Xbox360 гејмери

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Слим имаш?
4.500 мислам дека беше за постарите слим модели, а ако ти е понов ќе мора RGH чип да се става кој е 6.000, а мислам дека има и некои што неможат уште да се чипуваат.
Вакво имам:

 
Член од
30 септември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
13
Ajde koj e za trampa,jas ke vi gi simnam site igri sto vi trebaat,za zamena da mi gi rezate na Lite On XDG3 igrite :))
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Дали можи некако хбох-от да по поврзам на звучници?
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Forza Horizon... џабе толку мадафака рецензии(поготово на gamespot.com) кога мајкрософт понуди релативен продукт.Секако не е до толку разочарувачки, но не ги опрадва очекувањата.Од авион се гледаат елемени од NFS most wanted(постарата секако)

Првата глуост-ми дава да ја модифицирам колата(субару е инаку) до дсака,а кога ќе влезам во некој EVENT ми вика нема шанси со таа модификација да го возам тој евент...и за да го возам евентот автоматски мора да ми се додаде килажа на колата и се одземаат horse power...глупости!!,...за фрии рајд не ми треба јако коолиште...
А купив и ламбугини..модификација до дакса...ама џабе е:D..Ебати графика ако нема гејм плеј

Незнам сега ми е релативно слаб гејм плеј,а имам 25% гејм процес

Али ако сакате добри игри на ХБОХ 360 играјте arcade игри се закон...Sinemora,Dogfight 1942,Mark of the Ninja....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Call of duty излезе на торенти
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Forza Horizon... џабе толку мадафака рецензии(поготово на gamespot.com) кога мајкрософт понуди релативен продукт.Секако не е до толку разочарувачки, но не ги опрадва очекувањата.Од авион се гледаат елемени од NFS most wanted(постарата секако)

Првата глуост-ми дава да ја модифицирам колата(субару е инаку) до дсака,а кога ќе влезам во некој EVENT ми вика нема шанси со таа модификација да го возам тој евент...и за да го возам евентот автоматски мора да ми се додаде килажа на колата и се одземаат horse power...глупости!!,...за фрии рајд не ми треба јако коолиште...
А купив и ламбугини..модификација до дакса...ама џабе е:D..Ебати графика ако нема гејм плеј

Незнам сега ми е релативно слаб гејм плеј,а имам 25% гејм процес

Али ако сакате добри игри на ХБОХ 360 играјте arcade игри се закон...Sinemora,Dogfight 1942,Mark of the Ninja....
Си имаш класи на коли, C,B,D,A,R2,R1...кога ќе стигнеш до тие трки, фурај со субаруто. Играта не е добра како Forza 4, ама е одличен аркаден тркач, каде што кулираш додека возиш и испробуваш нови нешта цело време - бидејќи нели, имаш враќање на времето.

Графиката е лудница, поготово кога ја возиш колата од надвор, а не паѓа ниеднаш фрејмрејт. Она што е лошо е немањето на поасална приказна и cutscenes, па ако не ти се свиѓаат игри со возење, нема да те привлече премногу.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Си имаш класи на коли, C,B,D,A,R2,R1...кога ќе стигнеш до тие трки, фурај со субаруто. Играта не е добра како Forza 4, ама е одличен аркаден тркач, каде што кулираш додека возиш и испробуваш нови нешта цело време - бидејќи нели, имаш враќање на времето.

Графиката е лудница, поготово кога ја возиш колата од надвор, а не паѓа ниеднаш фрејмрејт. Она што е лошо е немањето на поасална приказна и cutscenes, па ако не ти се свиѓаат игри со возење, нема да те привлече премногу.
Уствари тоа сакав да кажам дека во хоризон недостасува приказна...
Инаку тоа долгиот автопат(лево од мапата) ќеф прај со ламбурџинито 230 милји...штета шо немам волан
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Интересно

Xbox 360 после 7 години за прв пат ќе почне да се продава во Израел и Аргентина :pos:
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Mac)) каков кабел треба за хбох-от да го поврзам со PC-то?
еве видео аркадните игри директно од ПС во ХБОХ хардот преку Modio програмата...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Mac)) каков кабел треба за хбох-от да го поврзам со PC-то?
еве видео аркадните игри директно од ПС во ХБОХ хардот преку Modio програмата...
Веројатно се поврзува со LAN кабел, само дали ти е JTAG?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom