Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Еве ти ми поставуваш малце "глупо" прашање што ако немаат деца,па тогаш зошто да се легализира инцестот?
Болно е, можеш ли да си замилиш дедо ти со внукати да се онади, ти да ја онадиш стринати и така натаму,дали е нормално?
Затоа што се сакаат како повеќе од брат и сестра.
Болно имплицира дека можеш да го дијагностицираш и третираш проблемот. Не станува збор за болно туку одбивно. А одбивно е бидејќи станува збор за еволутивна аверзија према пристапување во интимни односи со луѓето кои ги сметаме за тесно семејство(*Види прва реченица.). Чисто бидејќи контрацепцијата не била отсекогаш возможна па ова било единствениот начин да се гарантира избегнување на генетски деформитети.
И пак се враќаме, што ако немаат деца? Дали и тогаш е болно?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не бе бац, имам аргументи зошто сум против, ама тие се истите кои се и против сите други болештињи девијантни.

Бонобо? Возрасни? Договорно си сакаат? Дискриминација ли е да не може брат да протоари сестра а да може два мажи в газ да се шупачат? Не е болест или е?

И читај ги и другите, не сакам да повторувам. Има аргументи сосема посолидни од за педросине, ама кај нив може, кај овие не може. Е така не бива.
Или сфе или брич, ич и тн.

Се е тоа неномално. Не моѓе едни аргументи да се за приказ на нормалност, а истите во друга ситуација за ненормалност.

Аутогол
Темата е инцестот и инцестуозните врски. Имаш ти многу да научиш за уметноста на дискутирањето. Вака отприлика оди. Дали сте за или против? Ако сте за зошто, ако сте птроти зошто? И нормално е аргументите за и против да ти бидат во склад со твојот светоглед.

Е твојот светоглед почнува и за завршува со дедо Боже. Е тој дедо Боже, го афирмирал инцестот. Од тој аспект, ти овде треба да си на та линија, арно ама, не те харесва ситуацијата.

Ова ти се вика елементарна логика, но не е за секого, некои луѓе добиваат главоболка ако мислат...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Затоа што се сакаат како повеќе од брат и сестра.
Болно имплицира дека можеш да го дијагностицираш и третираш проблемот. Не станува збор за болно туку одбивно. А одбивно е бидејќи станува збор за еволутивна аверзија према пристапување во интимни односи со луѓето кои ги сметаме за тесно семејство(*Види прва реченица.). Чисто бидејќи контрацепцијата не била отсекогаш возможна па ова било единствениот начин да се гарантира избегнување на генетски деформитети.
И пак се враќаме, што ако немаат деца? Дали и тогаш е болно?
Болест е, иако не е на листа на СЗО
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.150
Поени од реакции
4.945
Епа ај ке легализираме педерлук, инцест, педофилија и остали умоболни појави и сите ке посвојат деца, а кажи ми кој ке го роди тие деца за овие фрикови да ги посвојат? Значи пак се сведува на тоа дека нормално семејство е она што може само да обезбеди потомство, само така може да опстои човештвото.
Со тебе сум и јас.

Но некој се обидува да ги оправда хомосексуалците , велејќи дека они можат да стапнат во брак пошто не раѓаат болни деца.
А инцестите раѓале болни деца и затоа не можело.

Абе треба да се ограничи тоа, да се постават некои граници до кај може.
Пошто има 7 милјарди луѓе и 7 милјарди желби.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Темата е инцестот и инцестуозните врски. Имаш ти многу да научиш за уметноста на дискутирањето. Вака отприлика оди. Дали сте за или против? Ако сте за зошто, ако сте птроти зошто? И нормално е аргументите за и против да ти бидат во склад со твојот светоглед.

Е твојот светоглед почнува и за завршува со дедо Боже. Е тој дедо Боже, го афирмирал инцестот. Од тој аспект, ти овде треба да си на та линија, арно ама, не те харесва ситуацијата.

Ова ти се вика елементарна логика, но не е за секого, некои луѓе добиваат главоболка ако мислат...
Јок ставре, не си научил правила на дискусија.
Можам како скаам.

Со твои куршуми, од педерскине апологетизирања и аргументации не смееш да си против инцест или други филии, ама си. Дволичен си. Или имаш грда родбина.

Јас сум против од верски, научни и човечки причини. И против едни, и други и се останато што е болештиње. јебе се мени за СЗО, која еполитичка твореивна. Се знае што е нормално, а што не е. Ти браниш една ненормалност, а кудиш друга, со исти аргументи едната ја браниш, а другата ја напаѓаш.

Дволично. Аутогол...Богатинов.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 00:33 ---
Дијагноза и третман.
Писхичко пореметување.
Лудница. лоботомија, чкопење.
 
2

~2A

Гостин
Затоа што се сакаат како повеќе од брат и сестра.
Болно имплицира дека можеш да го дијагностицираш и третираш проблемот. Не станува збор за болно туку одбивно. А одбивно е бидејќи станува збор за еволутивна аверзија према пристапување во интимни односи со луѓето кои ги сметаме за тесно семејство(*Види прва реченица.). Чисто бидејќи контрацепцијата не била отсекогаш возможна па ова било единствениот начин да се гарантира избегнување на генетски деформитети.
И пак се враќаме, што ако немаат деца? Дали и тогаш е болно?
Штом се сакаат повеќе од брат и сестра,им фали нешто.
Се знае што е брат и сестра,се знае што е врска и односи со човек во кој не си во крвно сродство.Дај ти кажи ми зошто живее човекот?
-Јас мислам дека човекот живее за да се размножува и така да го продолжува човештвото,не знам дали преку инцестот тоа ќе се практикува и функционира правилно како што досега било.А тоа што имало инцести,тоа е резултат на родените деца што се со деформитети.Не можеш да ме убедиш дека инцестот би требало да се легализира,едноставно нема потреба.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Писхичко пореметување.
Лудница. лоботомија, чкопење.
На ниво на "Мајсторе знам шо му е. Расипан е."
Како воопшто очекуваш да те сфатам сериозно?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Со тебе сум и јас.

Но некој се обидува да ги оправда хомосексуалците , велејќи дека они можат да стапнат во брак пошто не раѓаат болни деца.
А инцестите раѓале болни деца и затоа не можело.

Абе треба да се ограничи тоа, да се постават некои граници до кај може.
Пошто има 7 милјарди луѓе и 7 милјарди желби.
Хомичуси не можат да имаат деца со онодење.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 00:36 ---
На ниво на "Мајсторе знам шо му е. Расипан е."
Како воопшто очекуваш да те сфатам сериозно?
Така убаво. Да не контраш колку да контраш. Или тебе ти се родбињето згодни за разлика од на Ставре?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јок ставре, не си научил правила на дискусија.
Можам како скаам.

Со твои куршуми, од педерскине апологетизирања и аргументации не смееш да си против инцест или други филии, ама си. Дволичен си. Или имаш грда родбина.

Јас сум против од верски, научни и човечки причини. И против едни, и други и се останато што е болештиње. јебе се мени за СЗО, која еполитичка твореивна. Се знае што е нормално, а што не е. Ти браниш една ненормалност, а кудиш друга, со исти аргументи едната ја браниш, а другата ја напаѓаш.

Дволично. Аутогол...Богатинов.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 00:33 ---


Писхичко пореметување.
Лудница. лоботомија, чкопење.
Кај хомо врските не се раќаат деца со аномалии, кај инцестуозните врски се раѓаат. Мислам, сериозно, колку е тешко да го разбереш ова?

И многу си добар со автоголовите, сам си поставуваш невалидни премиси, сам си вадиш погрешни заклучоци, сам си се фалиш.

:)

Од аспект на рисјанството, не можеш да осудиш апсолутно ништо. Се што е создадено, создадено е осд Бог. И педерите, и инцестот, и конц логорите, и атомските бомби...
само, кој ќе ти каже...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Штом се сакаат повеќе од брат и сестра,им фали нешто.
Се знае што е брат и сестра,се знае што е врска и односи со човек во кој не си во крвно сродство.Дај ти кажи ми зошто живее човекот?
-Јас мислам дека човекот живее за да се размножува и така да го продолжува човештвото,не знам дали преку инцестот тоа ќе се практикува и функционира правилно како што досега било.А тоа што имало инцести,тоа е резултат на родените деца што се со деформитети.Не можеш да ме убедиш дека инцестот би требало да се легализира,едноставно нема потреба.

Оди кажи им го ова на стерилни луѓе.

Стварно си бил малечок, а јас те напнав со размислувања повеќе од што треба. :)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Штом се сакаат повеќе од брат и сестра,им фали нешто.
Се знае што е брат и сестра,се знае што е врска и односи со човек во кој не си во крвно сродство.Дај ти кажи ми зошто живее човекот?
-Јас мислам дека човекот живее за да се размножува и така да го продолжува човештвото,не знам дали преку инцестот тоа ќе се практикува и функционира правилно како што досега било.А тоа што имало инцести,тоа е резултат на родените деца што се со деформитети.Не можеш да ме убедиш дека инцестот би требало да се легализира,едноставно нема потреба.
Што им фали?
Види вака, човекот постои. Јас мислам, ти мислиш се тези кои се сосема ирелевантни во поглед на индивидуалноста. Зошто твоето мислење е повалидно од моето или било чие друго? Само што покажа дека твоето не се ни базира на валидна аргументација туку лично мислење. Што правиме со неплодните? Сметаш дека доколку се неспособни да создадат плод во облик на пород автоматски се бесполезни?
Нема никаква поврзаност.
Само што дијагностицираше дека инцест е генетско пореметување. Од каде ти се овие сознанија или се верувања кои сам ги имаш создадено?
Јас не те убедувам дека инцестот треба да се легализира, воопшто не ми е тоа целта. Целта ми е да сфатите ти и уште неколкумина колку ви е лабава логиката.
Да се обидував да те разубедувам ќе ти давав контра аргументи, немаше едноставно да те читам и да посочувам логички грешки и грешки од незнаење во твоите.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кај хомо врските не се раќаат деца со аномалии, кај инцестуозните врски се раѓаат. Мислам, сериозно, колку е тешко да го разбереш ова?

И многу си добар со автоголовите, сам си поставуваш невалидни премиси, сам си вадиш погрешни заклучоци, сам си се фалиш.

:)

Од аспект на рисјанството, не можеш да осудиш апсолутно ништо. Се што е создадено, создадено е осд Бог. И педерите, и инцестот, и конц логорите, и атомските бомби...
само, кој ќе ти каже...
Не го поти со религија. ОК.

Кажа си против инцест. А не против педерлак. Дека едното е неприродно, а другото природно. жБидејќи едното е од согласни возрасни, а другото е од согласни возрасни. Дека едното го има во природата, а другото го има во природата. Дека едното не е на листа на СЗО, а дека другото не е на листа на СЗО. Дека едните се луѓе, а дека другите се луѓе.

Мислам? Yo!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не го поти со религија. ОК.

Кажа си против инцест. А не против педерлак. Дека едното е неприродно, а другото природно. жБидејќи едното е од согласни возрасни, а другото е од согласни возрасни. Дека едното го има во природата, а другото го има во природата. Дека едното не е на листа на СЗО, а дека другото не е на листа на СЗО. Дека едните се луѓе, а дека другите се луѓе.

Мислам? Yo!
И дека од едните се раѓаат деца со деформитети, од другите не. Природно и неприродно малку значи.

Yo!

Извини, но столицата на која што седам го разбра аргументот, ти не, што не носи до интересни заклучоци околу коефициентот на твојот IQ во однос на истиот кај столицата. Сега ќе ја прекинам дискусијата со тебе, бидејќи е корисна отприлика колку обидот да ја вратам пастата за заби назад во тубата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom