Tип на денот (Читај правила во прв пост)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.709
Е па тоа е..јас се исилив вчера и денеска крц....нема уплата а пак се истурија од голови мамето нивно 7/8 3+, 6/8 ГГ3+, 6/8 4+ :eek: Да имав к'смет ќе уплатев, ќе фатев ама кога не сака не сака...Ајде утре нешто ќе смислиме (нада последна умира...)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.491
Поени од реакции
14.036
На едно уште Сао Паоло, на друго понесигурно ливче што ми беше уште Лејкерс и Бостон.. Ќе се отрујам ако не фатам ни едно, баш денес кога испадна се јас најдов да ги играм овие ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Непишано правило: СЕКОГАШ нема добивка за 1 гол. :facepalm: Можам да замислам како му е на другар ти пошто мене ми е default 1 гол да ми фали, било за 3+ било за ГГ3+ или било за победа на некој тим. Само сингл и ништо друго. ;) Или до 2 пара на тикет и кога тогаш ќе упали некоја комбинација и ќе почнат да се слеваат пари.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кога цел свет фати јас повторно не фатив..плус не бев ни блиску до добивка на двете ливчиња по три утакмици ме паднаа..не знам што да направам подобро ќе види воопшто да не играм
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.736
Поени од реакции
5.419
eх мој Манчестер ти ако не ме легниш на тикет нема кој :)

Баерн --- 3+ прво
Манчестер --- 2+ прво
Валенсија --- 1 и 4+
Селтик - дава гол прво полувреме
------------------------------------------------------------ 50 денари уплата = машки полов орган, а требаше 4500 :)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Во коло кога фаворитите кикснуваат јас на нив ставам, кога тепаат јас против нив :facepalm: Значи нејќе и нејќе, поголем баксуз од мене нема, што и да уплатам обратно испаѓа, следен пат кога ќе уплатам ќе пишам тука и да уплатите обратно од мене сигурно ќе фатите :icon_lol:
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Еве ви 3 тениса за 10тина мин за он лајн јунаците..

Mattek-Sands
Lorenzi
Klahn

3.22 koef na bwin.com
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Непишано правило: СЕКОГАШ нема добивка за 1 гол. :facepalm: Можам да замислам како му е на другар ти пошто мене ми е default 1 гол да ми фали, било за 3+ било за ГГ3+ или било за победа на некој тим. Само сингл и ништо друго. ;) Или до 2 пара на тикет и кога тогаш ќе упали некоја комбинација и ќе почнат да се слеваат пари.
Кај си бе Outside the box ? :)

Дај нешо у добивка пофали се :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.709
Кај си бе Outside the box ? :)

Дај нешо у добивка пофали се :)
Премногу далеку замина од кутијата :pos: се загина во лавиринтот...него гледам доста луѓе се фалат, и тоа сериозни добивки по неколку илјадарки. Ваљда и ние ќе се омрсиме утре, а....или не? :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
за утре ова играм на едно ливче

Анжи-3+
Атлетико-3+
Фенер-3+
Марсеј-3+
Удинезе-3+
Билбао-3+
Леверкузен-2+пп
Хановер-2+пп
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Премногу далеку замина од кутијата :pos: се загина во лавиринтот...него гледам доста луѓе се фалат, и тоа сериозни добивки по неколку илјадарки. Ваљда и ние ќе се омрсиме утре, а....или не? :D
Фатив и ја нешто ситно, само криво ми е шо Селтик од Тим 1 2+ сменив на Тим 1 дава гол, од 4.7к на 1.7к или на народски кажано слегнав од коњ на магаре, ама шо е тука е, боље ишта него ништа
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Кај си бе Outside the box ? :)

Дај нешо у добивка пофали се :)
Еве ископав нешто од мојата архива од ланска сезона чим толку сакаш да видиш добитен тикет. :D



Лесно е сега да се чаламиш кога сите фаворити победија. :D Добиј кога има неочекувани и лоши резултати и ќе те прогласам за мајстор. :) Шахтјор и БАТЕ излегоа Т2 2+, а некој беше скептичен дека БАТЕ нема да даде 2 гола а ете си даде на 5.50 коефициент, само кој да е доволно храбар и да ги одигра сингл.

Ти слободно играј традиционално на фаворити со коефициенти 1.15-1.60, па ќе видиме на крај како ќе биде, on the long run ќе си го јадеш. :D Јас денес херојски изгинав, мора да си признаам.

За разлика од тебе дадов комбинации и предлози и доста погодив меѓу кои Челзи 2+пп, Валенсија 2+пп, Галатасарај ГГ&3+ итн. :D Тоа што само Челзи излезе ГГ1 не значи дека тој систем што го предложив е лош, му треба време ќе проработи. ;)

Како што една ластовица не прави пролет, така и еден ден со добри резултати не прави добри играчи хаха. Немој да ми кажеш дека голот на Челзи за 3:2 кој што очигледно донесе доста добивки не е чиста среќа?

Кој последен се смее, најслатко се смее, така би ја завршил оваа реплика. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.464
Поени од реакции
109.439
Па дај ако не некој тикет од прошлата задушница, овој апла од скоро ти е...
Џабе напиша 10 страни за тоа како треба да играме, еве денес да ја применеше таа твоја игра на изненадување ќе исчуреше како никој, ништо не ти испадна едино Барса само. Нема правило како треба да се игра, треба среќа и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom