Обложување на нет

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.568
Dokurca za povlekuvanje odma kje gi povlechat. Koa trebe da im gi zemesh kje se ubiesh chekajkji.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
На бвин повлекував пари на картичка од УНИ банка и секогаш стигаа за точно 2 дена..
сега повлеков на Тутунска и еве трет ден ги нема, некој шо повлекувал нека каже за колку време стигаат на картичка од Тутунска..
околу 5 дена
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Гледам има доста луѓе што бараат помош при повлекување на пари од онлаин кладилници. Јас имам еден предлог: Мене ми требаат пари на Moneybookers, па кој е заинтерсиран може да направиме deal, парите наместо да ги повлекувате овде во банка и да плаќате провизии на банките, ќе ги земам јас на Moneybookers, а на вас ќе ви дадам овде на рака или на трансакциона. Продобивка ќе има и за вас и за мене, вие ќе си ги подигнете парите без процедури во банка, а и јас ќе имам депонирани средства на moneybookers брзо и без провизии.
Инаку еден совет: Не пробувајте директно да повлекувате пари од онлаин кладилници на девизна с-ка во банка, не е дозволено тоа кај нас (исто како што не е дозволено македонски државјани да се обложуваат на онлаин кладилници), при повлекување користете moneybookers, webmoney или нешто слично.

П.С. Доколку има заинтерсирани за повлекување слободно пишете...
неможе така, секој кога се регистрира на било која бет страница и кога става депозит, парите може да ги повлече само од кај што ставил депозит. ако се регистирам со виза електрон картица на уни банка, парите можат да се повлечат само на таа виза електрон картица од уни банка.

ова е баш заради тоа за да неможе од пробиените акаунти да се повлекуваат пари на туѓи сметки.

Знае некој страна за со deposit од PayPal ? И дали има бонуси ?
никоја поголема нет обложувалница (барем од тие што ги знам) нема опција за пејпал доколку при регистрација на акаунт одбереш македонија. тие знаат дека нема пејпал од македонија и нема зошто да го нудат како опција за депозит.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Shto mislite za MY BET . COM kako e taa , eden moj drugar otvoril akaunt , dosta zadovolen e , ne treba eve karticka , ime prezime , shto da znam , samo odish kaj kladionicata so emailot , ti dava eden bez veze username so brojki mislam beshe, i eden pasword , i igrash , kolku ke mu kazhes na taa shto raboti da ti stae vo akauntot tolku kje imash , i ako fatish eve da recam 500 evra , odish kaj kladionicata i ti gi davaat parite ako ti go sakas toa

Shto mislite vie?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
здраво, на бет365 се регистрирав но не ми е јасно што значи коефициентот
1 - 1/2
x - 10/3
2 - 11/2
поздрав.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
како да направам тикет со повеќе утакмици на бет365? поздрав.
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
165
Поени од реакции
38
me mrzi da citam nanazad
koga ce gi vadam parite od online kladilnica na karticka to ne se smeta kako transakcija i nema da ima danok na dobivka ?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
2
неможе така, секој кога се регистрира на било која бет страница и кога става депозит, парите може да ги повлече само од кај што ставил депозит. ако се регистирам со виза електрон картица на уни банка, парите можат да се повлечат само на таа виза електрон картица од уни банка.

ова е баш заради тоа за да неможе од пробиените акаунти да се повлекуваат пари на туѓи сметки.
Тоа е многу јасно, меѓутоа често пати банките кај нас знаат да прават провлеми при исплата на пари повлечени директно од некоја онлаин обложувалница. Токму затоа е многу подобро парите прво да се депонираат на moneybooekrs, а потоа од таму каде сакаш - исто и за повлекување.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
Дечки дали може да се игра на Bet365, Unibet и сл. со Виза Интернет од Стопанска банка и како иде после повлекувањето пари? (на шалтер или банкомат)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
me mrzi da citam nanazad
koga ce gi vadam parite od online kladilnica na karticka to ne se smeta kako transakcija i nema da ima danok na dobivka ?
зависи скоро на сите има,на бетадриа првото повлекување во месецот не зимаат провизија другите сите зимаат..

Дечки дали може да се игра на Bet365, Unibet и сл. со Виза Интернет од Стопанска банка и како иде после повлекувањето пари? (на шалтер или банкомат)
мислам дека може а повлекувања на шалтер за од банкомат тешко дека може веднаш
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.954
Поени од реакции
1.170
како да направам тикет со повеќе утакмици на бет365? поздрав.
mn lesno mozes da igras poveke utakmici, pisi mi inbox da ti objasnam ako ne si se snasol do sega poz
--- надополнето: 9 ноември 2012 во 21:28 ---
зависи скоро на сите има,на бетадриа првото повлекување во месецот не зимаат провизија другите сите зимаат..



мислам дека може а повлекувања на шалтер за од банкомат тешко дека може веднаш
i na salter ne moze barem taka mi kazaa mene i ne mi e jasno kako ke gi vadam parite :confused:
--- надополнето: 9 ноември 2012 во 21:33 ---
Значи не даваат таква пластифицирана картичка за повлекување од банкомат
nikako nemozes da vades od bankomat pari ,, samo ti davat obicna karticka
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
Епа која би била логиката да се кладам со таа картичка доколку неможам потоа да повлечам пари од неа?
Ај ако има некој со лично искуство околу ова нека пише
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Значи за тупење ви нема крај... какви црни шалтери бе луге :facepalm:
Си правите акаунт на bwin, ке си извадите виза електрон од Уни/Тутунска и пред првото повлекување правите upload на скенирана лична карта и парите ке ви легнат на картичка без никакво замарање и бирократии за точно 2 раб. дена на Уни или 2-5 раб. дена на картичка од тутнска а вие од дома си пратите преку е-банкинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom