Убиен Македонец во Солун?

Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Диши малку смири се некој веќе спрема протест утре ќе обајават во колку саат и каде(мада се знае каде) еве ти ја групата за протест http://www.facebook.com/ProtestStopNaGrckiotFasizam од она што го гледам ова ќе биде масовен протест организаран од многу македонски организации. Сега ако отидеш сам пред грчка амбасада може само да те уаспсат како сомнително лице што се мота околу грчката амбасада во 4 наутро.
По брза постапка бев избацен од таму иако не сум видел досега толку меко понашање од џандари....нејќев и јас големата да ја правам сега сам само можев подебелиот крај да го изедам....иначе мене ми е дедо Кузман Јосифовски Питу и имам дополнителен притисок така да....ајде се гледаме на протести поздрав.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
RIP, нека ти е лесна земјата иако се сомневам дека така ќе биде додека не се казнат твоите убијци!

Каде е сега курвата Европа? Каде се нивните закони, говори и слободи за човековите права? Многу им допуштија на педерите, ќе им се серат на глава ептен како што тргнала работава.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Значи ваква постапка треба да биде за осудување, не дај Боже истото да се случи во Македонија. Слободата на движење, мислење и говор не смее да биде ограничена и никој не треба да биде претепан заради одреден став или идеологија. Повеќето што тука ги нападнавте Македонците дека се националисти, без воопшто да го осудите нападот, ниту пак да дадете сочувство, први ќе рипневте да зборите колку сме Македонците нецивилизирани доколку нешто вакво се случеше кај нас (што искрено се надевам дека никогаш нема да се случи).
Пази, човек е убиен во ГРЦИЈА, од страна на НАЦИСТИЧКА партија и тука само за да излезе дека се либерални се нападнаа Македонците по никаква основа, ни поврзаност со случајот.

Пази неофашизоидни луди Грци (што не ги прави сите Грци такви, туку сега зборуваме за тие што го направиле ова, како и за Златна Зора партијата која е збир на лудаци - ова како појаснување за да не ми ги превртите зборовите) убиваат Македонец или еве нека биде човек што не е Грк и се најдоа луѓе да зборат дека МАКЕДОНЦИТЕ СЕ НАЦИОНАЛИСТИ??? Мислам стварно, Бог да чува и да брани...

И јас сум за либерализам, слобода на мисла и говор, ама не по цена и дискретно да оправдам, односно да НЕ осудам убиство на младо момче...
Ти девојче очигледно живееш во тешка илузија и глумење “наивно, добродушно девојче на форумот“.Знаеш ли ти првин што е национализам, па да збориш за него?
Што има во тоа лошо Македонци да се националисти?Мислиш дека е тоа срамен чин?Гледам на Македонците и сличните како тебе што глумат либерали, добродушни како им враќаат.Што демек ако кажеш дека си либерал се сметаш дека си добар човек?Ве шутира кој како стигне.Ако не покажеш муда, лудост никој нема да те почитува никаде.Во кој век живееш?Мислиш дека некој го боли кур за право и демократија?Секогаш јакиот го гази слабиот, а ти треба да се трудиш да си јак, а не да чекаш милост од некој.Види Македонецот со својата либералност што направи од својата држава.Цигани еден куп, Албанци еден куп, Турци еден куп.Се еден куп само Македонци неможеш да видиш.Така е и во Грција, па воопшто немој да те чуди зашто се јавуваат вакви организации коишто во иднина ќе бидат бројни.Македонката и натаму нека раѓа едно дете, нека глуми еманципација и лудило, масовно нека абортира, нека чува 6 џукели дома, па ќе видам кога малцинствата во Македонија ќе достигнат пола од популацијата.Затоа што сте многу паметни и либерални, затоа во Македонија имаме 600 џамии, куп булетини, вехабии и наши курви што се мажат за нив.
Веќе низ цела Европа се појавуваат организации како Златна Зора.Оди во Атина и прошетај.Нема да видиш бел човек, Грк.Се Нигери, Арапишта, имигранти.Јас тотално го оправдувам постоењето на Златна Зора и баш сакам кај нас да се појави ваква организација.Нигери и имигрантите им узурпираат земја, им намалуваат работа, им рушат култура и традиција, па нормално е веќе секаде низ Европа да се појавуваат вакви организации.Веќе доаѓа време во Европа кога белиот човек чувствува потреба да се заштити од обоени и секакви неевропјани, а тоа во наредниот период ќе биде се повеќе и повеќе изразено.
Јас само можам да го жалам дечкото затоа што си потрошил живот за имбецилни Фиромјани.Ќе чекам “Величенствената“ да се врати на одмор и да ни каже како убаво ја пречекале Грците и колку биле услужни.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.713
Поени од реакции
11.976
Лесна му земја на момчето !!!

Нека почива во мир !!!

Чисто ме интересира, каква ќе биде реакцијата на невладините организации во Република Македонија и во Гејлада по повод ваквото ѕверско одземање на невин млад човечки живот.

Со каков став ќе излезат ОБСЕ, ЕУ и останата европска багра наречена европска јавност ?

И се разбира, прашањето вредно милијарда долари:

Дали Македонците и после ова ќе продолжат да одат на одмор во Гејлада или не ?

Јас никогаш во животот не сум бил во Гејлада, ниту планирам да одам, токму од вакви причини, бидејќи во таа држава не живее народ, туку живее диво племе, а јас не планирам да им ги полнам џебовите на припадниците на диво племе, а уште помалку па да ризикувам некој од истите тие припадници на истото тоа диво племе да ми го одземе животот само поради тоа кој сум и што сум по националност.

Но ќе продолжам да купувам во Веро и да користам нафтени деривати од ОКТА, поради моите потреби како потрошувач, а меѓу другото, во Веро и во ОКТА се вработени Македонци, додека долу во Гејлада, ем се нацисти и неонацисти, ем не се Македонци, па затоа воопшто немам причина зошто да фрлам пари во Гејлада.

Но ме интересира уште колку Македонци треба да бидат убиени во Гејлада додека да се освестат Македонците и одлучат никогаш повеќе да не одат на одмор во таа држава ?

Под претпоставка дека воопшто може таквиот нацистички и неонацистички ентитет да се нарече држава !!!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Нека почива во мир. Навистина жално е што млад човек го изгуби животот само затоа што е достоинствен и горд Македонец, поинаков од гадовите што ги трошат парите во Грција, поинаков од гадовите што вадат бугарски пасоши.

Жално, историјата се повторува, отсекогаш пател македонскиот народ, а поради ваквите достоинствени Македонци, нашиот народ е симбол за непокор !!!

Заеби упатување на протестни ноти кон фашистичката лицемерна држава, треба да се излезе на протест пред амбасада, треба да се покаже дека има луѓе што го ценат делото на загинатиот Македонец !!!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ти девојче очигледно живееш во тешка илузија и глумење “наивно, добродушно девојче на форумот“.Знаеш ли ти првин што е национализам, па да збориш за него?
Што има во тоа лошо Македонци да се националисти?Мислиш дека е тоа срамен чин?Гледам на Македонците и сличните како тебе што глумат либерали, добродушни како им враќаат.Што демек ако кажеш дека си либерал се сметаш дека си добар човек?Ве шутира кој како стигне.Ако не покажеш муда, лудост никој нема да те почитува никаде.Во кој век живееш?Мислиш дека некој го боли кур за право и демократија?Секогаш јакиот го гази слабиот, а ти треба да се трудиш да си јак, а не да чекаш милост од некој.Види Македонецот со својата либералност што направи од својата држава.Цигани еден куп, Албанци еден куп, Турци еден куп.Се еден куп само Македонци неможеш да видиш.Така е и во Грција, па воопшто немој да те чуди зашто се јавуваат вакви организации коишто во иднина ќе бидат бројни.Македонката и натаму нека раѓа едно дете, нека глуми еманципација и лудило, масовно нека абортира, нека чува 6 џукели дома, па ќе видам кога малцинствата во Македонија ќе достигнат пола од популацијата.Затоа што сте многу паметни и либерални, затоа во Македонија имаме 600 џамии, куп булетини, вехабии и наши курви што се мажат за нив.
Веќе низ цела Европа се појавуваат организации како Златна Зора.Оди во Атина и прошетај.Нема да видиш бел човек, Грк.Се Нигери, Арапишта, имигранти.Јас тотално го оправдувам постоењето на Златна Зора и баш сакам кај нас да се појави ваква организација.Нигери и имигрантите им узурпираат земја, им намалуваат работа, им рушат култура и традиција, па нормално е веќе секаде низ Европа да се појавуваат вакви организации.Веќе доаѓа време во Европа кога белиот човек чувствува потреба да се заштити од обоени и секакви неевропјани, а тоа во наредниот период ќе биде се повеќе и повеќе изразено.
Јас само можам да го жалам дечкото затоа што си потрошил живот за имбецилни Фиромјани.Ќе чекам “Величенствената“ да се врати на одмор и да ни каже како убаво ја пречекале Грците и колку биле услужни.
И јас самиот себеси се сметам за националист, не сум радикален националист но си ја сакам татковината и народот и сметам дека моја света чест и должност е да ги бранам од се и сешто, ама тоа не ми дава за право на улица да претепам до смрт некој Грк, Бугарин или Американец.
Тоа што Македонецот направил и сеуште прави грешки во својата држава Македонија по автоматизам не дава за право на некоја друга држава или граѓаните на друга држава да убиваат Македонец со претепување поради тоа што не сакал да си го смени презимето. Ако Грција има проблем со емигранти, црнци, арапи или други, ако несака на нејзината територија да живеат луѓе од други националности тоа можат да го решат на друг начин, а не да убиваат луѓе. Земи пример од Франција, не сакаат Роми во својата држава и донесоа еден куп закони и им ги уништија сите живеалишта/кампови каде што има Роми и ги депортираа назад во матичните држави, ама не убија никој. Значи мирно решение може да се најде на сите проблеми ама со насилство само повеќе се влошува ситуацијата.
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
И јас го порочитав текстов и се возбудив како и голем дел од членовите на форумот ама после го прочитав и ова.....е сеа што е, и како е...времето ке каже.
Извор: Канал 5
Вистина или желба за внимание, Македонец претепан од членови на Златна Зора?

(обновено 16.57)Вистина или желба за внимание? Стилијан Самарџиев по втор пат ја разбранува македонската јавност, овој пат со тврдењата дека неговиот братучед е претепан во Солун, од членови на неонацистичката Златна Зора.(обновено 16.56)​


Информацијата ја објави, вчера, на неговиот фејсбук профил каде што напиша:

„Мојот прв братучед Александар Самарџиев студира во Солун, а моментално лежи во болница затоа што членови на Златна зора го фатија во Солун заради мојата акција и го направија црн од ќотек! Уште не знаеме дали ќе биде жив или ќе умре!!! Златна зора не може да ме најде мене и почнува полека полека терор против моите роднини и пријатели во егејскиот дел на Македонија. Нема никакви шанси да ме најдете вие од Златна зора и бидете среќни што правам само мирни акции со знамиња и плакати, ако почнам и јас терор после ќе ве е*** сите! Јас за вас ќе бидам како фантом нема да ме најдете никогаш! Македонија над се.“

Овој статус на Самарџиев отвора низа прашања, како членовите на Златна зора знаеле дека Александар е во роднинска врска со Стилијан? Дали за инцидентот е запознаена полицијата? Канал 5 се обиде да дознае нешто повеќе и тоа лично од Самарџиев, но тој не ни одговори на прашањата, дали инцидентот е пријавен во полиција и во која болница се наоѓа неговиот братучед. Денеска, неговиот фејсбук профил не е повеќе активен.

Во полициските извештаи и од вчера и од денеска нема ништо поврзано со наводната тепачка.

Оние кои го познаваат Самарџиев велат дека е изолиран случај кој не е поврзан со ниедна организација на Македонците во Грција и има екстремно националистички позиции.

Неофицијално, канал 5 дознава, дека огранокот на Златна зора од Лерин, откако, од македонските медиуми, дознал за обвинувањата на Македонецот, го бара, но не за да го претепа, туку за да поднесе тужба против него за клевета и нарушување на угледот на партијата.

Македонската јавност го запозна Стилјан Самарџиев во август годинава кога наводно бил приведен од грчката полиција поради поставувањето на македонското знаме пред полицијата во Солун. Ниту овој инцидент го немаше во полициските извештаи...


Сања Ристовскa​
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
E od sto spred tebe umrelo deteto ???? Sto e tolku tesko da doznaes koj so koj e vo rodninska vrska , aj kazi mi ti mene ime i prezime i od kade si i odma ke ti najdam do 3 koleno koj ti se bratucedi vo rok od dva dena i toa so ime i prezime i maticni broevi a ne pak na nekoi koi se staveni na PIK na grckite nacionalisti , ako e zapoznaena policijata sigurno nema da gi izdade nasilnicite tuku ke gleda se da prikrie ! Kanal 5 i site vladini mediumi sega nema nisto da zborat za toa samo i samo da go prikrijat slucajov za da ne se kreva tenzija bidejki EU , NATO i USA ke ni se nalutat !
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Ајде празни муабети милион, ние да го направевме воа ние ноа, голем кур ќе беше ако ние го напраевме, што ќе се случи ако покажеме малку заби да не ќе не бомбардираат ?
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Дали воопшто некој умрел е прашањето, смири се.

Abe ima reakcija i od SMK vednas da se najdat i kaznat storitelite se bara , a ti se prasuvas DALI VOOPSTO DETETO POCINALO ? Valjda Todor Petrov ne veruvat samo na eden izvor ( facebook ) tuku sigurno imaat iskontaktirano direktno so semejstvoto na zaginatiot .
 
P

Princ

Гостин
Abe ima reakcija i od SMK vednas da se najdat i kaznat storitelite se bara , a ti se prasuvas DALI VOOPSTO DETETO POCINALO ? Valjda Todor Petrov ne veruvat samo na eden izvor ( facebook ) tuku sigurno imaat iskontaktirano direktno so semejstvoto na zaginatiot .
Во тој случај Анал 5 навистина е покварен медиум.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
[quote="tihoman, post: 5345760, member: 51358"
1.Неофицијално, канал 5 дознава, дека огранокот на Златна зора од Лерин, откако, од македонските медиуми, дознал за обвинувањата на Македонецот, го бара, но не за да го претепа, туку за да поднесе тужба против него за клевета и нарушување на угледот на партијата.
Македонската јавност го запозна Стилјан Самарџиев во август годинава кога 2. наводно бил приведен од грчката полиција поради поставувањето на македонското знаме пред полицијата во Солун. 3. Ниту овој инцидент го немаше во полициските извештаи...
4.Сања Ристовскa

[/quote]
1. Овие ако се нормални, ова му доага нешто како Хитлер да ги тужи евреите што се затворени во концетрациони логори, страшно еј, овие многу подлабоки проблеми од економските имаат овие ментално пореметување имаат.
2. Да бе сам се затворил во притвор, и тоа случајно откако ставил македонско знаме на полициска станица не го ставиле гејовите во притвор му платиле одмор за малдиви. На Малдиви бил не бил во притвор.
3. А Ел Масри кога нашите го киднапираа и го испорачаа на Американците го имаше тоа во полициските извештаи? Ку.ац го имаше.
4. Оваа ни чистачка не би ја ставил не па новинар.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Џабе лајнурии јадете, утре властите ке излезат со изјава дека го ОСУДУВААТ чинот и ке си легнете на брашното сите... гомна да јадете.
Нека почива во мир детето, нас Господ нека ни е напомош.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
И јас го порочитав текстов и се возбудив како и голем дел од членовите на форумот ама после го прочитав и ова.....е сеа што е, и како е...времето ке каже.
Извор: Канал 5
Вистина или желба за внимание, Македонец претепан од членови на Златна Зора?


(обновено 16.57)Вистина или желба за внимание? Стилијан Самарџиев по втор пат ја разбранува македонската јавност, овој пат со тврдењата дека неговиот братучед е претепан во Солун, од членови на неонацистичката Златна Зора.(обновено 16.56)


Информацијата ја објави, вчера, на неговиот фејсбук профил каде што напиша:


„Мојот прв братучед Александар Самарџиев студира во Солун, а моментално лежи во болница затоа што членови на Златна зора го фатија во Солун заради мојата акција и го направија црн од ќотек! Уште не знаеме дали ќе биде жив или ќе умре!!! Златна зора не може да ме најде мене и почнува полека полека терор против моите роднини и пријатели во егејскиот дел на Македонија. Нема никакви шанси да ме најдете вие од Златна зора и бидете среќни што правам само мирни акции со знамиња и плакати, ако почнам и јас терор после ќе ве е*** сите! Јас за вас ќе бидам како фантом нема да ме најдете никогаш! Македонија над се.“


Овој статус на Самарџиев отвора низа прашања, како членовите на Златна зора знаеле дека Александар е во роднинска врска со Стилијан? Дали за инцидентот е запознаена полицијата? Канал 5 се обиде да дознае нешто повеќе и тоа лично од Самарџиев, но тој не ни одговори на прашањата, дали инцидентот е пријавен во полиција и во која болница се наоѓа неговиот братучед. Денеска, неговиот фејсбук профил не е повеќе активен.


Во полициските извештаи и од вчера и од денеска нема ништо поврзано со наводната тепачка.


Оние кои го познаваат Самарџиев велат дека е изолиран случај кој не е поврзан со ниедна организација на Македонците во Грција и има екстремно националистички позиции.


Неофицијално, канал 5 дознава, дека огранокот на Златна зора од Лерин, откако, од македонските медиуми, дознал за обвинувањата на Македонецот, го бара, но не за да го претепа, туку за да поднесе тужба против него за клевета и нарушување на угледот на партијата.


Македонската јавност го запозна Стилјан Самарџиев во август годинава кога наводно бил приведен од грчката полиција поради поставувањето на македонското знаме пред полицијата во Солун. Ниту овој инцидент го немаше во полициските извештаи...



Сања Ристовскa
po kurvinska profesija od prostitutka e samo novinarka....Sanja Ristovska
http://mkd-news.com/todor-petrov-ubistvoto-na-samardhiev-za-makedontsite-e-provokatsija-za-vojna-so-grtsija-video/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom