Прашања до атеистите

Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ај влечи за јазик ама на шала на вистина.....
Море Ич не ми е гајле за твојата вистина ко христијанство и ислам исти :гомце: сте. Постои само еден пат. Ама тој уз пиво и ако заслужиш.
П.С.
Фудбалот е фудбал, не е спорт. Само уште не си дошол до таа лекција. Има време....

Хмм, Христијанство и ислам исто биле:facepalm:

Некои прашања не заслужуваат одговор.

Некои ставови не заслужуваат коментар:D

п.с. И за спорт ли делиш лекции:pos:
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Хмм, Христијанство и ислам исто биле:facepalm:

Некои прашања не заслужуваат одговор.

Некои ставови не заслужуваат коментар:D

п.с. И за спорт ли делиш лекции:pos:
Ај бе молчи, ти ќе бидеш христијанин ко ќе може магаре да испее арија од Аида. :pos: Те знаеме кој си.
За спорт Мики да, не за некој си таму педерски квази спорт.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ај бе молчи, ти ќе бидеш христијанин ко ќе може магаре да испее арија од Аида. :pos: Те знаеме кој си.
За спорт Мики да, не за некој си таму педерски квази спорт.
Ти гарант си пиел нешто појако од пиво пред малку:P

Знам дека ти е криво што не се чувствуваш како Христијанин, ама тука не можам да ти помогнам.

Ако терај си ти со ритмичка гимнастика и синхронизирано пливање. Твое право е.

Немој уз пиво жити се да ме просветлуваш за спорт:(

п.с. ајде доста ти е, почиња филхармонија
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ти гарант си пиел нешто појако од пиво пред малку:P

Знам дека ти е криво што не се чувствуваш како Христијанин, ама тука не можам да ти помогнам.

Ако терај си ти со ритмичка гимнастика и синхронизирано пливање. Твое право е.

Немој уз пиво жити се да ме просветлуваш за спорт:(

п.с. ајде доста ти е, почиња филхармонија
:pos::pos:
И да знаеш колку ми е криво, ама госпожа не се жали :pos:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Nema civilizacija koja nemala kontakt so drugi. Nema religija na svetov koja e potpolno avtohtona. Site vlecat motivi I koreni od prethodni.

Nema 'vishe' zlo ili apsolutna dobrina.

I nema nikakva misterija vo zhedta za mokj i opresijata koja e prirodna posledica od zhelbata da se zadrzhi mokjta. Religiite stanuvaat opresivni koga nivnite institucii kje zgrabat dovolno mokj.
Се се тоа патерни на однесување, нема природно ништо у тоа.....како и се останато, погледни некој "нормален" човек денеска и кажи што не е по некој патерн на однесување. Дури и тежнеењето кон детерминизмот е самоодбрана на истиот хахаххахх
Не постои желба за моќ, затоа што не постои ни желба, желбата е илузија затоа што позади неа би требало да има некој, а во случајов нема никој....
Инаку има зло и добрина....
Добро е се што ќе го направиш со потполна свесност, лошо е обратното.
Кога станува збор за убавини надвор од тебе, тогаш убаво е се што би допринело за максимална конструктивна интерференција....и обратно.
Така по таа логика ова е убаво..... тоа е.
--- надополнето: 4 октомври 2012 во 20:45 ---
Ххаха ова последново со знамето ич не го разбрав :) ако мислиш дека ја величам Македонија,да ама ја величам со нејзините убавини,а не со религијата која ја имаат македонците па да го мразам исламот или нешто сосем трето,не сум против религијата ама на прашањето дали постои господ одговорот би бил не,и постојат доволно докази за тоа..........
Би загинал ли ти за Македонија?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Postojano se iznenaduvam kako slicnosta vo audio-vizuelnite vkusovi moze da e tolku sprotivna na nasite zivotni perspektivi...
Перспективата знае да створи искривена слика понекогаш.
Затоа се измислени ортогоналните проекции.;)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Edinstveniot bog koj nas ne stvoril e Satanata-Lucifer ili pak nasiot kreator(ENKI), koj za razlika od ostanatite izmisleni crtani likovi ne bara da mu se poklonuvame i molime, tuka da go prifatime vistinskiot spiritualen zivot koj niedna religija go nema objasneto do sega.Hristijanite-Muslimanite(isti k.r drugo pakovanje) Ti vikaat da se molis, no ne ti kazuvaat kako... I sto fajde od taa molitva zimi k..ov. Ucete go vistinskiot spiritualen satanizam ako sakate da se spoznaete vistinski i da ja doznaete pravilnata vistina. Koe Hristijanstvo? Koe Muslimanstvo? I dvete religii bile sireni niz vojni,stradanja,ubivanje luge istoto se slucuva i den denes svedoci sme. Kade e Isus ili Alah Muhamed da gi spasuva svojte ceda? Gi nema zatoa sto ne postojat. Ili pak ovie novive komponovani na cia i mi6 vahabiti..
--- надополнето: 4 октомври 2012 во 23:44 ---
Najgolemite prevari na densnicat:
1.Religijata
2.Ekonomijata
3.Vremeto
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Edinstveniot bog koj nas ne stvoril e Satanata-Lucifer ili pak nasiot kreator(ENKI), koj za razlika od ostanatite izmisleni crtani likovi ne bara da mu se poklonuvame i molime, tuka da go prifatime vistinskiot spiritualen zivot koj niedna religija go nema objasneto do sega.Hristijanite-Muslimanite(isti k.r drugo pakovanje) Ti vikaat da se molis, no ne ti kazuvaat kako... I sto fajde od taa molitva zimi k..ov. Ucete go vistinskiot spiritualen satanizam ako sakate da se spoznaete vistinski i da ja doznaete pravilnata vistina. Koe Hristijanstvo? Koe Muslimanstvo? I dvete religii bile sireni niz vojni,stradanja,ubivanje luge istoto se slucuva i den denes svedoci sme. Kade e Isus ili Alah Muhamed da gi spasuva svojte ceda? Gi nema zatoa sto ne postojat. Ili pak ovie novive komponovani na cia i mi6 vahabiti..
--- надополнето: 4 октомври 2012 во 23:44 ---
Najgolemite prevari na densnicat:
1.Religijata
2.Ekonomijata
3.Vremeto
Оти бе момче времето е превара?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Дај троа од то дрогите баце, јако ќе биде!
Не биди себичен, дај и навака.
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::tapp::tapp::pos::pos::pos:
Samo sto go brcnav u belo doj lapni go
--- надополнето: 5 октомври 2012 во 00:05 ---
--- надополнето: 5 октомври 2012 во 00:08 ---
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom