Прашања до атеистите

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Само Човек

Гостин
Па ти реков да видиш што ме праша Гурџиев? Виде што ме праша?
Или дотрча после мојот пост да прашаш?
Читајте ги и претходните постови за да влезите во „шема“ :)
серизно колку треба да си ,.... за дА праактикуваш јога за да знаеш дало постои нешто

абе бетер од муслимансион пророк сте
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Еве погоре прочитај.
Што праша Gurdjieff? Мислете... не трчете...
Омразата ве гони како зајци и брзате не гледате кај одите...
Аман...
Абе хепта, кому се трудиш да објасниш? На овие факиристиве ли? Тој факирот полу Грк полу Ерменец што си сеел вонбрачни деца по светов (едно десетина) не ги научил изгледа добро. :pos:
Мислат и факиризам било религија :tapp:
 
С

Само Човек

Гостин
Абе хепта, кому се трудиш да објасниш? На овие факиристиве ли? Тој факирот полу Грк полу Ерменец што си сеел вонбрачни деца по светов (едно десетина) не ги научил изгледа добро. :pos:
Мислат и факиризам било религија :tapp:
зошто факирот се измачува?
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Почна да те глода од каде доаѓа вистината....:pos:
Такви атеисти највеќе сакам...:love:
Прашај културно и ќе ти кажам што да прочиташ...
--- надополнето: 11 септември 2012 во 18:30 ---
зошто факирот се измачува?
Остави ги....нека ѓи грепка...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.888
Поени од реакции
11.894
Навистина сакаш да знаеш што мислење имам за тебе? Па кога веќе праша...

Па не е многу високо моето мислењето за тебе, да ти кажам искрено, со вакви твои детски муабети...
Премногу пукаш високо, а не си кажал ниту едно нешто за да бидеш на нормално рамниште. Постојано никој не е достоен за твоите размисли, освен оние кои ти маваат лајкови по форумов, а ти се дрзнуваш за сите да даваш мислење дали се или не верници. Демократијава те расипала премногу.
Тоа ми изгледа лудо малку...

Те сметам за надуено детиште кое има премногу фрустрации и постојано бара луѓе со „спротивни“ идеи и размисли за да им се закачи како пијавица за да барем малку од малку му е вреден животот што го живее...

Размислите ти се бедни... не знам од кај ги вадиш сите тие размисли за другите...
Премногу даваш ставови за дургите дали и во што веруваат...

Гледај ти во што веруваш и остави ги другите :)

Тие што требаа, дојдоа во Редот и се иницираа, другите, нека си размислат што ми ги следат размислите... (y)

П.С. И ако не разбравте Само Човек и Gurdjieff што да осознаат телемитите кои се сметаат себе си за атеисти (а поставувате прашања кои ни вие не ги разбирате и погрешно поставувате), да се мавните од темите за религија и духовност. Одете читајте мистерии, таму вие најголемиот мрак за да се „силите со знаење“!
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Навистина сакаш да знаеш што мислење имам за тебе? Па кога веќе праша...

Па не е многу високо моето мислењето за тебе, да ти кажам искрено, со вакви твои детски муабети...
Премногу пукаш високо, а не си кажал ниту едно нешто за да бидеш на нормално рамниште. Постојано никој не е достоен за твоите размисли, освен оние кои ти маваат лајкови по форумов, а ти се дрзнуваш за сите да даваш мислење дали се или не верници. Демократијава те расипала премногу.
Тоа ми изгледа лудо малку...

Те сметам за надуено детиште кое има премногу фрустрации и постојано бара луѓе со „спротивни“ идеи и размисли за да им се закачи како пијавица за да барем малку од малку му е вреден животот што го живее...

Размислите ти се бедни... не знам од кај ги вадиш сите тие размисли за другите...
Премногу даваш ставови за дургите дали и во што веруваат...

Гледај ти во што веруваш и остави ги другите :)

Тие што требаа, дојдоа во Редот и се иницираа, другите, нека си размислат што ми ги следат размислите... (y)

П.С. И ако не разбравте Само Човек и Gurdjieff што да осознаат, да се мавните од темите за религија и духовност. Одете читајте мистерии, таму вие најголемиот мрак за да се „силите со знаење“!
Абе си промашил и тема и прашање...има друга тема за мислење за форумџија...
Ти фуфка да дадеш одговор..или е точен мојот?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.888
Поени од реакции
11.894
Абе си промашил и тема и прашање...има друга тема за мислење за форумџија...
Ти фуфка да дадеш одговор..или е точен мојот?
Даден е одговорот... не ме заморувај. Ако не разбираш, твојот е точен, ако разбираш... ќе видиш каде грешиш во размислите...

П.С. Ти ме праша со кој мислам дека разговарам, и ти дадов одговор. Културно нели :)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Даден е одговорот... не ме заморувај. Ако не разбираш, твојот е точен, ако разбираш... ќе видиш каде грешиш во размислите...

П.С. Ти ме праша со кој мислам дека разговарам, и ти дадов одговор. Културно нели :)
Абе и ти како и Дибекот...мислите дека народот е прост..и малку ќе завртите филозофија....и оп....мислите...ѓи вртам на малиот прст ова простата маса религиозна...хахаххахаха..
Не филозофирај....јасно прашање...
Се иницирате за да се реинкарнирате или...немој пак..трте мрте...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.888
Поени од реакции
11.894
Јас сметам само дека поединци се прости и неуки... зависи од заедничкото искуство што го имам...
Ова е друго прашање... го средивме едното и ти запна на друго.
Оди прво да научиш што прашуваш. Каков ученик си ти во мистериите на светот кога ништо не си научил ами се силиш со празно знаење? Разбирање кое никој не го прочитал бидејќи ти го чуваш за „достојни“ ... Кој филм... ајде ако сакаш, поправи се. Не можам со вакви да разговарам, влезени во филмови...

Ќе одиш на www.oto-mk.net и ќе видиш што е иницијацијата (објаснета за некој што е профан,далеку од сето тоа).
Да не копирам ... да разграничиш поеќе работи... Ајде, биди добар, МАРШ на учење! :D
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
:pos:
Јас сметам само дека поединци се прости и неуки... зависи од заедничкото искуство што го имам...
Ова е друго прашање... го средивме едното и ти запна на друго.
Оди прво да научиш што прашуваш. Каков ученик си ти во мистериите на светот кога ништо не си научил ами се силиш со празно знаење? Разбирање кое никој не го прочитал бидејќи ти го чуваш за „достојни“ ... Кој филм... ајде ако сакаш, поправи се. Не можам со вакви да разговарам, влезени во филмови...

Ќе одиш на www.oto-mk.net и ќе видиш што е иницијацијата (објаснета за некој што е профан,далеку од сето тоа).
Да не копирам ... да разграничиш поеќе работи... Ајде, биди добар, МАРШ на учење! :D
:facepalm::pos:
Абе се срамиш од секатата???
Кажи јавно што проповедаш.....а јас ќе одам на кое сито сакам,
И прекини да пишуваш глупости...каков сум и што сум..
Нити си прашан за совет, ниту пак си во стање да ме анализираш...

Само одговарај на прашањата ако си способен....

нема потреба да ме упатуваш и на кое сито да одам...одам таму каде јас сакам...
Ајде доста со млатење слама....заеби филозофија...има друг подфорум за тоа..

Јогата ли е сретство со кое се доваѓа до реинкарнација?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.888
Поени од реакции
11.894
Не одговарам на секакви прашања и поставени од секој... Нели!
Прво научи се да го почитуваш соговорникот, второ научи да поставуваш прашања кои ќе ги разбираш, па потоа ќе разговараме.

До тогаш, не те сметам за достоен и способен да ми ги разбереш одговорите за кои одвојувам време да ти ги дадам.
Реков еднаш, еве и втор пат: марш да учиш. Дадено ти е, не биди полн со омраза... учи!
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Не одговарам на секакви прашања и поставени од секој... Нели!
Прво научи се да го почитуваш соговорникот, второ научи да поставуваш прашања кои ќе ги разбираш, па потоа ќе разговараме.

До тогаш, не те сметам за достоен и способен да ми ги разбереш одговорите за кои одвојувам време да ти ги дадам.
Реков еднаш, еве и втор пат: марш да учиш. Дадено ти е, не биди полн со омраза... учи!
Пак си ја подвиткуваш опашката ...како и секогаш...не ти е прв пат....:P
Ниту пак разбираш што проповедаш...:pos:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.888
Поени од реакции
11.894
Претходниот пост беше во твој стил, бре човеку, да видиш како изгледа на форум твојот „филм“ на „сезнајко“, а на ништо не даваш одговор, туку измрдуваш со познатиот став: не ме цениш, нема одговор.Но толку ти разбираш... опседнат си со тоа како другите не знаат, а ти се знаеш...
Бедно, ниско...

Ајде гледај си каливиот ти пат, трчи по телемитите, атеисти и другите кои немаат ист став ко тебе и досадувај им... биди како пијавица, потврди ми го мојот став за тебе... ајде, биди добар и докажи дека сум во право! (y)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Претходниот пост беше во твој стил, бре човеку, да видиш како изгледа на форум твојот „филм“ на „сезнајко“, а на ништо не даваш одговор, туку измрдуваш со познатиот став: не ме цениш, нема одговор.Но толку ти разбираш... опседнат си со тоа како другите не знаат, а ти се знаеш...
Бедно, ниско...

Ајде гледај си каливиот ти пат, трчи по телемитите, атеисти и другите кои немаат ист став ко тебе и досадувај им... биди како пијавица, потврди ми го мојот став за тебе... ајде, биди добар и докажи дека сум во право! (y)
Пак си ја подвиткуваш опашката ...како и секогаш...не ти е прв пат....:P
Ниту пак разбираш што проповедаш...:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom