Прилеп и Мариово

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Споменик на Св. Тоше Небричен осамна во центарот на Прилеп денеска.

тоше небричен.jpg
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
А бе понатаму малку да беше земете му ја на Биџо бавчата таму.
 
Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
prilep e ed edna strana ubo od druga dosadno...i pred se mi se cini najportarski grad vo cela makedonija...samo nekoj za nekogo gleda i sekoj za sekogo znaj se pojce od toj samio sebesi
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Добро бе, имате некој осет за уметност и естетика што викате браво на овој кичерај?
Ај то езерцето и се трпи некако... ама она надгробнана плоча е грдосија невидена... Ко да мораше на сето што го заличија целиот тој простор од градска до Гурман, еден струп да стават. Чунки не можи се „совршено“ да биди... мора нешто и да грди
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.728
Поени од реакции
977
Абе и јас пред неколку дена видов нешто на сајтот на општината дека имало проект за стадионот , ама ич не ми е верно дека ќе се направи . Не толку заради парите што треба да се вложат , туку колку што знам стадионот не е општински за да можат тие да го прават . Дај Боже ова да е вистина , одлично изгледа како е направен на сликите и клипчето . Одамна јас велам дека Прилеп мора да има убав стадион кој ќе ги исполнува сите услови на УЕФА , па да можи да ја гледаме репрезентацијата и на официјален меч , а не како досега неколку пати што играше само пријателски во Прилеп . Немора да биди којзнае колкав , доволно е да има околку 12000 - 13000 илјади седишта ( колку што знам сега има околу 6000 - 7000 седишта ) . Сигурен сум дека ако се направи како на проектов , ќе се бара карта повеќе кога ќе игра репрезентацијата , а не како во Скопје , кога играме со послаби противници едвај по 5 - 6 000 души ако има .
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Абе и јас пред неколку дена видов нешто на сајтот на општината дека имало проект за стадионот , ама ич не ми е верно дека ќе се направи . Не толку заради парите што треба да се вложат , туку колку што знам стадионот не е општински за да можат тие да го прават .
Неофицијално разбрав стадионот е веќе земен под општина затоа и проектот е нацртан тука, а гледачи некаде би требало да има 16-17000, затоа и исчистија кај Брза Помош и ги сечат дрвата кај скалите брич е направено местото, се направи некој со дрва зимава :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom