Да можев да го вратам времето назад... (Батерфлај Ефект)

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
aaaaaaaaa
ќе се вратам на 1ви мај, годинава, за да не го заборавиме кафето, скарата, чашите, бензинот за акумулаторот(или како се вика), повеќе јадење, повеќе пиење, водата, дел од кебињата, резервната облека и зелките :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
18.04.2001 само за да му кажам фала на татко ми за се што направил за мене.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ne bi go vratila vremeto nazad..nikogash ne bi se vratila nazad vo minatoto ..pak da prezivuvam se..kako da ne mi bilo dovolno ..ne ni sakam da se sekjavam na nastani shto pominale , zatoa shto mnogu go mrazam moeto minato ..iako go mrazam ne bi menuvala nekoi slucki na nekoi odredeni datumi zatoa shto ne znam so sigurnost dali bi bilo podobro ili polosho..pa sepak se shto mi se slucilo bilo so pricina..zatoa ne bi se vrakjala nazad..nikogas!
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па би сакала да се вратам во минатото за да не направам некои грешки и и можеби не би пропуштила некои работи.
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
Па би го вратил времето одприлика за една година, кога првпат пробав хероин...




СЕ ШАЛАМ! Иако имам размислувано многу за тоа да го вратам времето, сваќам дека не би бил тоj што сум сега и не би ги имал сегашните пријатели. So thanks, but no thanks im fine as I am.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ако можам би се вратила кога бев малечка, ептен малечка, не дека сакам да сменам нешто... Чисто онака, ми фали тоа време, МНОГУ ми фали.....
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ако ми можел да го вратам времето би го вратил 5-6 години зошто тогаш имав шанси да направам некои работи што сега не можам и да кажам дека многу зажалив за тоа.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Bi go vratila vremeto edno 8 god i nikogas ne bi mu go oprostia neverstvoto (me jade toa odvnatre odvreme na vreme,a toa se vika izgubena doverba CRV)
 
R

reactive89

Гостин
Би го вратил денов од почеток пак... и би постапил сосема другачие... ахххх... зашто, заштп, зашто сево ова!? :cry:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да можев да го вратам... прво, косата нема да ја ишишав. Второ, порано ќе дејствував. Трето и последно, ќе го елиминирав од старт.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Да можев да го вратам времето назад ќе го користев разумот повеќе, а не да летам во облаци и да гледам преку розови очила.
Ама се се случува со причина и се надевам дека сум ја научила лекцијата конечно. Не се каам, зошто научив нешто.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Да можев да го вратам времето назад ќе го користев разумот повеќе, а не да летам во облаци и да гледам преку розови очила.
Ама се се случува со причина и се надевам дека сум ја научила лекцијата конечно. Не се каам, зошто научив нешто.
Епа сопствените грешки се најдоброто искуство нели?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
кога би можела би се вратила деновите пред 25 ноември 2001 за да му кажам на братучетми колку го сакам и колку многу ми значи, дека го сакам како роден брат! :(
 

Катја

Journalist
Член од
18 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
3
Долго размислував за темава, пофалба до авторот за досетливоста.
Иако сум имала неколку непријатни ситуации во мојот живот, сепак не би изменила или им дала поинаков тек на настаните.
Ако не би се случиле тие , јас би била неподготвена да се соочам со многу понепријатни моменти во иднина, гледајте како корисни на нив.
Во секој случај животот мој или ваш не би го имал моменталниот облик доколку не би се случиле некои работи во минатото. Секоја причина си има своја последица.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да изреагирам содветно во дадената ситуација и да вратам на нанесената навреда,а не да премолчев како што направив во моментот.
И тоа не еднаш,него секој нареден пат кога беа искажувани тие навреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom