Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ не знам дали знаеш,кај Лозари има повредено дете во пределот меѓу очите,бил во болница во Велес два дена веќе (така ми се жалат во пораки) баш поради тоа што почнаа први да маваат со камења кон нас,по што ние нормално вративме.А пред тоа немаше ни најмала провокација од наша или нивна страна,се беше најкоректно.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Па ќе има повредени,кога се фрла со камен,а сите се збиени во куп....
Само среќата во вакви моменти треба да биди сојузник...(господ да му е напомош на детево).....
Така е кога имаме неспособна полиција,која делева масло на огнот,и си гледаат сеир...
Наместо одма да расчистат се,овие си гледаат сеир....се занимаваат...тотални аматери.....:tapp:
Абе го чекам денот кога на оваа наша полиција ќе и дојдат на гости ВИСТИНСКИ ХУЛИГАНИ ВО ГОЛЕМ БРОЈ,па тогаш јас на ТВ да гледам сеир,и да ги видам неспособните кога ќе размислат два пати дали ќе кренат пендрак без никаква причина...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Абе го чекам денот кога на оваа наша полиција ќе и дојдат на гости ВИСТИНСКИ ХУЛИГАНИ ВО ГОЛЕМ БРОЈ,па тогаш јас на ТВ да гледам сеир,и да ги видам неспособните кога ќе размислат два пати дали ќе кренат пендрак без никаква причина...
Тогаш и полицијата нема да бидат аматери како во случајов.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Да де,исто како што им ебат матер во Грција,Србија,Хрватска ;)
Oстај ти Грција,Србија,Хрватска уште не се сретнале со ЕБР и нашите желки :ROFLMAO:
Шала на страна друга е полицијата кога играат Македонија Ѓ.П-Тиквеш друга е кога ке дојдат БББ и слични.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Oстај ти Грција,Србија,Хрватска уште не се сретнале со ЕБР и нашите желки :ROFLMAO:
Шала на страна друга е полицијата кога играат Македонија Ѓ.П-Тиквеш друга е кога ке дојдат БББ и слични.
Се претвораат во нинџа желки или во Дигимони ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Брат,ке дојдат желки со оклопи и штитови во воено што не ти е јасно тука ?
Па не би рекол дека ќе се справат некако со да речеме 2500 Торцидаши испијанети и издрогирани.
Ај нас ќе не решат,ама со нив и сличните на Торцида малку потешко.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.379
Поени од реакции
28.211
Брат,ке дојдат желки со оклопи и штитови во воено што не ти е јасно тука ?
Тие желки се ништо наспроти спремни екипи како што кажа Ултра Бој.. Само ние сме гола вода и изгледаат како богови спрема нас.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Да повторам уште еднаш,не бев на утакмица во сабота. Од тоа шо го слушнав,еден член на Лозари бил облечен како редар. Тој му давал вода на ДХ,се било супер целата утакмица,без ниту една мала провокација. Но тоа дете било цело време навредувано,плукано и пцуено од еден член на Дивизијата. Потоа тој го земал шалот од тој член(незнам како) и потоа стварно незнам шо се случило надвор од стадион. Побарав одговор од Ultra Boy ,тој се прави паметен :)
 
М

Мартин`

Гостин
Брат,ке дојдат желки со оклопи и штитови во воено што не ти е јасно тука ?
И во Полска беа еден куп такви па матер им ебаа на истите.. исто и на Панатанаикос - Олимпијакос кога се прекина натпреварот кога пробаа да им влезат трибина, на крај и трибината гореше и молотови и бакљи се маваа цело време и на крај на пожарникарите цревото им го земаа :icon_mrgr:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Па не би рекол дека ќе се справат некако со да речеме 2500 Торцидаши испијанети и издрогирани.
Ај нас ќе не решат,ама со нив и сличните на Торцида малку потешко.
Тие желки се ништо наспроти спремни екипи како што кажа Ултра Бој.. Само ние сме гола вода и изгледаат како богови спрема нас.
Не ја потценувајте нашата полиција ако дојдат 2500 торцидаши ке пратат толку и желки али 2500 многу тешко да дојдат.
Знам дека се спремни и све тоа ке настанат големи проблеми но желките ке им го најдат крајот.
И во Полска беа еден куп такви па матер им ебаа на истите.. исто и на Панатанаикос - Олимпијакос кога се прекина натпреварот кога пробаа да им влезат трибина, на крај и трибината гореше и молотови и бакљи се маваа цело време и на крај на пожарникарите цревото им го земаа :icon_mrgr:
Друго е баце кај нив, они кај нив се собрани во премногу голем број ако дојдат кај нас нема да бидат во толкав број.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да повторам уште еднаш,не бев на утакмица во сабота. Од тоа шо го слушнав,еден член на Лозари бил облечен како редар. Тој му давал вода на ДХ,се било супер целата утакмица,без ниту една мала провокација. Но тоа дете било цело време навредувано,плукано и пцуено од еден член на Дивизијата. Потоа тој го земал шалот од тој член(незнам како) и потоа стварно незнам шо се случило надвор од стадион. Побарав одговор од Ultra Boy ,тој се прави паметен :)

Доста лажете бре,не се правам паметен,уживајте ајде.
--- надополнето: 25 септември 2012 во 00:25 ---
Не ја потценувајте нашата полиција ако дојдат 2500 торцидаши ке пратат толку и желки али 2500 многу тешко да дојдат.
Знам дека се спремни и све тоа ке настанат големи проблеми но желките ке им го најдат крајот.
Ало дечко свести се бе,па хрватските и српските ЕБР се со години и години унапред поискусни од нашиве ЕБР,па ете никако да им го најдат крајот,јадат ќотек како магариња секој втор викенд.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom