Вие, Вашиот партнер и дрогата

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Г

Грејвдигер

Гостин
Како би реагирале кога би дознале? :))
Види. Ако девојчето не сака да биде со таков дечко, се нервира ради него и му се качува на типот на глава, а он останува покрај неа, ја би кажал дека му значи и не сака да раскине. Секоја му чест како ја трпи така, па и во приватноста да ми се меша. Искрено, да бев јас на негово место, уште од старт би ја шитнал.

Ако и е убаво и ужива во врската, нека го остави човекот да си тера даље во животот, ако не нека раскине. Така и двајцата ќе си бидат раат, трето нема.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.431
Добро бе, не сме сите либерални ко вас.... Девојката рече дека покрај тоа што си дува од време на време и дила. Незнам зошо сите го занемарувате тоа. Ако не дувањето, за мене дилањето е сериозен проблем.
Курвањето го спомнав во контекст на слободното време. Според господнемразисите, не е нејзина работа што тој прави во неговото слободно време, тоа е негова интима. If that's the case, и девојката има право да прави што сака во слободно време без тој да и приговара. Сепак тоа е нејзина интима, нели?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе Емкаа споредби од ваков тип можеме да правиме колку ни душа сака, и за едната и за друга страна. Но, не ти е на место ова. Не можеш да споредуваш тоа што го работи типот со имање односи со некоја трета рандом личност. Со оваа директно го навредуваш дечкото и тоа е веќе проблем, а она си е чиста од друга страна додека дечко и дувал, или пак и е некој ситен дилер.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.431
^^ Тоа што го работи типот? Како го рече ова, ко нормална работа да е дилањето дрога. Ситен, сепак е дилер. И тоа си повлекува проблеми.
Гледај на курвањето од друга страна. Нема емоции, девојката го прави тоа само за да заработи. Не се рачуна ко неверство, ете, го прави тоа за да преживее. Во ред е тоа?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Не драми многу многу.
Му го имала дадено телефонот да го користи, и типот го дал на заем, шо значи си го вратил пак назад.
И го продал.. :facepalm:
Како и да е.
Зашо немоеш да напраиш разлика меѓу ВАРАЊЕ и ова конкретново? Толку ти се слични?
Кога влегуваш во озбилна врска обично си ветувате верност. Тоа е Предуслов за една врска да опстои.
Ако он сака да си пафне од време на време, или онака има некој фетиш на хентаи или незнамшо, или ќе се прилагодат еден на друг или едноставно ќе си продолжат секој по свој пат! Тоа се две различни ствари!
Тука Има место за компромис и врската Може да функционира.
Едно е да дознаеш дека дечко ти ебе на страна, а иде со тебе (нели, врска = верност), скроз друго е да дознаеш дека има вакво.. хоби.
Што во случајов е harmless. Не само за неа, општо. И не претерувај..
Да се пукал у вена или да се коцкал на големо, или да крадел ствари, да разберам да се алармира девојчето.
Пушел трева.. И шо?
И наштетил некогаш? Ја повредил дур бил напушен? :pos:
Некад коа читам вакви постови ako pusis marihuana si drogiras ми се темни. Седни, прочитај малце па после глуми Дева Марија.
Не тука да ми мешаш полигамии и моногамии со ова.
Ако и чини, нека седи со него и нека не го замара зашо уопште. не. ја. допира. нејзе тоа.
Се дур и е верен, ја сака, ја пази, ја тинтра и не ја меша у нешто што онака нејќе да биде вмешана, незнам шо не би и чинело.
Ако не и чини, бујрум, има и други риби во морето.
Колку комплицирање за ништо.
Се извинувам на оф топик но едноставно морав да ти реплицирам иако не е за тука.

Прво кога цитираш мој мислења имаш право да си кажеш со што не се сложуваш никој не ти дава право да ми кажуваш дали треба или не треба да прочитам малку и дали треба или не треба да ја сврстувам марухуаната во дрога. Секој си има свое мислење и можеш и не мораш да се сложиш со него но никој не ти дава право за право да ме навредуваш.
Под број еден: Верувам дека имам прочитано повеќе книги на таа тема од тебе.
Под број два: Имам учествувано на неколку меѓународни конгреси на оваа тематика и сум коавтор на неколку научно докажани трудови, така да, да знам повеќе од тебе на оваа тема. И да, сите ја сврстуваат марихуаната во дрога. Полесна, но сепак дрога. Не ми кажувај ти дали јас изигравам Дева Марија или не, тоа е мој проблем. Седни ти малку прочитај и види колку нервни клетки се уништуваат со еден џоинт. мене воопшто не ме занима дали тебе ти се разденува или ти се темни кога ќе прочиташ дека оние кои дуваат некој ги сврстува во наркомани и дрогираши, тоа е мое мислење и дали тебе ти смета или не за мене е сосем не битно. Како што можам да видам и за девојчето оние што дуваат се наркомани и дрогираши кои таа не ги сака во своја близина па си ја раскинала врската на време.
И да, пред да ме прозвеш и да речеш дека сум недоволно информирана, земи прочитај некоја книга па види ги ефектите од злоупотреба на марихуаната. Тек тогаш може да праиме муабет.
И пред да почнеш да ме контрираш само да ти посочим колку е harmless ова хоби.
Толку од мене
Marijuana is the most commonly abused illicit drug
Acute effects while under the influence can include euphoria and anxiety.[2][3] Concerns have been raised about the potential for long-term cannabis consumption to increase risk for schizophrenia, bipolar disorders, and major depression
Research has shown that, in chronic users, marijuana's adverse impact on learning and memory can last for days or weeks after the acute effects of the drug wear off.2 As a result, someone who smokes marijuana every day may be functioning at a suboptimal intellectual level all of the time
The marijuana users had PI (brain presure) values that were higher than those of people with chronic high blood pressure and diabetes. This suggests that marijuana use leads to abnormalities in the small blood vessels in the brain.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Marijuana is the most commonly abused illicit drug
Acute effects while under the influence can include euphoria and anxiety.[2][3] Concerns have been raised about the potential for long-term cannabis consumption to increase risk for schizophrenia, bipolar disorders, and major depression
Research has shown that, in chronic users, marijuana's adverse impact on learning and memory can last for days or weeks after the acute effects of the drug wear off.2 As a result, someone who smokes marijuana every day may be functioning at a suboptimal intellectual level all of the time
The marijuana users had PI (brain presure) values that were higher than those of people with chronic high blood pressure and diabetes. This suggests that marijuana use leads to abnormalities in the small blood vessels in the brain.
Аууу копи пасте аргумент!
BOOYAH!

Дај нека раскинат тие 2ца па да не го дрвите пенисот на темава за нив.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Под број два: Имам учествувано на неколку меѓународни конгреси на оваа тематика и сум коавтор на неколку научно докажани трудови, така да, да знам повеќе од тебе на оваа тема.
Ќе те замолам уредно да оставиш линкови од тие научно докажани трудови чии си ти коавтор, и линкови од меѓународните конгреси на оваа тематика кои ги имаш посетено.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Tепачкаааа ,уууу:pos:
Оладете бе луѓе...и онака е крај мегу нив двајца.Дали е таа крива што му буричкала фејсбукот дали тој што не бил искрен со нејзе уште од самиот почеток.Ама тој се фатил за тоа бе,нејзе и ја префрла вината а тој се праит жртва?:eek:
Не е мала и наивна работата.Можел да ја повлече и нејзе по тој пат.Да краде од дома,да продава,па кога ке нема што да продаде да почне да се к*рва само за да стигне до кесичка дрога.Не знам дали е нејзина работа или не ама ако во една врска нема доверба и искреност пишете ја пропадната.Толку.
Таа како негова партнерка можела да го упати кон правиот пат,да му укаже дека греши а подоцна негово е дали ке продолжи или не.Што го осудивте девојчето не знам кога таа е овде жртвата.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Седни ти малку прочитај и види колку нервни клетки се уништуваат со еден џоинт.
Евидентирано е кај тешки случаи и притоа испитувањето не е доволно убедливо поради малата бројка на испитаници.
Ама кажи, јас нигде не најдов колку точно. Колку се?
http://www.medicaldaily.com/articles/11417/20120809/marijuana-brain-damage-memory-learning-drug-habit-addiction.htm
 
D

dystopian

Гостин
Ќе завршел во затвор и неа ќе ја повлечел. :pos: Што се нема да прочитам...

Од кога НТШ се замара со "дилери" што праат профит од 300-400 денари?

Настрана холивудски филмови, дилањето марихуана не претставува сериозен проблем зошто како прво можеш да се откажеш кога сакаш, не е тоа акционен филм со парола "once you get in, you can't get out", второ заработуваш ситна пара и полицијата воопшто не те тангира.

Типов дила трева на другари преку фејсбук од време на време, голема работа. Самиот факт што "склучува drug deals" преку фејсбук е показател дека е далеку од било каков криминал мастермајнд. Драматизирате без врска...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom