Се утешил кај другарка му...

  • Креатор на темата Macedonian-Sun
  • Време на започнување

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.396
Поени од реакции
6.515
woah did he just jumped the friend zone?
Мислам, пердашете се народе, 21 декември иде, после на тој свет незнаете дали ќе бидеме одвоени мажи од жени. Тек па атеистите што ќе прават, они посебно треба да дадат се од себе!
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
100 % и пред тоа после некоја кавга се утешувал или имало некаква искра. Другарка му па од болка да го гледа таков тажен и разочаран му дала, не за друго ... Којзнае колку време тие народски кажано се ,,рокаат''. :cenzura:
А сигурно после тоа може другарка му отишла да прави моабет и со партнерката негова кажувајќи и колку ја сака, колку ја зборел и колку бил тажен после кавгата. Па на крај како во Шпанска серија ќе му прости после некое време и ќе бидат заедно, а другарка му ќе им стане заедничка пријателка, можеби и кума на свадба. :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас ќе го избришам од мојот живот, па после он ако сака нека се теши со неа по два пати од сабајле, три пати на ден.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Другарката е виновна оти го заведила...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Јас ќе го избришам од мојот живот, па после он ако сака нека се теши со неа по два пати од сабајле, три пати на ден.
Што програма за бришење користиш ? Сигурно некоја нова, гледам многу е лесна за користење :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што програма за бришење користиш ? Сигурно некоја нова, гледам многу е лесна за користење :D
Најмодерна програма е. Ја чисти секоја негативна појава од мојот мозок, срце и живот и после тоа сум мирна и спокојна. Кај и да е ќе ја патентирам, па ќе слушате за неа на ТВ исто како за Космодиск. :X3:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Најмодерна програма е. Ја чисти секоја негативна појава од мојот мозок, срце и живот и после тоа сум мирна и спокојна. Кај и да е ќе ја патентирам, па ќе слушате за неа на ТВ исто како за Космодиск. :X3:
Многу добро, со таа програма до 100 и назад ќе тераш. Види побрзо нека се рашири низ ТВ, ќе се спасат многу луѓе од скокање од зграда, бесење и т.н.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Мажи и нивно размислување... Се утешил кај другарка му... Браво за него, обратна ситуација Се утешила кај другарот, Курва е. Кога во една врска нешто не оди мора двата партнери да седнат да разговараат да согледаат дали ќе ги решат проблемите и ќе продолжат понатака, или ќе заминат кукавички во прегратките на другарот/другарката. Доколку би се нашла во таква ситуација никогаш не би го простила тоа.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Браво каков мангуп еј, сите треба да се дивиме на неговиот херојски подвиг и да ги следиме неговите стапки, а женска му треба да му прости и плус да му го испуши еднаш.
Ама да се работеше за девојка која после кавга се утешила кај другар и`, е тогаш ќе беше курва, бештија, ороспија, дрољетина и слично.
Вака типот е фраериште. (y)
Мажи и нивно размислување... Се утешил кај другарка му... Браво за него, обратна ситуација Се утешила кај другарот, Курва е. Кога во една врска нешто не оди мора двата партнери да седнат да разговараат да согледаат дали ќе ги решат проблемите и ќе продолжат понатака, или ќе заминат кукавички во прегратките на другарот/другарката. Доколку би се нашла во таква ситуација никогаш не би го простила тоа.
Аман со овие селски размислувања...
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Аман со овие селски размислувања...
Иронична бев дечко, и поентата ми беше да посочам на двојните стандарди кои владеат кога е во прашање неверство.
Сите дркаат на фактот што типов нашол утеха кај другарката, ама да беше во прашање девојка која побарала утеха кај другарот, досега клада ќе и спремевте.

Инаку, лесно е после секоја кавга да скокнеш во туѓ кревет, тешко е да се соочиш со проблемите и да се обидеш да ги решиш.
 
M

Muranyi

Гостин
Замислете си случка каде што вие и вашиот партнер сте имале една сериозна голема кавга и потоа со денови се игнорирате.

За тоа време вашиот партнер се утешил кај неговата најдобра другарка.
Тој ја употребил како рамо за плачење и воедно имале интимни односи.

Тоа овде на западот многу од луѓето го прават што на нас македончињата а и другите народи од балканот не може во глава да ни влези.

Моето искрено мислење е дека такво нешто не треба да се дозволи, сепак интимноста треба да се дели само со партнерот ( доколку врската е сериозна ) и има љубов.

сепак една кавга не треба да расипе една цела врска, може да се седне и да се зборува на таа тема без да се прави други глупости.

???
Момент на слабост и недостаток на самоконтрола,а истото се случува и кај нас само што модерно е да бидеш хејтер и да замараш на форум.Ова е детска болест во споредба со тоа што се не прават луѓето и пак тоа е нивно право и никој нема право да ги осудува или оценува заради тоа што си го живеат животот според своја замисла.
Само мене ме мачи моментот што тука на Балканот сите мажи се швалеришта а жените дрољи,нели:facepalm:
 
H

HITCH

Гостин
Епа, Нино пее дека во црно вино утеха нема. :)
Шала на страна, не знам што е нормално кај вас таму, ама нас овде владава решила да не жени/мажи. Искрено се надеваме дека барем ќе ни дозволи да бираме меѓу два/две понудени кандидати/ки, да не испадне после дека со сила нѐ натерале. :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ако не била некоја сериозна врска, па и не гледам проблем во тоа што се клецнал со другачка му, нели пријателите во тешко се познаваат. Истото важи и за женската страна, само што некој од нив имаат морал и совест па не им го дозволуваат тоа. Иначе со Crazy in Love потполно се согласувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom