Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.587
Баерн ако прими на домашен терен два гола од Лил ќе се обесам на плоштад. Неизводливо ми е тоа.
 

phazrew

Deepholm
Член од
3 септември 2011
Мислења
322
Поени од реакции
300
Баерн ако прими на домашен терен два гола од Лил ќе се обесам на плоштад. Неизводливо ми е тоа.
E тоа е и јас истото го велев за реал ако изгуби од дортмунт сега дома, ке се фрлам од 3 спрат ама еве излезе, не велам дека ќе даде лиле 2+ гола но може и да биде.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Баерн ако прими на домашен терен два гола од Лил ќе се обесам на плоштад. Неизводливо ми е тоа.
Абе неизводливо беше и Сити да нема победа од двомечот против Ајакс, па гледаш шо се деси....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.587
Абе баталете го Реал, Дортмунд е јака екипа, овие Лил се очајни, башка Баерн се машини. Сеа никој не може да тврди нешто со сигурност ама знаеме како играат германските екипи на домашен терен така Лил Т2 2+ ми е невозможна мисија.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Баерн ако прими на домашен терен два гола од Лил ќе се обесам на плоштад. Неизводливо ми е тоа.
Интерашу (судејќи по твојата профил слика) :pos:, верувај ми дека спортска и се' е можно. I've seen it all, а верувам и голем % од членовите тука. Да кажеше некој вчера дека Ман Сити и Реал немаше да победат ќе го направевме луд, ама ете видовме што се случи. Утре Баерн да прими 2 гола нема да биде ништо страшно ако на пр. го разбие Лил со 4:2, 5:2 и некој таков резултат. Заеби статистика, кој колку гола дал и сл. На терен ситуацијата може да биде многу поинаква.

Прво и основно правило за кладилница: Секогаш очекувај го невозможното! т.е. не да го очекуваме туку да бидеме спремни за невозможното, пошто секогаш се случува, ние само треба да сме спремни за да не не' фати шок. :D

П.С. А замисли колку бил коефициентот Т2 2+ за Брага на Манчестер - Брага 3:2, гарант околу 5-6, па можеби и повеќе. Ехееее и те како се' е можно.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Абе баталете го Реал, Дортмунд е јака екипа, овие Лил се очајни, башка Баерн се машини. Сеа никој не може да тврди нешто со сигурност ама знаеме како играат германските екипи на домашен терен така Лил Т2 2+ ми е невозможна мисија.
Во право си брат, се согласувам со тебе....овие Лил со батеборисов како ги начекав тогаш... 7 коефициент им зедов 3000, уште во прво полувреме се испијанав:D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ете за Утре Саднес-Тромзо можи 4+ да се проба сигурно е 3 коефициент бидејќи Тромзо веќе 6 натпревари од нула до два гола игра а на Саднес само победа со повеќе голови разлика му треба..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.760
Поени од реакции
6.709
Во право си брат, се согласувам со тебе....овие Лил со батеборисов како ги начекав тогаш... 7 коефициент им зедов 3000, уште во прво полувреме се испијанав:D
А шо ја играше?
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 00:34 ---
Ете за Утре Саднес-Тромзо можи 4+ да се проба сигурно е 3 коефициент бидејќи Тромзо веќе 6 натпревари од нула до два гола игра а на Саднес само победа со повеќе голови разлика му треба..
Ете видиш...е вакви типови ни требаат (y)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.587
Интерашу (судејќи по твојата профил слика) :pos:, верувај ми дека спортска и се' е можно. I've seen it all, а верувам и голем % од членовите тука. Да кажеше некој вчера дека Ман Сити и Реал немаше да победат ќе го направевме луд, ама ете видовме што се случи. Утре Баерн да прими 2 гола нема да биде ништо страшно ако на пр. го разбие Лил со 4:2, 5:2 и некој таков резултат. Заеби статистика, кој колку гола дал и сл. На терен ситуацијата може да биде многу поинаква.

Прво и основно правило за кладилница: Секогаш очекувај го невозможното! т.е. не да го очекуваме туку да бидеме спремни за невозможното, пошто секогаш се случува, ние само треба да сме спремни за да не не' фати шок. :D
Грешка, Шинтераш сум. :D
Абе знам дека ништо не е невозможно, ама едноставно мислам дека утре Баерн нема шанса да прими 2 гола од Лил. Значи пак ќе кажам не дека неможе да се деси тоа али сепак минимални се шансите за тоа знаејќи каков тим е Баерн моментално а особено на домашен терен. А за Реал не ме чуди ништо, Дортмунд се јака екипа, а и за Сити исто, судејќи по последните натпревари тие се во лоша форма. Добро да бидам искрен не очекував дека ќе кикснат денес ама не е до толку голема трагедија нерешениот резултат против Ајакс.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Да не биде дека цело време се ку*чам на празно, еве дојдов до една интересна комбинација 2/4 која верувам може да се проба утре или 2/5 (можеби и 3/5) доколку некој сака да го вкуси и Галатасарај, т.е. да испие едно турско кафе. :pos:

Еве што најискрено ќе одиграм утре за уплата помеѓу 200-500 ден. ќе се консултирам утре со мојот џеб и ќе видам колку ќе ставам. :D

Bayern - Lille T2 2+ @ 4.80
Benfica - Spartak M. T2 2+ @ 3.70
Chelsea - Shakhtar T2 2+ @ 3.05
Valencia - BATE T2 2+ @ 5.50
2/4 систем (6 комбинации)

Претпоставка за уплата: 500 ден. (500:6 = 83.33 ден по комбинација)
Минимална добивка: 3.05 * 3.70 * 83.33 = 940 ден.

Еве некоја рандом комбинација со поголем коефициент.
4.80 * 3.70 * 83.33 = 1480 ден.

А еве на пр. ако погодам 3 од 4 (да кажеме 3.70, 3.05, 5.50)
3.70*3.05*83.33 = 940 ден.
3.70*5.50*83.33 = 1695 ден.
3.05*5.50*83.33 = 1397 ден.
Вкупно: 940 + 1695 + 1397 = 4032 ден. :love:

Ако влезат и Баерн и Валенсија тогаш очекувајте уште поголема добивка.

За максимална добивка пресметајте си. Ќе е околу 10 000 можеби и повеќе.

Ако во некоја кладилница коефициентите се поголеми, кажувајте. :D

Се надевам не грешам во пресметките. ;)

Кој има волја нека ме поддржи во овој систем, па или ќе се радуваме и ќе славиме утре, или ќе биде уште еден тажен ден. :)
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Ај у пм ги пишав уште сега тие што први ми паднаа на памет и не преправам ништо вака ќе ги уплатам:

Бенфика-Спартак X2 @ 2.11
Брага-Манчестер 2 @ 2.2
Валенсија-Бате Х2 @ 3.15
Јувентус-Нордслеједфгтрњљ Х2 @ 4.44

вкупно 68 коеф.

вака мисли по 100 пати, дали имале повредени, во каква форма се, дали се во криза и ред други работи и пак не испаѓа...

и ја више мозоко ќе си го пуштам на пасење... и да знаеш дека ќе те следам тука и ќе додадам Клуж -1 и Селтик - х
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.587
хахахахахахаха сеа глејте дека утре сите ќе тепаат и пак ќе се чешаме 99% од нас. Сите ќе се накурчат и ќе одиграат контра а ќе излезат утре скоро сите.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Да не биде дека цело време се ку*чам на празно, еве дојдов до една интересна комбинација 2/4 која верувам може да се проба утре или 2/5 (можеби и 3/5) доколку некој сака да го вкуси и Галатасарај, т.е. да испие едно турско кафе. :pos:

Еве што најискрено ќе одиграм утре за уплата помеѓу 200-500 ден. ќе се консултирам утре со мојот џеб и ќе видам колку ќе ставам. :D

Bayern - Lille T2 2+ @ 4.80
Benfica - Spartak M. T2 2+ @ 3.70
Chelsea - Shakhtar T2 2+ @ 3.05
Valencia - BATE T2 2+ @ 5.50
2/4 систем (6 комбинации)

А да си ги пуштиш 4ти ... Тип : 1 ... и да си лапниш 2600ден ? :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom