Вербатим USB за кое ми кажа дека meets performance requirements, а не можев ипак да ИНСТАЛИРАМ игри на него. Се друго може, на пример додатни коли од Форца, ама игри да се инсталираат, не.

Иначе за Halo 4 ќе треба да го инсталирате второто двд за мултиплеер играње.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
32 gb stick како HARD-DISK или како МЕМОРИЈА?

Зашто јас ставив 16 гигабајти Вербатим USB за кое ми кажа дека meets performance requirements, а не можев ипак да ИНСТАЛИРАМ игри на него. Се друго може, на пример додатни коли од Форца, ама игри да се инсталираат, не.

Иначе за Halo 4 ќе треба да го инсталирате второто двд за мултиплеер играње.
pa neli ban se jade ako igrame multiplayer so piratsko ja iam lt3.0 i mac kako da aktiviram besplaten mesec na live ? probuvav nemoze znaes?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
32 gb stick како HARD-DISK или како МЕМОРИЈА?

Зашто јас ставив 16 гигабајти Вербатим USB за кое ми кажа дека meets performance requirements, а не можев ипак да ИНСТАЛИРАМ игри на него. Се друго може, на пример додатни коли од Форца, ама игри да се инсталираат, не.

Иначе за Halo 4 ќе треба да го инсталирате второто двд за мултиплеер играње.
Како неможеш да инсталираш игри на него? Јас уште лани на 8 гига усб инсталирав игри немаше никаков проблем.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како неможеш да инсталираш игри на него? Јас уште лани на 8 гига усб инсталирав игри немаше никаков проблем.
Џои, сеа ме излажа ме исуши.

USB од 8 гига ќе ти го чита како 5,9 или слично простор, а игрите се по 6,5-7,5 гига.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Дечки , сакам да ми кажете дали е излезен хак за најновиот дешборд на новите Хбог-и? ??? Многу сакам да го чипувам ... Фала однапред
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.632
Поени од реакции
52.503
Џои, сеа ме излажа ме исуши.

USB од 8 гига ќе ти го чита како 5,9 или слично простор, а игрите се по 6,5-7,5 гига.
Зависи која :P
Баш прееска избришав неколку од 3-4 гига. Една беше Skyrim.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Џои, сеа ме излажа ме исуши.

USB од 8 гига ќе ти го чита како 5,9 или слично простор, а игрите се по 6,5-7,5 гига.
Не бе 8 гига ми го чита мислам како 7,3 нешто така. И сигурен сум дека игра без никаков проблем се инсталираше,
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Dali e bezbedno da se igra black ops na live, i koga i dali ke iskaca nov flesh?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom