Nirvana

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
И тој е добар али според мене тој му беше најлош. Земи слушај некоја песна додека се со Дејв Грол:helou:
Зашто најлош? Имаш супер неизмелодизирани песни, и погруби у секој случај. Тапаните се исто закон, малку поразличен стил од Дејв, поспори, Дејв најдобра карактеристика му е брзината, ама пак се гранџ, супер шмек има Чед Ченинг.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Зашто најлош? Имаш супер неизмелодизирани песни, и погруби у секој случај. Тапаните се исто закон, малку поразличен стил од Дејв, поспори, Дејв најдобра карактеристика му е брзината, ама пак се гранџ, супер шмек има Чед Ченинг.
А бе реков како и да е NIRVANA се закон па кој сака шо сака нека вика ама сепак со Дејв достигнаја кулминација =] енд бај да веј која ви е омилена песна од нирвана
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
А бе реков како и да е NIRVANA се закон па кој сака шо сака нека вика ама сепак со Дејв достигнаја кулминација =] енд бај да веј која ви е омилена песна од нирвана
lithium,smels like teen spirit i the man who sold the world
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Зашто најлош? Имаш супер неизмелодизирани песни, и погруби у секој случај. Тапаните се исто закон, малку поразличен стил од Дејв, поспори, Дејв најдобра карактеристика му е брзината, ама пак се гранџ, супер шмек има Чед Ченинг.
На Дејв најбоља карактеристика му е јачина на удар, не брзината.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Не е битно која му е најбоља карактеристика него битно е дека со него го достигнаа врвот.
 
U

UnholY

Гостин
Не е битно која му е најбоља карактеристика него битно е дека со него го достигнаа врвот.
Достигнувањето на врвот не се базира на Дејв Грол, туку на бендот во целост.
Ако веќе би се издвоил поединец заслужен за достигнувањето на врвот, тоа е нормално лидерот, Курт.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Достигнувањето на врвот не се базира на Дејв Грол, туку на бендот во целост.
Ако веќе би се издвоил поединец заслужен за достигнувањето на врвот, тоа е нормално лидерот, Курт.
Зборуваме со кој тапанар ја достигнаја кулминацијата :pipi:
 
U

UnholY

Гостин
Зборуваме со кој тапанар ја достигнаја кулминацијата :pipi:
Моја грешка, не ја пратев дискусијата.

Инаку, зарем е веродостојно да се компарира било кој од тапанарите кои биле дел од бендот одреден период, со Дејв Грол?
Нормално, дека кулминацијата стигнува со него и останува со него.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
NIRVANA.

za mene sekogas ke ostanat najgolem bend bidejki tie se `vinovni` sto pocnav da slusam vistinska muzika. mozebi veke slusam i razlicni pravci na metalot i rockot no NIRVANA sekogas ke ostane specificna grupa.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
А дали сметате дека Нирвана се најдобриот Гранџ бенд или се подобри Алис ин Чеинс, Перл Џем, Силвер Чеар, Грин ривер или сл.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
А дали сметате дека Нирвана се најдобриот Гранџ бенд или се подобри Алис ин Чеинс, Перл Џем, Силвер Чеар, Грин ривер или сл.
Да не биле Нирвана, никој од горенаведените немаше да постои.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Да не биле Нирвана, никој од горенаведените немаше да постои.
Повејќе од пола се постари бендови од Нирвана, муабетот ми беше дали некој од (горенаведените)ви се бендисува повеќе или не.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom