Убиен Македонец во Солун?

Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Златна зора и сличните организации на нив се исклучиво формирани и подржани од самите држави иако тие секогаш јавно ќе се оградуваат од нив а ги употребуваат за државни цели. Можеби и целава оваа ситуација е директно осмислена од државата како би предизвикале некоја реакција овде кај нас а која би била од нивна корист на пример заострување на односити помеѓу двете држави и прекин на преговорите.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи ваква постапка треба да биде за осудување, не дај Боже истото да се случи во Македонија. Слободата на движење, мислење и говор не смее да биде ограничена и никој не треба да биде претепан заради одреден став или идеологија. Повеќето што тука ги нападнавте Македонците дека се националисти, без воопшто да го осудите нападот, ниту пак да дадете сочувство, први ќе рипневте да зборите колку сме Македонците нецивилизирани доколку нешто вакво се случеше кај нас (што искрено се надевам дека никогаш нема да се случи).
Пази, човек е убиен во ГРЦИЈА, од страна на НАЦИСТИЧКА партија и тука само за да излезе дека се либерални се нападнаа Македонците по никаква основа, ни поврзаност со случајот.

Пази неофашизоидни луди Грци (што не ги прави сите Грци такви, туку сега зборуваме за тие што го направиле ова, како и за Златна Зора партијата која е збир на лудаци - ова како појаснување за да не ми ги превртите зборовите) убиваат Македонец или еве нека биде човек што не е Грк и се најдоа луѓе да зборат дека МАКЕДОНЦИТЕ СЕ НАЦИОНАЛИСТИ??? Мислам стварно, Бог да чува и да брани...

И јас сум за либерализам, слобода на мисла и говор, ама не по цена и дискретно да оправдам, односно да НЕ осудам убиство на младо момче...
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Почивај во мир голем Македонецу! Македонија над се!
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Бог да го прости детето.
АЈДЕ СЕГА СИТЕ ПРЕД грчка АМБАСАДА !!!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Чекајте малце, кога веќе зборуваме за провокации, одредена група грчки навивачи во Струмица извадија грчко знаме, заедно со транспарент MACEDONIA IS GREEK. Колку што знам, не им се случи ништо, дури ако сум добро информирана ние добивме казна. Ама ние сме националисти бе, фашисти иако во туѓи држави претепуваат до смрт наши државјани! Браво за логиката!!:LOL:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Пред гејска амбасада има 3 краслери.....многу не преценуваат :)



Пак ќе пројде ова како ништо да не било освен ако не се освестиме.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Има ли некој уште од сега да им идеме пред грчка срамота џандариве сами седат
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Dali ima nesto pred grcka ambasada ?
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Да се случеше нешто такво во Скопје нашата амбасада во Атина ке беше во пламен досега али нели кур не боли, не ни е брат ацета
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да се случеше нешто такво во Скопје нашата амбасада во Атина ке беше во пламен досега али нели кур не боли, не ни е брат ацета
Епа зашто да збориме на форуми безцелно ајде накај грчка амбасада...јас идам кој дошол добродошол. Нема да можам да спијам ако некако издејствувам па макар и да е на најпростиот начин односно акција кон нивната амбасада.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Немам коментар.. напишав пост долг 20 реда и го избришав.. нека почива во мир дечкото..
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Епа зашто да збориме на форуми безцелно ајде накај грчка амбасада...јас идам кој дошол добродошол. Нема да можам да спијам ако некако издејствувам па макар и да е на најпростиот начин односно акција кон нивната амбасада.
Диши малку смири се некој веќе спрема протест утре ќе обајават во колку саат и каде(мада се знае каде) еве ти ја групата за протест http://www.facebook.com/ProtestStopNaGrckiotFasizam од она што го гледам ова ќе биде масовен протест организаран од многу македонски организации. Сега ако отидеш сам пред грчка амбасада може само да те уаспсат како сомнително лице што се мота околу грчката амбасада во 4 наутро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom