МЕНСА стана критериум за вработување во Министерството за здравство

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Не пишува во огласот дека платата е 3000-5000 денари, подоцна низ медиумите Министерството кажа дека платата е толкава.
Инаку не треба да имаш IQ од 140 да сфатиш, дека сакаат да направат будала од твојата интелегенција за 50Е
Не кажаа така.
Кажаа дека ликовите кои ќе бидат одбрани, ќе бидат 2-3 пати месечно викани за работа, а дневница ќе им биде 3000 - 5000 денари... Што не е малце, 3 работни дена 15 000 :) Некој цел месец рмба за дупло помалку.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Децо тие луѓе се веќе примени,конкурсите и огласите се вадат после примањето.А Николче нека го земе мозокон на Ајнштајн што го чуваат во тегла,ни тој нема да ја оправи работава...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
Како се проверува ова за интелигенција?
***
Инаку откако напукаа стоилјадна партиска машинерија по администрација сега вакви огласи. *бате државата
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Комисијата за сложени анализи
Колку паметно звучи ова, Комисија за сложени анализи. Само измислуваат некакви си комисии за пари да земаат матер им ебам.
Овој Тодоров заедно со Трајко Славески се врв. Значи излишно е да се коментираат нивните постапки и изјави.
 
П

Пепси_

Гостин
Не кажаа така.
Кажаа дека ликовите кои ќе бидат одбрани, ќе бидат 2-3 пати месечно викани за работа, а дневница ќе им биде 3000 - 5000 денари... Што не е малце, 3 работни дена 15 000 :) Некој цел месец рмба за дупло помалку.
да ти кажам ја би се навредил од овие цифри,а сигурно таквите до сеа се снашле у дојчланд и америка кој знае што пари лапат и какви услови им се нудат (станеви коли трте мрте).

смешки се еј....да не си ги замарат тие кутрите мозочињата,дај ќе платиме некој да не управе за 5 илјадарки. Кој ненормален за такви пари ќе си ги каже идеите и знаењата за 3 пати да го викнат да соберат информации и после да го шитнат.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Мора да се надокнади на IQ, после толку проста маса иззапослена од СДС и ВБРО низ годините....треба да накачат и повеќе од 140, пошо со мозоци од врапци ги има колку сакаш што дремат по дома и лапаат наши даноци и странски кредити....
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Го гледам сега Николче на ТВ кај Јанко. Живо ме занима на што е? Вакви зелени ретко се слушаат. Па и во кој филм е влезен со фацине што ги прави и мафтањено со рацете. Крај мајке му. Уличарски муабет шта да ти причам.

Се оправи досега, кој ресор е следен?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се оправи досега, кој ресор е следен?
Земјоделие.

Најискрено ми се смачи да не реметат поради нивните глупости, ми се смачи!
http://www.washingtonpost.com/world/europe/think-youre-clever-macedonian-health-minister-is-seeking-to-hire-geniuses/2012/11/08/fec8fcca-29c7-11e2-aaa5-ac786110c486_story.html
Погледнете на што личи ова? Има ли бре капетан у бродов?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Земјоделие.

Најискрено ми се смачи да не реметат поради нивните глупости, ми се смачи!
http://www.washingtonpost.com/world/europe/think-youre-clever-macedonian-health-minister-is-seeking-to-hire-geniuses/2012/11/08/fec8fcca-29c7-11e2-aaa5-ac786110c486_story.html
Погледнете на што личи ова? Има ли бре капетан у бродов?
:pos:
Искрено немам друг избор освен да се искинам од смеење на моментов. :pos::pos::pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се појави ли Лион? Од прееска го чекам да почне да дели воспитни.
Не, сега прави извозни стратегии за македонските компании.
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 23:55 ---
:pos:
Искрено немам друг избор освен да се искинам од смеење на моментов. :pos::pos::pos:
Остај, да не види некој бугар...
Што дочекав и бугари да не реметат:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom