Убиен Македонец во Солун?

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Мислам дека Петров не би избрзал со ваква изјава, ако не бил сигурен! А, и не би требало да е толку глупав со таква постапка, зошто истата би имала последица ако не е вистина!
Сепак времето ќе покаже!
Јас го имам гледано како на Бугарска телевизија им збори дека ние кога сме ја освојувале Сирија дека Бугарите биле наши робови.Водителиве го гледаа двајца на чудно и го оставија да збори едно 5 минути побараа реклами и после почнаа музика да пуштаат на телевизијата или поточно ја прекинаа емисијата.Јас колку што го разбрав сакаше нешто да каже дека уствари Источното Римско Царство била продолжение на Македонската Империја под Александар.

Петров е до толку глупав и Петров е до толку луд да си верува на своите глупости.Најопасната комбинација на свет глуп и луд,поопасна и од интелигентен и луд.


.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
И меѓународниве медиумски лешинари намирисаа леш. Само што ми се јави уредник да ме праша за што се работело. Уште ова ни требаше... :facepalm:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Јас го имам гледано како на Бугарска телевизија им збори дека ние кога сме ја освојувале Сирија дека Бугарите биле наши робови.Водителиве го гледаа двајца на чудно и го оставија да збори едно 5 минути побараа реклами и после почнаа музика да пуштаат на телевизијата.

Петров е до толку глупав и Петров е до толку луд да си верува на своите глупости.Најопасната комбинација на свет глуп и луд,поопасна и од интелигентен и луд.


.
(y) Баш ќе се позанимавам со типов, зошто ретко го имам гледано во емисија, мислам не го пратам многу! Само знаеш можеби една добра работа од сета ова лакрдија, ќе испадне да се прекинат врските со Грција, и да се прекинат тие глупави преговори за името!

Ако излезе дека сето ова е смислена игра, па нека си дадат отказ сите уредници во медиумиве! Голема срамота....
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Глупави луѓе и опасни идеи се проверено лоша комбинација.
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Сега се ставивме во таква ситуација што мораме да стоиме зад ова наша верзија,веќе си дадовме амин ...дали е арен Стилјан или не,дали имало убиство или не и не е толку важно мораме да стоиме зад нашата верзија... на крајот на краиштата ако бугарите може да ни протнуваат луѓе од типот Спаска и како Грците оној ретардираниот од лудница,мораме и ние со подршка,инаку ке испаднеме како што велат Грците и Бугарите,провокатори и лажни... и како се вели,памет за друг пат за вакви сериозни работи...
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
“Родителите проколнаа, стоп за медиумите. Замолија за дискреција. Да не им одиме утре на погреб на цела фамилија. Се во свое време“ - рече Петров.
Јас мислам дека Петров глуми лудило иако знае дека нема врска то ест и него најверојатно го заебале со информацијава па сега да не си наштети на имиџот демек џекот добил лажна информација...па продолжува да си тера по негово...

Но после и оваа негова изјава ако ова испадне дека било лажно...треба да го дигне некој на клоци.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Сега се ставивме во таква ситуација што мораме да стоиме зад ова наша верзија,веќе си дадовме амин ...дали е арен Стилјан или не,дали имало убиство или не и не е толку важно мораме да стоиме зад нашата верзија... на крајот на краиштата ако бугарите може да ни протнуваат луѓе од типот Спаска и како Грците оној ретардираниот од лудница,мораме и ние со подршка,инаку ке испаднеме како што велат Грците и Бугарите,провокатори и лажни... и како се вели,памет за друг пат за вакви сериозни работи...
Не се ставивме во никаква ситуација.Тодор Петров нека лежи 2-3 години затвор за повикување на војна со лажни докази,неколку јавни отпуштања на уредници на нашите многу професионални медиуми и тоа е тоа.

А бугарите нека ги прибираат тие од сојот на Спаска нека им работат во државна администрација за двојно поголеми плати и нека им даваат бесплатни станови.Колку повеќе успеат од тој тип да префрлат во Бугарија толку подобро за нас.


.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Арно ми беше исклучен МТВ од каналите на телевизорот, ама ќе се подобрувала па ај ја вратив, па овие биле бетер од Сител бе да им е*бам тоа на чело со Тодор Петров.
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
За ова треба некој да одговара неможе така да помине,сега гледам на вести викаат Самарџиев ги насамарил македонците.
КАКО МОЖЕ ДА НАСАМАРИ НЕКОЈ ПРЕКУ ФЕЈСБУК ЦЕЛА ЈАВНОСТ ВО ЕДНА ДРЖАВА?????

Еве што напишал на фејсбук профилот за да овие нашиве абдали поверуваат,дете од 12 години ова не го пишува
„Мојот прв братучед Александар Самарџиев студира во Солун, а моментално лежи во болница затоа што членови на Златна зора го фатија во Солун заради мојата акција и го направија црн од ќотек! Уште не знаеме дали ќе биде жив или ќе умре!!! Златна зора не може да ме најде мене и почнува полека полека терор против моите роднини и пријатели во егејскиот дел на Македонија. Нема никакви шанси да ме најдете вие од Златна зора и бидете среќни што правам само мирни акции со знамиња и плакати, ако почнам и јас терор после ќе ве е*** сите! Јас за вас ќе бидам како фантом нема да ме најдете никогаш! Македонија над се.“
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Не се ставивме во никаква ситуација.Тодор Петров нека лежи 2-3 години затвор за повикување на војна со лажни докази,неколку јавни отпуштања на уредници на нашите многу професионални медиуми и тоа е тоа.

А бугарите нека ги прибираат тие од сојот на Спаска нека им работат во државна администрација за двојно поголеми плати и нека им даваат бесплатни станови.Колку повеќе успеат од тој тип да префрлат во Бугарија толку подобро за нас.


.
Мене друже ми е доволно што знам дека Грците се спремни на вакво нешто,затоа што правеле и многу полоши работи од оваа.

Е сега битниот момент тука е зошто е пласирана ваква работа: дали Стилјан емотивно направил вакво нешто, дали е славољуб, дали некој го манипулира, дали вистински се случил настанот па Грците умешно преку притисок прикриваат.

Незнам, и искрено не е мое да дознаам, си имаме новинари, дипломати нека си ги познојат малку газовите, за тоа се и платени.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Мене друже ми е доволно што знам дека Грците се спремни на вакво нешто,затоа што правеле и многу полоши работи од оваа.

Е сега битниот момент тука е зошто е пласирана ваква работа: дали Стилјан емотивно направил вакво нешто, дали е славољуб, дали некој го манипулира, дали вистински се случил настанот па Грците умешно преку притисок прикриваат.

Незнам, и искрено не е мое да дознаам, си имаме новинари, дипломати нека си ги познојат малку газовите, за тоа се и платени.
Не туку дека е луд си живее во некаков сопствен свет каде он е "Avenger" ( види му ги само коментарите ) и нашиве му ги голтнаа глупостите дека се многу паметни и сега треба некој да ја плати казната за нивната глупост.Па следен пат нека објавуаат на телевизија пак вести од фејсбук страни на организации направени во 2009 кои немаат канцеларии.


/
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Слушнавте на вести за некој постар брачен пар кој палел свеќи пред грчка амбасада?:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom