Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ај двајцата ќе ве цитирам.

Добро.Остај то настрана,на која основа би требало да се легализира инцестот.Односи помеѓу семејството?Болно е,верувај ме болно е не се лажете ова-она,интернет,пички чаршија,технологија оди напред па глумиме лудило ова поддржуваме она....
Инцест-најчесто родените деца се со некој деформитет дали психички или физички ама повеќето се такви.
Зошто е болно? Пак ќе си прашам јас, што ако немаат деца?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Како ти на пример. Не ти се чита. Двојни аршини Ставроо. АКо можат педерите, нек се легализира и за роднињето
За грев, ти не ни разбра што пишувам. Јас лично сум против инцестуозните врски, но јас имам аргумент. Од тие врски излегуваат деца со деформитети. Ти немаш аргумент, освен дедо Боже, кој пак го фаворизирал инцестот уште од почетокот.

Ти текнува? Е сега дроби колку сакаш, но после ќе мораш и да сркаш од дробеното...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Малечок е какаши, не му земајте за зло :)
Нели ти се спиеше :)

Фрицл силувал и инцест сторил.

Што со оние кои не силуваат? Туку ете, сестра кани брата на "вечера"?
Постот што неможеш да го читаш убаво објаснува. Што тогаш, по тие исти аршини.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Види болдот кај колегана.
Чекаш друг да пише за тебе иначе млатиш празна слама по форум. Ти викам, стави ги окалките на носе и читај пак. Колегата не вика дека воопшто не излегуваат фалични деца, туку дека недостатоците може да се акомулираат неколку генерации пред да дојдат до израз. Значи потомството е со аномалии. Врати се една реченица од тука поназад и повторно прочитај за сигурно.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.272
Поени од реакции
5.333
Па да речеме дека и они нема да раѓаат деца , туку ќе посвојат , бива ли тогаш легализација ?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
За грев, ти не ни разбра што пишувам. Јас лично сум против инцестуозните врски, но јас имам аргумент. Од тие врски излегуваат деца со деформитети. Ти немаш аргумент, освен дедо Боже, кој пак го фаворизирал инцестот уште од почетокот.

Ти текнува? Е сега дроби колку сакаш, но после ќе мораш и да сркаш од дробеното...
Не бе бац, имам аргументи зошто сум против, ама тие се истите кои се и против сите други болештињи девијантни.

Бонобо? Возрасни? Договорно си сакаат? Дискриминација ли е да не може брат да протоари сестра а да може два мажи в газ да се шупачат? Не е болест или е?

И читај ги и другите, не сакам да повторувам. Има аргументи сосема посолидни од за педросине, ама кај нив може, кај овие не може. Е така не бива.
Или сфе или брич, ич и тн.

Се е тоа неномално. Не моѓе едни аргументи да се за приказ на нормалност, а истите во друга ситуација за ненормалност.

Аутогол
 
2

~2A

Гостин
Зошто е болно? Пак ќе си прашам јас, што ако немаат деца?
Еве ти ми поставуваш малце "глупо" прашање што ако немаат деца,па тогаш зошто да се легализира инцестот?
Болно е, можеш ли да си замилиш дедо ти со внукати да се онади, ти да ја онадиш стринати и така натаму,дали е нормално?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Како да не се мешаат.

Почна со педерите, ќе продолжи со инцест, потоа со љубителите на дечиња, на крај со животињи и после ќе се откопуваат гробови.

Така иде тоа. Полека, почекај, за пет до десет години и тоа ќе биде.
Плус, во Белгија, седиштето на ЕУ легално е да тоараш животиња. Некаде е спуштена граница за тоарање на дванајсе години.
Уште да се дозволи тоарање мртви и да дојде Нибиру или некое друго нешто да не потомори конечно. Оти вака, Бог ако спизди, а кај и да е ќе спизди. Знаејќи дека знае да биде спизден (има примери), нема син да праќа пак да ни се праштат гревој туку Содома и Гомора потомор.

Јас мислам дека пред некоја страница убаво напишав каде стојам и каде ја повлекувам линијата - максимални лични слободи, во (скоро) секоја сфера, со одредени ограничувања во делот на физичко влијание врз други лица. Така да, сум против било какви напади (физички, сексуални/силувања..).

Или, уште поопшто - сексуалните ориентации треба да се прифатат, добар дел од -филиите да се лечат (наместо да се напаѓаат, понижуваат и изолираат), а секакви напади инспирирани од нив врз живи личности строго да се казнуваат, како што е и сега.

Врати се џедају, некако си се префрлил повеќе на емоции :)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Чекаш друг да пише за тебе иначе млатиш празна слама по форум. Ти викам, стави ги окалките на носе и читај пак. Колегата не вика дека воопшто не излегуваат фалични деца, туку дека недостатоците може да се акомулираат неколку генерации пред да дојдат до израз. Значи потомството е со аномалии. Врати се една реченица од тука поназад и повторно прочитај за сигурно.
Значи дека потомството поседува хомозиготни алели. Значи дека има помалку варијабили во кодот. Значи дека со тоа се зголемува шансата рецесивни генетски деформитети да превземат иницијатива, т.е да станат доминантни поради присуството кај обајцата родители.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Чекаш друг да пише за тебе иначе млатиш празна слама по форум. Ти викам, стави ги окалките на носе и читај пак. Колегата не вика дека воопшто не излегуваат фалични деца, туку дека недостатоците може да се акомулираат неколку генерации пред да дојдат до израз. Значи потомството е со аномалии. Врати се една реченица од тука поназад и повторно прочитај за сигурно.
Не чекам друг да пишува. Клај дуљбии место окалца за да исчиташ што се сум пишал како аргумент против едните, другите и третите ненормалности.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Па да речеме дека и они нема да раѓаат деца , туку ќе посвојат , бива ли тогаш легализација ?
Епа ај ке легализираме педерлук, инцест, педофилија и остали умоболни појави и сите ке посвојат деца, а кажи ми кој ке го роди тие деца за овие фрикови да ги посвојат? Значи пак се сведува на тоа дека нормално семејство е она што може само да обезбеди потомство, само така може да опстои човештвото.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Ај двајцата ќе ве цитирам.

Добро.Остај то настрана,на која основа би требало да се легализира инцестот.Односи помеѓу семејството?Болно е,верувај ме болно е не се лажете ова-она,интернет,пички чаршија,технологија оди напред па глумиме лудило ова поддржуваме она....
Инцест-најчесто родените деца се со некој деформитет дали психички или физички ама повеќето се такви.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 00:17 ---


Добро и ти го поддржуваш ова,остај религија оти кој како му чини си го користи тој термин. :icon_mrgr:

Лесно јас ќе оставам на страна, само тоа е моментот кога се зборува и плука без да се размислува. Тебе кај Фрицл ти пречел инцестот, мене ми пречи силувањето и психичкото малтретирање т.е не согласноста од ќерка му.


И побанален муабет од споредбите хомосексуалност ( во случајов и инцест ) со педофилија, некрофилија, зоофилија ... на форумов нема, ниту пак ќе има. Во секој втор пост е таа споредба, само не можам да си објаснам дали е до не можноста да се сфати разликата или едноставно се што е надвор од шаблонот, најлесно оди во пакет. И да, тоа е глумење лудило. :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас мислам дека пред некоја страница убаво напишав каде стојам и каде ја повлекувам линијата - максимални лични слободи, во (скоро) секоја сфера, со одредени ограничувања во делот на физичко влијание врз други лица. Така да, сум против било какви напади (физички, сексуални/силувања..).

Или, уште поопшто - сексуалните ориентации треба да се прифатат, добар дел од -филиите да се лечат (наместо да се напаѓаат, понижуваат и изолираат), а секакви напади инспирирани од нив врз живи личности строго да се казнуваат, како што е и сега.

Врати се џедају, некако си се префрлил повеќе на емоции :)
Ама нели не се болести? Ги нема на листа на СЗО?!



П.с.
Туе сум јас, ист ко секоош. Ама интересни ми се новиве фацулиња. :):)
 
2

~2A

Гостин
Лесно јас ќе оставам на страна, само тоа е моментот кога се зборува и плука без да се размислува. Тебе кај Фрицл ти пречел инцестот, мене ми пречи силувањето и психичкото малтретирање т.е не согласноста од ќерка му.


И побанален муабет од споредбите хомосексуалност ( во случајов и инцест ) со педофилија, некрофилија, зоофилија ... на форумов нема, ниту пак ќе има. Во секој втор пост е таа споредба, само не можам да си објаснам дали е до не можноста да се сфати разликата или едноставно се што е надвор од шаблонот, најлесно оди во пакет. И да, тоа е глумење лудило. :)
Дали јас во претходниот пост ја споредив хомосексуалноста со инцестот? На крај краева кој што сака нека си прај ако сака нека се .... и со гранка,ама не мора да се легализира и тоа.Чути си и никој нема да знај. :icon_mrgr:
 

Shemsa

Певаљка
Член од
2 октомври 2012
Мислења
174
Поени од реакции
285
Не се возбуџувај Ставро :D

Добро бе друже што да ти кажам за христијанството и инцестот, не е одобрен. Остај Адам и Ева, денес во ниту една црква не е дозволено роднини да се земаат меѓу себе, христијанската црква не го одобрува тоа! Немаш лицемерие, немаш двојни стандарди. Ниту хомосексуалноста ниту инцестот ги признава. Во време на Адам и Ева немало христијанска црква.
Точно. Муслимани биле Адам и Ева.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom