Обложување на нет

Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Бет365 ти е најдобра(според мене), картица од НЛБ Тутунска или УНИ Банка и ќе си уплаќаш и ќе си вадиш пари без проблем.
Друго зависи што те интересира, кладење си е кладење;)
Aј пп ако може?
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Значи вака, на dobet.com стигнав до 50е и сега незнам како оди процесот, дали треба прво да ставам 10е и кога ќе дојдам до 100е тогаш да ги извадам??
Да да , мораш сега да ставиш 10 евра , па послето да извадиш 100 :)
--- надополнето: 6 октомври 2012 во 10:56 ---
За колку време ги префрлаат парите од moneybookers на картичка ? :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Вака сеа, на бет365 имам направено солидна сума на пари, но досега никогаш не сум повлекол пари.Дали може некој да ми ја објасни целата процедура како оди??Дали може директно на картица да ги префрлам(Уни банка) и слично и ако неможе како може??
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Момци ако може некој да ми ја објасни детално процедурата.

Како да направам профил и кој е најсигурен сајт за тоа. Без рестрикции (пошо како што читам некои банки не дозволувале и сл) по можност со бонуси и сл. Дали треба при регистрација да напишам трансакциона сметка и да внесам пари на неа, или тоа се прави при првото повлекување пари. Каков вид на сметка и се друго што би требало да знам.

Однапред фала
--- надополнето: 10 октомври 2012 во 00:24 ---
Или просто кажано сакам да се регистрирам, по можност да не сум обврзан од почеток да напишам број на сметка и сл (пошо имам само трансакциона сметка во Шпаркасе) и за почеток да играм со бонусот (доколку го има)

Е сеа можеби многу барам ама... барем нешто блиску до ова :)
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Дечки што мислите за Dobet.com? Гледам даваат боус 10 еуричи, дали некој има искуство со овој сајт, и дали стварно можеш во случај на добивка да повлечеш пари?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Дечки што мислите за Dobet.com? Гледам даваат боус 10 еуричи, дали некој има искуство со овој сајт, и дали стварно можеш во случај на добивка да повлечеш пари?
Хаа, го шернуваш на фб и 10 евра, земав ја ама ќе видам дали е верно, некако не ми стои за така, без депозит да земеш добар бонус, али ќе видиме да каже некој што има искуство со овој сајт :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Дечки што мислите за Dobet.com? Гледам даваат боус 10 еуричи, дали некој има искуство со овој сајт, и дали стварно можеш во случај на добивка да повлечеш пари?
Хаа, го шернуваш на фб и 10 евра, земав ја ама ќе видам дали е верно, некако не ми стои за така, без депозит да земеш добар бонус, али ќе видиме да каже некој што има искуство со овој сајт :)
Значи вака, при регистрација они ти дават 10е да играш, ти ништо не депозираш. Со тие 10е можеш да играш само СИНГЛ и не може да уплаќаш над 5 евра. Тоа ти е ограничено од нив. Кога ќе стигнеш до 50евра, треба да направиш депозит од најмалку 5евра. Јас направив депозит од 50евра. Е сега бонус ќе добијам кога ќе извршам уплата од 250 евра. Инаку не можеш да подигаш пари со тие добивки од почетните 10евра што ти ги дават. Од кога ке направиш депозит треба да стигнеш до 100 евра па тогаш да вадиш пари.​
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Значи вака, при регистрација они ти дават 10е да играш, ти ништо не депозираш. Со тие 10е можеш да играш само СИНГЛ и не може да уплаќаш над 5 евра. Тоа ти е ограничено од нив. Кога ќе стигнеш до 50евра, треба да направиш депозит од најмалку 5евра. Јас направив депозит од 50евра. Е сега бонус ќе добијам кога ќе извршам уплата од 250 евра. Инаку не можеш да подигаш пари со тие добивки од почетните 10евра што ти ги дават. Од кога ке направиш депозит треба да стигнеш до 100 евра па тогаш да вадиш пари.
А може ли ја од тие 10 евра што ми ги даваат гратис да напраам 100 евра и тогаш да направам депозит од 5 евра и да подигнам 105 евра?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
А може ли ја од тие 10 евра што ми ги даваат гратис да напраам 100 евра и тогаш да направам депозит од 5 евра и да подигнам 105 евра?
Не можеш, со тие 10евра треба да дојдеш до 50евра и потоа треба да направиш депозит. Откога ќе направиш нема да бидеш ограничен, може да си играш тикети и да уплаќаш над 5 евра.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Не можеш, со тие 10евра треба да дојдеш до 50евра и потоа треба да направиш депозит. Откога ќе направиш нема да бидеш ограничен, може да си играш тикети и да уплаќаш над 5 евра.
Аха, имаш ти извадено ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Аха, имаш ти извадено ?
Немам, викендо ставам 50е на 2 коеф и ке пробам :D
Инаку се покајав милион пати што депозирав. Многу мали коеф, речиси на секоја онлајн кладилница ги намалуват, а и овие некогаш знаат да не ти дадат да уплатиш некој тикет. Јас минатата недела сакав да ги ставам Фиорентина и Наполи, но не ми дозволија, па ги ставив Наполи и Тотенхем и пак ги заебав :D хаха
Да си повратам парите и ке си играм само во нашите кладилници, онлајн никако.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Немам, викендо ставам 50е на 2 коеф и ке пробам :D
Инаку се покајав милион пати што депозирав. Многу мали коеф, речиси на секоја онлајн кладилница ги намалуват, а и овие некогаш знаат да не ти дадат да уплатиш некој тикет. Јас минатата недела сакав да ги ставам Фиорентина и Наполи, но не ми дозволија, па ги ставив Наполи и Тотенхем и пак ги заебав :D хаха
Да си повратам парите и ке си играм само во нашите кладилници, онлајн никако.
Ова е македонски сајт или ? Ако е мкд не ме чуди ова што го кажуваш :D Иначе јако е онлајн кладењето ама на бет365 или некои слични што се класа а не вакви сејачки сајтови...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Ова е македонски сајт или ? Ако е мкд не ме чуди ова што го кажуваш :D Иначе јако е онлајн кладењето ама на бет365 или некои слични што се класа а не вакви сејачки сајтови...
Па можеш да си направиш на македонски јазик :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom