Tип на денот (Читај правила во прв пост)

М

Мартин`

Гостин
Зошто е одложена Ланели (Велс куп) знае некој ? И кога воопшто планира да се изигра, зошто ја чекам уште таа на тикет па сега незнам дали да одам утре да зимам парите без таа или ќе треба да ја чекам да се изигра. Ако некој знае дали треба да ја чекам нека пише ..
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.243
Поени од реакции
3.259
Дали некој ја чекаше Реал М во понеделникот со тикетче од спорт лајф ? Зошто јас неа ја чекав па да видам дали нормално си ја рачунаат со 1.3 квота или 1.0 ..??? Јас денеска не стигнав до спорт лајф па затоа прашувам ?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.945
Поени од реакции
9.580
Дали некој ја чекаше Реал М во понеделникот со тикетче од спорт лајф ? Зошто јас неа ја чекав па да видам дали нормално си ја рачунаат со 1.3 квота или 1.0 ..??? Јас денеска не стигнав до спорт лајф па затоа прашувам ?
Otvori sportlife i pisi go kodot pa ke vidis kolku imas dobivka barem za tamu e lesno
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.009
Поени од реакции
5.326
Дали некој ја чекаше Реал М во понеделникот со тикетче од спорт лајф ? Зошто јас неа ја чекав па да видам дали нормално си ја рачунаат со 1.3 квота или 1.0 ..??? Јас денеска не стигнав до спорт лајф па затоа прашувам ?
Јас ја чекав.. исто си ја рачунаат. преска си ги земав ја парите..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
like i sayed

За утре :
Наполи-1
"Не бе ја не се кладам веќе" :pos:
--- надополнето: Sep 26, 2012 4:30 AM ---
Добро Милан не е редно да тепа ? Плус Калјари им беше братскиот тим мислам, си го имаат на ти го дај ми го.... Заедно со Рома ГГ , добар Дабл според мене...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Inter 2 so dobar koeficient 2.55 iako ne se vo forma Inter sepak ova sansa ne se ispusta za SINGL
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Штутгард - Хофенхајм

Прво да кажам дека ова е дерби натпревар на регионот Баден-Витанберг и е посебен натпревар за двете екипи.
Штутгард ова лето делуваа дека ќе тргнат добро во сезоната по победата над Динамо Москва во квалификациите за Лига Европа, но од таму до сега не покажаа скоро ништо,вусшност тоа засега им е единствената победа оваа сезона. Во лигата се без победа со 2 порази и 2 нерешени, а минатиот четврток одиграа 2:2 на домашен терен со Стеауа( на двапати губеа). Викендов против Вердер имаа негатива од 2:0 во Бремен, но успеаја да се вратат и да земат 1 бод. Очекувам тоа да ги подигне на психолошки план. Во составот се враќа Ибишевич , но денес ќе бидат без Харник кој заработи црвен картон против Вердер откако беше стрелец на првиот гол.
Хофенхајм конечно победи оваа сезона и тоа против Хановер , откако имаа негатива од 0:1. Победија 3:1 ,но имаа малце среќа бидејќи вториот гол беше малку на среќа, додека третиот гол падна во последните минути од натпреварот.Малку помош имаа во тоа што играчите на Хановер практички стоеја во последните 15 минути на теренот. Не дека Хофе одигра лошо , посебно импресивен и опасен беше Бек. За денес немат проблеми со составот и ќе игра истиот тим што победи против Хановер.

VfB Stuttgart: Ulreich - G. Sakai, Tasci, Maza, Boka - Kvist, Gentner - Cacau, Hajnal, Okazaki - Ibisevic

1899 Hoffenheim: Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Williams, Rudy - Vukcevic, Salihovic, Usami - Derdiyok

Коеф е малку краток за Штутгард, над 2.10 би прифатил, али понудата е 1.90-1.95 , што е за малце кратко. И двете екипи имат лоша одбрана и солиден напад, мислам дека ќе има голови , мислам дека и двете екипи ќе дадат и примат по едне гол, а во прилог натој тим ми оди и тоа што традициски во последните 9 меѓусебни натпревари дури 7 пати било ГГ, а 5/9 биле 3+.
Ова е дерби натпревар и двете екипи бодовите и победа им се многу важни со оглед на нивната ситуација , па одам со ГГ3+.

Тип : ГГ3+ @ 2.10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom