Муабет со партнерот за бившите

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Муабет што највише ме нервира и среќа досеа нема почнато муабет на оваа тема ниеден.
Ама знам полно примери од други парови, ќе почне едната особа да прашува па после ќе видиш од утредента како со сила се прави нешто што не е - т. е. прави се само да не ги повтара грешките на прошлата особа и ќе започне некаква си компетиција која е непотребна, многу вештачки и иритира.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Муабет што највише ме нервира и среќа досеа нема почнато муабет на оваа тема ниеден.
Ама знам полно примери од други парови, ќе почне едната особа да прашува па после ќе видиш од утредента како со сила се прави нешто што не е - т. е. прави се само да не ги повтара грешките на прошлата особа и ќе започне некаква си компетиција која е непотребна, многу вештачки и иритира.
То ти се вика ти велам ќерко сети се снао, као слушај таа така и така се однесуваше или тоа и тоа правеше, јас тоа го мразам гледај и ти да не се однесуваш така.
Индиректно насочување на партнерот и искажување на желби.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Комшика и е секој ден ја оговараме. :D
А јас со неа не правам муабет за нејзините, сам си дознавм што треба. :icon_lol:
 
M

MIL

Гостин
Bolje da ne se praj muabet zaso posle sekoj takov muabet moze da ima posledici I ljubomorbi sceni taka da retkibse tie luge so moAt da islusat toa se za bifsite a da ne se naljutat I ne vratat so kontra udarac
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Поглуп муабет неможи да се напрај, туку ајде. Кога ми го кажуваат го слушам колку да не се налути бидејќи не обожавам ниту јас да зборувам премногу за бившите ниту да слушам.
 
B

babsyy

Гостин
Ме иритира коа ми кажува, избегавам. Бившите- минато свршено неповторливо време, и тотално невредни за да се стаат во муабет. :)
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Мислам дека нема потреба од такви муабети
 
M

MIL

Гостин
A se spomne takvo nesto odma se razgoruva kavga I muabeti od tipot ne me zanima nisto ova ona a ustvari te zanima ama te nerviraaat muabetite losa idea def
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А уств. ако им кажеш на жениве се што ги интересира за бившите, уште толку ќе се уфураат ЗАШТО вака, ЗАШТО така, која била она вака да, така да....

Жени :))
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А уств. ако им кажеш на жениве се што ги интересира за бившите, уште толку ќе се уфураат ЗАШТО вака, ЗАШТО така, која била она вака да, така да....

Жени :))
А вие уствари како реагирате со широка насмевка од зуб до зуб? :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А вие уствари како реагирате со широка насмевка од зуб до зуб? :D

Ја искрено нејќам да знам и не ме интересира :3 Не за друго, него зашо магично ако ја прашам за некој dirty spiced detail, ќе треба после да мијам садови 4 години и да раскажувам од 5то нагоре шо сум праел хахах.

Who cares!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom