Стипендии

Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Неверојатно, Економски со само 300 денари за уверение заостанува зад овие цени. Потполно ме изненадивте
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дечки, ми треба помош.Сум заборавила како се пополнува образецов од УППИ поточно табелава :) )))
Не ми е јасно што требаше да се пише во колоната за семестар.Другото отприлика ми е јасно.Знае некој да ми помогне?
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Дечки, ми треба помош.Сум заборавила како се пополнува образецов од УППИ поточно табелава :) )))
Не ми е јасно што требаше да се пише во колоната за семестар.Другото отприлика ми е јасно.Знае некој да ми помогне?

Бројот на семестар: прв/втор, трети/четврти.... :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
34
Поени од реакции
1
Едно прашање,дали може студент од прва година да се пријави за овие стипендии,и кој е критериумот за нив(зашто ние немаме просек на факултет сеуште,или се зема од средно???)а сум слушнал дека имало и некои кредити се земале...па ако некој знае нешто повеќе нека помогне :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Пошто по прв пат ќе аплицирам за стипендија за тип А ме интересира кои документи ми се потребни да ги обезбедам зошто сакам со време да си ги средам па кога ќе излезе конкурсот веднаш да аплицирам. Фала однапред :))
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Едно прашање,дали може студент од прва година да се пријави за овие стипендии,и кој е критериумот за нив(зашто ние немаме просек на факултет сеуште,или се зема од средно???)а сум слушнал дека имало и некои кредити се земале...па ако некој знае нешто повеќе нека помогне :)
Кредити мислам дека повеќе не постојат, а што се однесува до стипендии, од втора година се аплицира со просекот од прва =]

Пошто по прв пат ќе аплицирам за стипендија за тип А ме интересира кои документи ми се потребни да ги обезбедам зошто сакам со време да си ги средам па кога ќе излезе конкурсот веднаш да аплицирам. Фала однапред :))
Имаш време, прво ќе треба онлајн да аплицираш одбирајќи и дата/час кога ќе даваш документи па тек потоа да праќаш документи во министерство.Кои документи ти требаат, ќе ги пишува во конкурсот посекако.Некои од тие се уверение за предвидени и положени предмети(заедно со молба), уппи образец кој ќе го објават на страната на мон кога ќе искочи конкурсот како и друг лист за аплицирање за стипендијата под А(мислам дека од дека треба да имаш три вакви пополнети) и некои документи од УЈП :)
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Godina treba primer 2010/2011posle dolu 2011/2012 .....Ova od na fakultet vala mi go popolnaa

Јас денес ја продолжив, а ми беа напишани семестрите, не ми направи проблем. Мислам дека и лани кога поднесував исто ми беше напишано.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Јас денес ја продолжив, а ми беа напишани семестрите, не ми направи проблем. Мислам дека и лани кога поднесував исто ми беше напишано.
Hm pa da, ne bi trebalo da pravat problemi,a kako sto kazav i lani mi bese popolnato taka da ona e samo formalno i go gledaat dali e zaveren i potpisan.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom