Фан Клуб: Јувентус

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Kakvo davanje na vidal be????? Ja ne bo go prodal nikogas arturo... nikogasss
Значи тоа е мое лично мислење !
Форумот е јавен и секој може да каже што сака .
Јас сакам да дојде Озил ти сакаш да остане Видал некој трет сака нешто трето и тоа е тоа !
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Значи тоа е мое лично мислење !
Форумот е јавен и секој може да каже што сака .
Јас сакам да дојде Озил ти сакаш да остане Видал некој трет сака нешто трето и тоа е тоа !
Добри сте...само Шпиц ви фали нишо друго не треба се менува...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Kakvo davanje na vidal be????? Ja ne bo go prodal nikogas arturo... nikogasss
Видал е столбот на Јуве, заедно со Маркизио го прават темелот на средината на Јуве, и како што рече Марота нема продавање.

Бориело даде уште еден одличен гол со глава против Палермо. Досега има 6 настапи и 3 постигнати гола за Џенова.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Да се продаде Видал кој веќе е докажан играч во Италија а додека пак Озил кој пак е докажан играч во Шпанија две сосема различни првенства ... тоа е големо самоубиство ... како што кажа Antonio Conte погоре, тој е столбот на Јуве , заедно со Маркисио го прават темелот на средината на Јуве и во иднината а според досега прикажаните игри на Погба подучен од Пирло го имаме можи средниот ред за едно 5 6 години ...
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Vo 90 godini , Juventus - Parma vo San Siro..... GLEDAJTE GI VISTINSKITE ULTRASI!|

Togash i Parma beshe dobra ekipa , vistinski derbi i spektakl , ispolnet stadion ...





1986 - JUVENTUS-milan

 
F

FuckYouAll

Гостин
Видал е најдобар box to box играч во Италија и еден од подобрите во светот.






The Chilean bossed Serie A opponents, making 178 tackles over the course of the season, which is by some distance the most in the league. Moreover, his box-to-box style of play also saw him rack up 75 shots and score 7 goals in his side’s race for the title.

Лесно е да се продаде, ама тешко е да се замени, за Видал немат замена, ако знајте некој слободно кажете кој е.
И ако го продадеме тешко нас.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Најавен беше за натпреварот со Сиена.
Aман бе толку ли го сакаш Пепе ... Баш без него сме ѕверови ... Боље клубот да прави успеси без разлика кој да игра, отколку да игра поединец а да не му оди на клубот...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Aман бе толку ли го сакаш Пепе ... Баш без него сме ѕверови ... Боље клубот да прави успеси без разлика кој да игра, отколку да игра поединец а да не му оди на клубот...
Не дека го сакам толку или нешто ама сепак сакам да е со тимов а за то кој да игра или нешто во право си ако сака нека го вратат и Амаури и Диего па ако даваат резутати ...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Значи тоа е мое лично мислење !
Форумот е јавен и секој може да каже што сака .
Јас сакам да дојде Озил ти сакаш да остане Видал некој трет сака нешто трето и тоа е тоа !
Znaci preku takvoto so ova Jas imam moe mislenje i javen forum e i ke si go iskazam.E pa ke ti pomognam da ne se brukas pred narod.Vidal najdobar box to box igrac na svetov momentalno i igrac so karakteristiki sto sekoj trener bi go posakal vo timot.Igrac koj lani so negovite inzvonredni partii prakticno ni ja donese dolgoocekuvanata titula..Ke go prodavas za ozil.Znam deka imas pravo da si go iskazes mislenjeto.Ama moe mislenje e deka mislenjeto ti e glupo i za zalenje.Bidi mi pozdraven.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
(3-5-2): Ajdeee JUVE!!!

Buffon; Barzagli, Marrone, Chiellini; Lichsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, De Ceglie; Giovinco, Vucinic.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.746
Поени од реакции
8.004
Кога веќе почнавте околу заминување на фудбалери, ја први на листата би ги ставил: Giovinco, Giaccherini и Matri.

Овие 3 фудбалери скоро никогаш нема да решаат важни натпревари, класа се само за екипи како Каљари, Пескара, Сиена и слично. Гледавте со Челзи? Giovinco беше изгубен, тој фудбалер е роден едноставно за помали екипи, како Парма, Катанија, Палермо.

Сличен пример ви е Миколи. Во Јуве и не беше нешто кујзнае што.

Quagliarella треба да добива многу поголема минутажа, верувам дека повеќе би се снашол од Matri. И редно време е да му се даде шанса на Bendtner.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Znaci preku takvoto so ova Jas imam moe mislenje i javen forum e i ke si go iskazam.E pa ke ti pomognam da ne se brukas pred narod.Vidal najdobar box to box igrac na svetov momentalno i igrac so karakteristiki sto sekoj trener bi go posakal vo timot.Igrac koj lani so negovite inzvonredni partii prakticno ni ja donese dolgoocekuvanata titula..Ke go prodavas za ozil.Znam deka imas pravo da si go iskazes mislenjeto.Ama moe mislenje e deka mislenjeto ti e glupo i za zalenje.Bidi mi pozdraven.
Многу ме нервира луге кој мислат дека се паметни а се глупи ко глушец .
Јас го следам секој чекор на играчите ти најде да ми кажуваш кој што како треба да го сакам .Јас не го сакам толку Видал колку што го сакаш ти .Можеби јас па повеке го сакам Лихстајнер од тебе инт.....Нешто слично е и со Бонучи ти го сакаш ама другите колеги од тука не го сакаат .
п.с Секоја чест за Видал минатата сезона , играчот направи многу за Јувентус (да не се сваниме погрешно )
За заминуваже се други играчи а не некој играчи кој се столбот на Јувентус.....но кога ке дојде предобра понуда (како онаа за Зидан кога Јувентус направи тим за покорување на Европа )едноставно не се препушта !
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
За заминуваже се други играчи а не некој играчи кој се столбот на Јувентус.....но кога ке дојде предобра понуда (како онаа за Зидан кога Јувентус направи тим за покорување на Европа )едноставно не се препушта !
Многу е различна ситуацијата сега од времето кога Јуве го продаде Зидан.

Кога Јуве го продаде Зидан, Јуве имаше играчи кои ќе го покријат неговото отсуство,Јуве тогаш беше еден од топ 4 најдобри клубови во Европа. Денес Јуве е тим кој не смее да си дозволи продавање на своите најдобри играчи (особено Видал). За 2-3 години можеби,кога Јуве ќе се изгради како здрав конкурент во ЛШ. Сега Јуве во никој случај и за никаква сума не смее да дозволи продажба на: Буфон, Киелини, Видал, Маркисио, Пирло, Лихштајнер, Вучко па според игрите и Асамоа.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Многу е различна ситуацијата сега од времето кога Јуве го продаде Зидан.

Кога Јуве го продаде Зидан, Јуве имаше играчи кои ќе го покријат неговото отсуство,Јуве тогаш беше еден од топ 4 најдобри клубови во Европа. Денес Јуве е тим кој не смее да си дозволи продавање на своите најдобри играчи (особено Видал). За 2-3 години можеби,кога Јуве ќе се изгради како здрав конкурент во ЛШ. Сега Јуве во никој случај и за никаква сума не смее да дозволи продажба на: Буфон, Киелини, Видал, Маркисио, Пирло, Лихштајнер, Вучко па според игрите и Асамоа.
Тоа што е со сино мислам дека Асамоа до сеа прикажаната игра заслужува да биде одкупен! додека убаво кажа
Кога веќе почнавте околу заминување на фудбалери, ја први на листата би ги ставил: Giovinco, Giaccherini и Matri.

Овие 3 фудбалери скоро никогаш нема да решаат важни натпревари, класа се само за екипи како Каљари, Пескара, Сиена и слично. Гледавте со Челзи? Giovinco беше изгубен, тој фудбалер е роден едноставно за помали екипи, како Парма, Катанија, Палермо.

Сличен пример ви е Миколи. Во Јуве и не беше нешто кујзнае што.

Quagliarella треба да добива многу поголема минутажа, верувам дека повеќе би се снашол од Matri. И редно време е да му се даде шанса на Bendtner.
потполно се сложувам со ова мислење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom